Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powstał nowoczesny kompleks opieki okołoporodowej w chełmskim szpitalu. W takich warunkach każda kobieta chciałaby rodzić. Zobacz zdjęcia

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Powstały kompleks opieki okołoporodowej w chełmskim szpitalu wyposażony został m.in. w wygodne łóżka, co można było zobaczyć podczas jego otwarcia.
Powstały kompleks opieki okołoporodowej w chełmskim szpitalu wyposażony został m.in. w wygodne łóżka, co można było zobaczyć podczas jego otwarcia. Jolanta Masiewicz
Na przyszłe mamy czeka wiele nowoczesnych udogodnień w chełmskim szpitalu. W piątek, 22 marca, uroczyście otwarty został tu Chełmski Kompleks Opieki Okołoporodowej. Warunki jakie zostały stworzone mają zachęcić kobiety do rodzenia właśnie tutaj.

Chełmskie położnictwo zmieniło się nie do poznania. Po generalnym remoncie oddział prezentuje się imponująco. Powstały tu kompleks opieki okołoporodowej wyposażony został w wygodne łóżka oraz nowoczesny sprzęt łagodzący bóle porodowe mające zapewnić kobietom maksymalny poziom komfortu i bezpieczeństwa.

- Sale dla pacjentek są jedno, dwu i trzyosobowe z pełnym węzłem sanitarnym, wyposażone w nowoczesne łóżka, szafki do przechowywania rzeczy osobistych z uwzględnieniem wystroju i klimatu przypominającego warunki domowe - mówi Agnieszka Kruk po. dyrektora Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie.

Na przyszłe mamy czeka wiele innych, nowoczesnych udogodnień

Wymieniono nie tylko wyposażenie sal, na które dotychczas narzekały pacjentki. Powstała sala do odbywania porodów w wodzie oraz porodów zabiegowych i cięć cesarskich, z uwzględnieniem porodów rodzinnych i „crowd birthing”, czyli porodów, podczas których mamie może towarzyszyć nie tylko ojciec dziecka. Są też specjalne sale, w których mamy będą mogły spędzać czas przed i po porodzie.

- To jest standard do którego powinny dążyć wszystkie szpitale, żeby zapewnić pacjentkom poród w jak najlepszych warunkach. W ramach remontu trakt porodowy, salę cięć cesarskich, sale dla szkoły rodzenia i sale pacjentek rozmieszczono w taki sposób, aby zapewnić mamom maksymalne poczucie komfortu i bezpieczeństwo - podkreśla dr Krzysztof Wojewoda kierownik oddziału położniczo - ginekologicznego w chełmskim szpitalu.

Oddział został zaopatrzony w sprzęt mający zastosowanie do różnych technik relaksacyjnych i znieczulających ból porodowy, czyli drabinki, materace, itp. Sale porodowe i poporodowe są wyposażone w fotele, kanapę dla osób towarzyszących oraz w fotele do karmienia piersią. W salach pacjentek jest możliwość regulacji temperatury i wilgotności powietrza. Sale są wyposażone w nawiew laminarny tworzący sterylną powietrzną kurtynę.

W wyremontowanym oddziale stworzone zostaną warunki do prowadzenia analgezji okołoporodowej, czyli łagodzenia bólu porodowego.Szpital zakupił niezbędne do tego kolumny anestezjologiczne, sprzęt do znieczuleń, wózki do resuscytacji. Jest także kącik dla noworodka z możliwością „kangurowania” przez osobę towarzyszącą. Podobną funkcję mają zakupione nowe łóżka porodowe.

Chełmski Kompleks Opieki Okołoporodowej kosztował blisko 2,7 mln złotych. Pieniądze na ten cel szpital w Chełmie pozyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przy wsparciu marszałka województwa lubelskiego, któremu szpital podlega. Chełmski oddział może przyjąć 15 pacjentek.

Zobacz zdjęcia w naszej galerii z otwarcia kompleksu opieki okołoporodowej w Chełmie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nordic walking, ulubiony sport seniorów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto