MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Mecenas Tomasz Otkała zawalczy o fotel prezydenta Chełma. Jest kandydatem "Trzeciej Drogi"

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Podczas spotkania kandydat na prezydenta Chełma Tomasz Otkała zyskał zdecydowane poparcie senatora RP prof. Józefa Zająca.
Podczas spotkania kandydat na prezydenta Chełma Tomasz Otkała zyskał zdecydowane poparcie senatora RP prof. Józefa Zająca. Jolanta Masiewicz
Tomasz Otkała kandydat na prezydenta Chełma oficjalnie został zaprezentowany w piątek 8 marca podczas spotkania w hotelu Kamena przez Komitet Wyborczy "Trzecia Droga" . Jest czwartym kandydatem ubiegającym się o fotel prezydenta miasta. Lokalni działacze przedstawili także swoich kandydatów do rady miasta.

- Chcemy wprowadzić do chełmskiego samorządu nowe osoby i nowe standardy. Trzecia Droga opowiada się za zintegrowanym społeczeństwem. Nie chcemy dzielić, ośmieszać, drwić, nie chcemy korzystać ze stron internetowych, które zarządzają nienawiścią. Priorytetem są miejsca pracy, zatrzymanie młodych, nowe inwestycje drogowe, przebudowa starych ulic, czyste powietrze, ale także nowa kultura zarządzania. Powierzając ekspertom różne projekty i zadania będziemy słuchać rad osiedla. Nowa polityka społeczna, prozdrowotna, ochrona środowiska, edukacja musi być oparta na rzeczywistym dialogu, wsłuchaniu się w głos petenta i pracownika najniższego szczebla. Musimy zacząć wykorzystywać ludzki i naukowy potencjał Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie, który dotychczas nie był dobrze wykorzystany. Nasze pomysły będące efektem tysięcy rozmów z mieszkańcami Chełma, będziemy sukcesywnie przedstawiać i będziemy nadal rozmawiać - deklarował Tomasz Otkała.

Podczas spotkania kandydat na prezydenta Chełma Tomasz Otkała zyskał zdecydowane poparcie senatora RP prof. Józefa Zająca.

– Nie możemy dalej funkcjonować w atmosferze, w której żyliśmy przez ostatnie 8 lat. Nie na tym życie polega i na czym innym polega praca dla miasta. Popieram kandydata i myślę, że po tych wyborach i po wybraniu pana mecenasa zaczniemy w Chełmie nowy rozdział - podkreślił w swoim wystąpieniu senator Józef Zając.

Ponieważ spotkanie odbywało się w Dniu Kobiet Tomasz Otkała wręczył wszystkim paniom żółte tulipany.

Kim jest Tomasz Otkała?

Tomasz Otkała ma 45 lat. Urodził się i mieszka w Chełmie. Ma żonę i dwie córki w wieku 15 i 11 lat. Jest samorządowcem i adwokatem z wieloletnim doświadczeniem. Absolwent Wydziału Prawa UMCS w Lublinie. Odbył aplikację prokuratorską. Prowadzi sprawy na terenie Chełma, Lubelszczyzny i całej Polski. Większość z nich dotyczy spraw rodzinnych i społecznych mieszkańców Chełma. Od 2023 roku pełni funkcję członka Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie. Działając społecznie dwukrotnie został wybrany radnym Rady Miasta Chełm w 2006 i 2018 r. W tej kadencji przewodniczy Komisji Rodziny, Zdrowia i Ochrony Środowiska.

Czterech kandydatów do fotela prezydenta Chełma

Tomasz Otkała jest czwartym kandydatem na prezydenta Chełma. Jako pierwszego oficjalnie zaprezentowała Koalicja Obywatelska. Postawiła na Łukasza Krzywickiego, chełmskiego przedsiębiorcę i przewodniczącego Rady Osiedla Śródmieście. Krzywickiego w tych wyborach popiera także chełmska Lewica.

Jako drugi swój start ogłosił obecny prezydent Chełma Jakub Banaszek. Prezydent startuje ze swojego komitetu wyborczego, ze wsparciem Stowarzyszenia Chełmianie.

Trzecią (bezpartyjną) kandydatką jest Wanda Jaroszczuk, którą wystawił Komitet Wyborczy Wyborców „Nasz Chełm”. Wanda Jaroszczuk przez wiele lat była związana z lokalnymi i lubelskimi mediami. W ostatnim okresie pełni funkcję dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach.

Biorąc pod uwagę ilość kandydatów raczej nieunikniona będzie druga tura wyborów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto