Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wernisaż wystawy Jolanty Rodak w Siedliszczu. Zobacz zdjęcia

OPRAC.:
Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Urszula Katarzyna Bydlińska
W Domu Kultury w Siedliszczu w miniony czwartek odbył się wernisaż wystawy Jolanty Rodak, utalentowanej, wszechstronnej malarki z Lublina.

Jolanta Rodak jest Lublinianką, absolwentką matematyki na UMCS. Pracowała w Ośrodku Informatyki w Lublinie – filii Centrum Informatyki Kolejnictwa w Warszawie, a ostatnio w spółce PKP Informatyka. Obecnie jest na emeryturze. Zainteresowania plastyczne miała „od zawsze”, jednak dopiero w wieku dojrzałym znalazła czas i miejsce, aby je rozwijać

Autorka podziela myśl, którą pięknie sformułował Pablo Picasso: „ Sztuka zmywa z duszy kurz codziennego życia". Malarstwo jest jej pasją i radością, odskocznią od trudów codzienności. Praca twórcza dostarcza jej pozytywnych emocji, daje zapomnienie i pocieszenie w trudnych momentach życia. Artystka, pozostając wierna malarstwu realistycznemu, przedstawiającemu, szuka ciągle nowych środków wyrazu, próbując, z lepszym lub gorszym skutkiem, ale z nieustającą ciekawością, nowych dla siebie technik. Aktualnie testuje swoje możliwości w trudnej technice akwareli i w ikonopisaniu. Dlatego wystawa nosi tytuł „POSZUKIWANIA”.

Na wystawie znalazły się prace głównie z lat 2020 – 2022 oraz kilka starszych, o różnorodnej tematyce, reprezentujące wszystkie stosowane przez autorkę techniki: od akrylu i oleju, poprzez pastele suche i olejne, flamastry, do akwareli, a także tempery jajowej i pozłotnictwa w ikonopisaniu. Jest tu również kilka prac z zakresu rękodzieła artystycznego, związanych tematycznie ze zbliżąjącymi się świętami Bożego Narodzenia.

Jolanta Rodak członkinią Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie jest od 2012 roku, a od 2019 roku sekretarzem w Zarządzie TPSP. Od kilku lat zajmuje się malarstwem sztalugowym i doskonali swój warsztat w Ognisku Plastycznym przy TPSP w Lublinie. Tematem jej prac są pejzaże, portrety i martwa natura, malowane z wykorzystaniem różnych technik. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych organizowanych przez TPSP w Lublinie oraz przez Kolejowe Towarzystwo Kultury w Krakowie, a także w licznych wystawach poplenerowych. Miała cztery wystawy indywidualne w Galerii TPSP „Przy Bramie” - ostatnia w październiku 2022 r. W roku 2016 jej prace uczestniczyły w Międzynarodowej Wystawie Artystów Kolejarzy w Wiedniu, a w roku 2021 w Wystawie Sztuki FISAIC (Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Kulturalnych i Intelektualnych Kolejarzy). Ta ostatnia wystawa, z powodu zagrożenia epidemiologicznego, była wystawą wirtualną.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto