Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ponad sto nowych iluminacji świątecznych wkrótce rozbłyśnie na placach, ulicach, skwerach i rondach w Chełmie

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Ta iluminacja szopki bożonarodzeniowej została zakupiona 3 lata temu przez miasto  i ponownie stanie na placu Łuczkowskiego.
Ta iluminacja szopki bożonarodzeniowej została zakupiona 3 lata temu przez miasto i ponownie stanie na placu Łuczkowskiego. Jolanta Masiewicz
Pociąg polarny, obrotowa karuzela z melodiami, Święty Mikołaj na motocyklu, wielki but, cukierek Ogarek, duch Bieluch, prezent z kokardą, kolorowy autobus, misie i śnieżynki - takie iluminacje i dużo innych iluminacji rozbłyśnie przed świętami Bożego Narodzenia w Chełmie.

W sumie w Chełmie pojawi się aż sto siedem nowych iluminacji świątecznych

Przetarg na dostawcę i montażystę iluminacji świątecznych wygrała firma z Zabrza z ofertą za 615 tys. zł. Te pieniądze miasto wyda z własnego budżetu.

Dotychczasowe iluminacje w Chełmie nie były zbyt imponujące

Umieszczane były na placu Łuczkowskiego, przy fontannie na placu Gdańskim, na chełmskim deptaku czy wiadukcie. Teraz to co zaplanowano obecnie robi wrażenie i mieszkańcy będą mogli poczuć prawdziwą magię świąt.

Okazałe iluminacje na placu Łuczkowskiego i placu Kupieckim

Na placu Łuczkowskiego mają pojawić się duże iluminacje w kształcie dębu, ducha Bielucha, ramki do zdjęć i wysoki 4 metrowy prezent zwieńczony kokardą. Na przejściu przy ul. Lwowskiej i Pocztowej mają stanąć dwie wielkie bramy.

Niewatpliwie atrakcyjna będzie karuzela obrotowa w stylu polarnym na placu Kupieckim. Mają z niej płynąć melodie charakterystyczne dla Karuzeli Weneckiej. Platforma ma być też wyposażona w trzy różne świetlne dekoracje świetlne - foka, niedźwiedź, pingwin z możliwością siadania na nich. Ponadto na placu Kupieckim pojawić ma się cukierek „Agarek” z diodami.

Z kolei na depataku na ul. Lwowskiej zaplanowano szeroki na 10 metrów napis „#CHEŁM”, a także postać Świętego Mikołaja na motocyklu.

Natomiast na placu Dworcowym umieszczony zostanie polarny pociąg, do którego można będzie można wejść i usiąść na siedziskach.

Dekoracje świetlne na rondach i skwerach oraz parku Wodnym i ratuszu miejskim

Trzy wielkie dekoracje w kształcie odwróconych, zimowych kwiatów w złotym kolorze mają pojawić się przy rondach: im. R. Domowskiego, im. Marii i Lecha Kaczyńskich i placu Niepodległości. Przy rondzie WOŚP zaplanowano co najmniej trzymetrową iluminację w kształcie serca. Podobnej wielkości ma być miś z kołem pływackim przy Chełmskim Parku Wodnym.

Trzydzieści dwumetrowych ornamentów ma się pojawić na latarniach przy ul. Lubelskiej, a przy samym Urzędzie Miasta stanie 2,5-metrowa kompozycja trzech dębów. Tej samej wielkości ma być postać skrzypaczki na skwerze im. Idy Heandel, gdzie stanie dodatkowo świecący Golem.

Nieco dalej na placu Gdańskim atrakcją będzie świąteczny ośmiometrowy, kolorowy autobus z czapką Świętego Mikołaja z brodą i okularami.

Z kolei na latarniach przy ul. Pijarskiej ma się pojawić pięć świecących obręczy z igliwiem, a przy ul. 1 Pułku Szwoleżerów i na wiadukcie „śnieżynki”. Natomiast w odnowionym Parku Miejskim staną dwa świecące misie - jeden w szaliku z piłką nożną, a drugi z piłką do siatkówki. Ponadto długi na trzy metry, czerwony but ustawiony zostanie na rondzie im. Lecha i Marii Kaczyńskich.

Zobacz w naszej galerii jak wyglądały dekoracje świetlne w Chełmie w minionych latach.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto