Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chełm. Nowe progi zwalniające pojawiły się na terenie miasta. Mają poprawić bezpieczeństwo pieszych

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Progi zwalniające zainstalowane zostały w 6 miejscach w Chełmie.  fot.
Progi zwalniające zainstalowane zostały w 6 miejscach w Chełmie. fot. UM Chełm
W Chełmie przybyło sześć nowych progów zwalniających, które mają zapewniać bezpieczeństwo pieszych. Zostały zainstalowane przy budynkach użyteczności publicznej. Wnioskowali o nie mieszkańcy.

Montaż progów miasto zrealizowało w ramach zadania pn. "Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego na terenie miasta Chełm" dofinansowanego w kwocie niemal 170 tysięcy złotych ze środków unijnych.

- W jego skład wchodzi montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego - wyspowych progów zwalniających na sześciu ulicach na terenie Chełma wraz z oznakowaniem pionowym, w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących przejść dla pieszych. Progi wyspowe stanowią skuteczne uspokojenie ruchu drogowego, a jednocześnie umożliwiają płynny przejazd pojazdów komunikacji miejskiej lub pojazdów ciężarowych - informują miejscy urzędnicy.

Zdaniem urzędników realizacja tego zadania w istotny sposób poprawi bezpieczeństwo pieszych korzystających z przejść w bezpośrednim sąsiedztwie obiektów użyteczności publicznej znajdujących się w ich pobliżu, w szczególności szkół.

Gdzie powstały progi zwalniające?

Progi zwalniające zostały zamontowane: na ul. Obłońskiej - przy Szkole Podstawowej nr 2, na ul. Trubakowskiej - na wysokości dawnego NZOZ-u, na ul. Szpitalnej - przy II Liceum Ogólnokształcącym, na ul. Batorego - przy Zespole Szkół Budowlanych, na ul. Wołyńskiej - przy Przychodni nr 1 oraz na ul. Wojsławickiej - przy Niepublicznej Szkole Podstawowej "Arka" oraz Instytucie Neofilologii Państwowej Akademii Nauk Stosowanych.

Chociaż o te progi wnioskowali sami mieszkańcy, nie wszystkim się to podoba.

- Na Wołyńskiej koło przychodni nr 1 i tak nie da się przejechać szybciej niż 10/h, bo ulica w tym miejscu zastawiona autami na maxa - twierdzi pani Halina.

- Jestem za tym tylko dlaczego są one takie agresywne można zamontować progi żeby łagodniej dało się przejechać - stwierdza pan Karol.

Większość osób podkreśla, że miasto w ramach poprawy bezpieczeństwa powinno przede wszystkim zadbać o oświetlenie przejść dla pieszych.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto