Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Krasnystaw. Młodzi plastycy nagrodzeni za kultywowanie wielkanocnych tradycji. Zobacz zdjęcia

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Pierwsza nagroda przypadła w udziale Marii Miszczak z kl. VII SP w Jaślikowie.
Pierwsza nagroda przypadła w udziale Marii Miszczak z kl. VII SP w Jaślikowie. GCK Siennica Nadolna
Młodzi plastycy z gminy Krasnystaw korzystali z wielu technik tworząc prace na tegoroczny konkurs „Wielkanoc w tradycji polskiej”. W ruch poszły pastele, kredki gliniane i akwarele. Organizatorzy z Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej ogłosili już werdykt jury.

Konkurs „Wielkanoc w tradycji polskiej”

Na konkurs wpłynęło 61 prac. Na liście laureatów znalazło się 14 nazwisk, ponadto jurorzy przyznali 15 wyróżnień. Najbardziej aktywni okazali się najmłodsi autorzy, wśród których najwięcej było nagród i wyróżnień.

Prace uczestników tegorocznego konkursu oceniały twórczynie ludowe - Anna Krzyżanowska z Widniówki, Teresa Nowak z Siennicy Nadolnej i Marta Sobieszczuk z Krupego.

Wśród najmłodszych autorów pierwsze nagrody jury przyznało dla Oliwiera Pluty z SP w Jaślikowie i Marleny Kuchty z SP w Siennicy Nadolnej. Dwie drugie nagrody przypadły w udziale Leonowi Mróz z SP w Siennicy Nadolnej i Nikoli Kuter z SP w Jaślikowie. Trzecie miejsce, również ex aequo, zajęły kolejne uczennice z SP w Jaślikowie - Katarzyna Klusek i Karolina Golec.

Na liście wyróżnionych znalazły się: Maja Bojarska, Jagoda Kozorys, Filip Dziedzic, Anna Dziedzic i Antoni Charkot z SP 3 w Krasnymstawie, Zuzanna Romanek i Maja Wójcik z SP w Małochwieju Dużym oraz Michał Lizut z SP w Siennicy Nadolnej.

Pierwszą nagrodę w kategorii uczniów klas IV - VI jury przyznało Lenie Zych **z SP w Siennicy. Dwie drugie nagrody przypadły w udziale Bartłomiejowi Oleszczuk i Oliwierowi Szarek z SP w Małochwieju Dużym, a trzecie przyznano Lenie Wrona z SP w Jaślikowie i Jagodzie Dziedzic z SP w Siennicy Nadolnej.

Jury wyróżniło też prace Wiktorii Sobczak z SP w Małochwieju Dużym, Julii Litwin i Aleksandry Pastuszak z SP w Krupem, Mileny Żołędź z SP w Jaślikowie i Leny Rudnik z SP 3 w Krasnymstawie.

Uczniowie najstarszych klas otrzymali 3 nagrody i dwa wyróżnienia. Pierwsza nagroda przypadła Marii Miszczak z SP w Jaślikowie, drugą uhonorowano Matyldę Skubisz z SP w Krupem, a trzecią - Krzysztofa Kalisiewicza z SP w Siennicy Nadolnej. Na wyróżnienia zasłużyły uczennice SP Jaślików Anastazja Kowalczyk i Klaudia Korzeniowska.

Nagrody i wyróżnienia zostaną przekazane do szkół, a wielkanocne prace młodych plastyków będzie można oglądać na pokonkursowej wystawie, która zostanie otwarta po świętach i będzie czynna przez dwa tygodnie w GCK w Siennicy Nadolnej.

Zobacz w naszej galerii nagrodzone i wyróżnione prace uczestników konkursu.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pierwsza wielka wymiana książek w Chojnicach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto