Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejne ulice w Chełmie będą remontowne. Miasto ogłosiło duży przetarg

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Trwa remont ul. Piaskowej w Chełmie.
Trwa remont ul. Piaskowej w Chełmie. UM Chełm
Stan wielu chełmskich ulic jest fatalny. Uwidoczniło się to szczególnie po zimie. Obecnie miasto ogłosiło duży przetarg, który obejmuje przebudowę oraz modernizację kilku ważnych ulic w Chełmie.

Co zostanie zrealizowane w ramach przetargu?

Zadania w ramach tego przetargu obejmą: przebudowę ul. Piwnej i Łącznej, modernizację łącznika drogowego przy ul. Mościckiego, modernizację ul. Pilarskiego (łącznik z ul. Ogrodową) oraz ul. Droga Męczenników, przebudowę ul. Połanieckiej wraz z parkingiem przy parku Międzyosiedlowym, przebudowę ul. Traugutta oraz modernizację parkingów przy cmentarzu komunalnym, ul. Lubelskiej (za Gamą) i przy ul. Szkolnej. Zadania będą realizowane w formie zaprojektuj i buduj.

Oprócz tego przetarg obejmuje również opracowanie dokumentacji projektowych dla takich ulic jak m.in.: Wirskiego, Wieniawskiego, Wołyńskiej. Wykonawcy mogą składać oferty do 29 lutego.

Pogoda sprzyja remontom ulic w mieście

Aktualnie trwa przebudowa ul. Piaskowej, Curie-Skłodowskiej oraz Kossaka - to kolejne inwestycje w infrastrukturę drogową w Chełmie. Obecnie główny ciężar prac skupia się na ul. Piaskowej, gdzie powstają chodniki, układane są też krawężniki.

Ze względu na porę roku prace realizowane są w dniach, w których umożliwiają to warunki pogodowe. Termin finalizacji projektu przypada na czerwiec.

Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie ponad 1,8 mln zł.

Niedawno została też podpisana umowa na przebudowę ul. Wolwinów/Kosynierów/Gajowej oraz łącznika pomiędzy ul. Wolwinów a Jagiellońską. Wykonawca musi zrealizować zadanie w terminie 9 miesięcy od zawarcia umowy.

Trwa kompleksowy remont dróg na chełmskim osiedlu Zachód

Zakończono już budowę od podstaw ul. Synów Pułku, Koszarowej. Na ukończeniu jest budowa ul. Legionów Polskich. Gruntowną przebudowę przeszła ul. Zachodnia, Szarych Szeregów, w trakcie jest przebudowa ul. Generała S. Maczka oraz ul. Generała W. Andersa. Całe zadanie dotyczące przebudowy dróg na os. Zachód, zgodnie z zawartą umową, ma zakończyć się w maju tego roku.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto