Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Akcja Drzewko za surowce wtórne. Zapraszamy pod "Galerię Chełm"!

Marcin Jaszak / Jolanta Masiewicz
Tysiące sadzonek drzewek i krzewów trafi do mieszańców Chełma. W sobotę 4 listopada zapraszamy na wielką akcję Kuriera Lubelskiego – Drzewko za surowce wtórne. Czekamy na Was z sadzonkami na parkingu przed "Galerią Chełm” od godz 9 do 14.

Podczas akcji rozdamy tysiące drzewek. Będziecie mogli wybierać wśród wielu gatunków drzew iglastych i liściastych oraz krzewów. Aby dostać sadzonkę należy oddać minimum dwa kilogramy makulatury. Każdą kolejną sadzonkę otrzymacie za wagę powyżej wielokrotności pięciu kilogramów. Im więcej makulatury tym lepiej. Oczywiście przyjmiemy każdą ilość, ale maksymalnie można otrzymać siedem drzewek. Sadzonki trafią do Was również za oddane elektrośmieci.

Zbieramy mały i duży sprzęt AGD i RTV. Pralki, lodówki, suszarki, radia, komputery, laptopy, monitory i wszelkie zużyte urządzenia elektryczne oraz elektroniczne

- To doskonała okazja do wyszczerzenia mieszkań i biur z zalegających elektrośmieci i makulatury. Wszędzie znajdzie się coś takiego, bo dzisiejsze urzędy, szkoły i jednostki administracyjne nie wyobrażają sobie pracy bez sprzętu elektronicznego. Drukarek, monitorów, niszczarek i temu podobnych rzeczy. Do tego makulatura, która u nas przerabiana jest w niszczarkach i stanowi prawie gotowy materiał do przerobienia. To bardzo pożyteczna akcja nie tylko względu na możliwość bezpiecznego pozbycia się zbędnych sprzętów i makulatury, ale przede wszystkim dlatego, że takimi działaniami dajemy szansę przyszłym pokoleniom na życie z czystym
rodowisku. Na pewno będziemy obecni na tym wydarzeniu i zapraszamy wszystkich mieszkańców. Ja już znalazłam miejsce na drzewko i poszukam wśród znajomych – mówi Dorota Cieślik, wiceprezydent Chełma.

To nasza pierwsza akcja w Chełmie. Prowadzimy ją wspólnie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie, która dostarczy dla Was sadzonki drzew i krzewów i podpowie jak skutecznie dbać o nasze środowisko. Leśnicy przygotowali aż 3 tysiące sadzonek drzew i krzewów, które możecie otrzymać w zamian za przyniesioną makulaturę i zużyty sprzęt AGD i RTV.

- Głównym celem przedsięwzięcia jest budowanie odpowiedzialnego społeczeństwa ukierunkowanego na ochronę środowiska poprzez szerzenie właściwych postaw proekologicznych. Wszyscy mamy wpływ na stan naszego środowiska i każde nawet najmniejsze działanie, ma realne znaczenie. Każda posadzona sadzonka, to drzewo, które przez kolejne dziesięciolecia, dostarczać będzie nam wszystkim niezbędny do życia tlen i redukować Co2 z atmosfery – podkreśla Andrzej Borowiec, dyrektor RDLP w Lublinie.

Akcja Drzewko za surowce wtórne ma też dodatkowy wymiar. Dochód ze sprzedaży makulatury zostanie przekazany dla Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Przedstawiciele Caritas już zaczęli porządki i zapewniają, że też zasilą naszą zbiórkę.

- Caritas Archidiecezji Lubelskiej jako organizacja katolicka zwraca uwagę na troskę o przyrodę. Nie ubóstwiamy jej, ale dbamy o nią, ponieważ jest ona - jak wierzymy - dana pod naszą opiekę. Od wielu lat prowadzimy programy mające na celu przeciwdziałanie marnowaniu żywności. Bardzo chętnie zaangażujemy się także w akcję zbiórki elektrośmieci i makulatury. Zebrane w trakcie akcji pieniądze przeznaczymy na zakup do naszych ośrodków energooszczędnych żarówek – mówi ks. Łukasz Mudrak, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Sprzątnijmy wspólnie nasze miasto i sprawmy, że będzie bardziej zielone i czyste.

- Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz osoby kierujące jednostkami oświatowymi i samorządowymi. Liczymy, że szkoły i przedszkola zaangażują się w tę akcję, ponieważ to w dzieciach i młodzieży tkwi nasza siła na przyszłość. Uczestnicząc dziś w takich akcjach, uczą się i nabierają dobrych nawyków, które w przyszłości pomogą im dbać o środowisko. Nasza szkoła z pewnością weźmie udział w akcji Drzewko za surowce wtórne. Zachęcamy młodzież, by włączyła się w te działania – mówi Halina Smyk, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie i koordynatorka akcji Drzewko za surowce wtórne w Chełmie.

Czekamy na Was na parkingu przed "Galerią Chełm” w sobotę 4 listopada od godz 9 do 14. Jesteśmy ciekawi, gdzie posadzicie otrzymane drzewka. Z przyjemnością wysłuchamy, w jaki sposób chcecie zmienić swoje najbliższe otoczenie. Patronat medialny: TVP 3 oraz Polskie Radio Lublin.
Drzewko za surowce

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Akcja Drzewko za surowce wtórne. Zapraszamy pod "Galerię Chełm"! - Chełm Nasze Miasto

Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto