MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa nabór do służby w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
O warunkach przyjęcia do służby w NOSG rozmawiamy z kpt. Dariuszem Sienickim rzecznikiem prasowym Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.

Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie w dalszym ciągu prowadzi nabór kandydatów do służby przygotowawczej. Ile osób przyjęto w tym roku i jakie jest jeszcze zapotrzebowanie?

W tym roku przyjęliśmy już 95 osób, Nadbużański Oddział Straży Granicznej planuje przyjąć jeszcze 50 funkcjonariuszy do końca tego roku.

Czy aktualnie dużo jest osób chętnych do służby przygotowawczej, czy też niektórzy obawiają się jej podjęcia w związku z sytuacją na Ukrainie i Białorusi?

Jak co roku służba w Straży Granicznej cieszy się sporym zainteresowaniem. Wydarzenia za naszą wschodnią granicę nie mają wpływu na liczbę osób, które aplikują do służby. Nasze główne atuty to przede wszystkim stabilne zatrudnienie oraz możliwość rozwoju zawodowego. Przyszli funkcjonariusze będą pełnić służbę na nowoczesnym sprzęcie oraz w młodym i dynamicznie rozwijającym się zespole.

Jakie wymagania musi spełnić kandydat do służby w NOSG?

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba z obywatelskim polskim, o nieposzlakowanej opinii, niekarana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Rekrutacja podzielona jest na dwa etapy. Podczas pierwszego przeprowadzana jest wstępna rozmowa kwalifikacyjna i testy psychologiczne. W drugim etapie kandydat przechodzi badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne, rozwiązuje testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego oraz przechodzi egzamin ze sprawności fizycznej i kolejną rozmowę kwalifikacyjną.

W jaki sposób prowadzony jest nabór do NOSG?

Szczegółowe informacje dotyczące naboru oraz szeroko opisanych kwalifikacji, wszyscy zainteresowani mogą odnaleźć w stosownej zakładce na stronie internetowej Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznejhttps://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/nos/praca/funkcjonariusze/17203,Trwa-rekrutacja-do-sluzby-w-Nadbuzanskim-Oddziale-Strazy-Granicznej.html

Ile może zarobić osoba, która zostanie przyjęta do służby w SG? Jaka jest szansa na awans i podwyżki w dalszej pracy?

W przypadku przyjęcia do służby przygotowawczej w Straży Granicznej funkcjonariusz mianowany jest na stanowisko kursanta w 01 grupie uposażenia zasadniczego, jego wynagrodzenie wynosi: funkcjonariusz do 26 roku życia (zwolniony z podatku dochodowego)- ok. 3470 zł netto, natomiast funkcjonariusz po 26 roku życia (z podatkiem dochodowym) - ok. 3290 netto.
Funkcjonariusz po zakończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminów końcowych w zakresie szkoły podoficerskiej, mianowany jest na stanowisko młodszego asystenta lub kontrolera w 02 grupie uposażenia zasadniczego jego wynagrodzenie wynosi: funkcjonariusz do 26 roku życia (zwolniony z podatku dochodowego)- ok. 4720 zł netto, a funkcjonariusz po 26 roku życia (z podatkiem dochodowym) – ok. 4310 zł netto.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto