Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień otwarty w Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie pełen atrakcji. Zobacz zdjęcia

OPRAC.:
Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Uczniowie mogli także sprawdzić swoją kondycję psychoruchową podczas strzelania z broni pneumatycznej, a także ocenić swoje predyspozycje niezbędne w służbach mundurowych.
Uczniowie mogli także sprawdzić swoją kondycję psychoruchową podczas strzelania z broni pneumatycznej, a także ocenić swoje predyspozycje niezbędne w służbach mundurowych. ZSEiT w Chełmie
Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie zaprosił 27 marca ósmoklasistów i ich rodziców w gościnne progi placówki. Dzień otwarty cieszył się dużym zainteresowaniem.

Dzień otwarty, tak jak w poprzednich latach, odbył się pod hasłem propagowania idei szkolnictwa zawodowego. Prezentacja tegorocznej oferty edukacyjnej była skupiona wokół dwóch działów polskiej gospodarki: energetyki i transportu. Przedsięwzięcie spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów z Chełma i powiatu chełmskiego.

Ósmoklasiści chętnie uczestniczyli w aktywnościach przybliżających specyfikę zawodów realizowanych w technikum i szkole branżowej I: technik logistyk z innowacją spedycja międzynarodowa, technik mechatronik z innowacją robotyka oraz automatyk i elektryk w branżowej szkole I stopnia. Z wielkim zainteresowaniem spotkały się również pokazy techniczne w warsztatach szkolnych.

Uczniowie mieli również możliwość rozmowy z przedstawicielami patronackich firm, z którymi szkoła współpracuje w zakresie realizacji programów stypendialnych oraz organizacji staży i praktyk: LW Bogdanka, Haber i Success.Centrum Logistyczne.

Zwiedzając profesjonalnie wyposażone pracownie zawodowe i przedmiotowe, młodzież przekonała się, że szkolnictwo zawodowe w proponowanych przez szkołę obszarach to dobry wybór edukacyjny. Podczas pokazów zaprezentowane było stanowisko edukacji wojskowej, z której zajęcia są realizowane w ZSEiT.

Podczas wizyty w uczniowie mogli także sprawdzić swoją kondycję psychoruchową podczas strzelania z broni pneumatycznej, a także ocenić swoje predyspozycje niezbędne w służbach mundurowych.

Zobacz w naszej galerii zdjęcia z tego wydarzenia.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto