Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Będzie jaśniej na chełmskich ulicach? Miasto otrzymało 4 mln złotych na modernizację miejskiego oświetlenia

OPRAC.:
Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
UM Chełm
Chełmski samorząd otrzymał dotację w wysokości 4 milionów złotych w ramach rządowego programu "Rozświetlamy Polskę". Środki zostaną przeznaczone na modernizację miejskiego oświetlenia.

O tym, że wiele latarni w Chełmie wymaga wymiany nikt nie ma wątpliwości. Częste awarie, słaba jakość, wysoki pobór energii - to najczęstsze problemy. Część opraw udało się wymienić przy okazji remontów dróg, ponieważ realizowane przez miasto projekty, oprócz prac typowo budowlanych, zakładały też montaż infrastruktury towarzyszącej w postaci latarni. Potrzeby wciąż są jednak bardzo duże.

W Chełmie znajduje się obecnie ponad 7 tysięcy urządzeń, z których niemal 4500 stanowi własność miasta. Przyznana dotacja, wliczając w to 20% wkład własny miasta, pozwoli wymienić na energooszczędne, według wstępnych szacunków, niemal 2700 opraw ulicznych.

- Obecnie Urząd Miasta przygotowuje się do opracowywania dokumentacji przetargowej. Na tym etapie wytypowane zostaną lokalizacje, w których dokonana zostanie wymiana oświetlenia - informują miejscy urzędnicy

Jednocześnie podkreślają, że należy wziąć również pod uwagę fakt, iż w przyszłym roku rozpocznie się realizacja wartego niemal 250 milionów złotych projektu drogowego, który zakłada przebudowy głównych ciągów komunikacyjnych, a także innych prac związanych z remontami ulic. W ramach tego typu prac przewidziana jest również wymiana oświetlenia.

- W takim przypadku montaż nowego oświetlenia na tych ciągach komunikacyjnych, w ramach programu "Rozświetlamy Polskę", będzie bezzasadny, jednak dzięki temu sieć latarni w naszym mieście przejdzie gruntowną modernizację - czy to w ramach prac drogowych, czy realizacji zadania, na które przyznano nam dotację celową - informują urzędnicy.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto