Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat chełmski. Anonimowy list rozpętał burzę wokół bazy w Sielcu

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Powiat chełmski
Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Chełmie radny Tomasz Szczepaniak, były wicestarosta chełmski, podczas sesji 28 listopada odczytał anonimowy list, który ponoć otrzymał bezpośrednio od rodziców byłego pracownika bazy sprzętowej w Sielcu należącej do powiatu chełmskiego.

Anonim jest pełen zarzutów wobec bazy w Sielcu.

- W powiecie jest wiele problemów lewizny, które akceptowane są przez obecną władze(...)Przedstawione problemy przesyłam Panu, bo mam nadzieję, że wreszcie zrobicie tu jakiś porządek. (...) Tego, co się tam dzieje, nie było nawet za komuny. Grupa pracowników, kierownictwo oraz starosta codziennie okradają to miejsce ze wszystkiego, co tam jest: od płynu do mycia naczyń i inne środki chemiczne, kruszywa, rur stalowych, paliwa, łańcuchów, olejów, którymi handlują we włąsnych domach, tam też mają podwórka wysypane kamieniem z Sielca - wynika z treści anonimowego listu, który przytaczał podczas obrad sesji radny Tomasz Szczepaniak.

Twórcy anonimu piszą również, że do Sielca nie trafia „połowa” materiałów, a u kierownictwa bazy można wszystko kupić „za grosze”.

- O tym jaka ilość paliwa jest wynoszona na prywatę z Sielca jest nie do ipisania, z Sielca można kupić paliwo po 4 zł za litr, a ilości są nieograniczone. Zginęło tam pewnego czasu 100 metry kostki, ale sprawę zamieciono pod dywan.(...) Może czas tam zobić porządek, a nie zatrudniać złodziei i pijaków, bo taki jest poziom tego miejsca - czytamy w anonimowym liście.

Apelują też o przeprowadzenie kontroli i wnikliwe prześledzenie treści dokumentacji z Sielca.
Te opisane w anonimie sprawy głęboko poruszyły pracowników bazy w Sielcu. Ich zdaniem są to zwykłe pomówienia, które godzą w dobre imię ciężko pracujących ludzi.

- My, pracownicy bazy w Sielcu, wnosimy stanowczy sprzeciw wobec postawy radnego rady powiatu Tomasza Szczepaniaka, który na sesji w dniu 28 listopada 2023 r. odczytał anonimowy paszkwil szkalujący pracowników bazy. To haniebne zachowanie radnego, który rozpowszechnia przykre dla nas i naszych rodzin kłamliwe informacje. Pracę na bazie w Sielcu znalazło wiele osób dając utrzymanie naszym rodzinom bez konieczności pracy na wygnaniu. Z informacji, jakie posiadamy, koszty utrzymania letniego i zimowego infrastruktury drogowej są o wiele mniejsze niż w czasach, kiedy to przewodniczącym rady powiatu był w/w radny. W ostatnich latach powiat zakupił niezbędny, nowoczesny sprzęt i narzędzia, które w pełni zabezpieczają potrzeby powiatu w tym zakresie. Wszyscy pamiętamy, jak wyglądały drogi, pobocza, rowy w czasie nieudolnego przewodnictwa powiatem radnego Szczepaniaka z G9.

To pismo, podpisane imiennie przez 42 osoby, wysłali do przewodniczącego rady powiatu Jarosława Walczuka.

- Nazywanie nas pijakami i złodziejami uwłacza naszej godności i ciężkiej fizycznej pracy, jaką wykonujemy. To my pracujemy w ponad 30-stopniowym upale, deszczu i mrozie. Dzięki naszej pracy powiat chełmski tak pozytywnie wyróżnia się estetyką wśród innych powiatów w Polsce. Jako pracownicy bazy w Sielcu zdecydowanie potępiamy haniebne poczynania pana Szczepaniaka. Tak nie powinien zachowywać się nie tylko radny powiatu, ale zwyczajnie człowiek wobec drugiego człowieka - czytamy w piśmie.

Jednocześnie wszyscy oczekują odczytania tego stanowiska na najbliższej sesji rady powiatu.

- Najwyrażniej zaczyna się już kampania wyborcza. Tonący brzytwy się chwyta, a radny Szczepaniak brzydko się chwyta. Szkoda ludzi, którzy ofiarnie i ciężko pracują i cierpią z powodu radnego Szczepaniaka. Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że radny sam napisał, a potem podzielił się swoją żałosną twórczością na sesji poniżając pracowników bazy w Sielcu - komentuje sprawę Piotr Deniszczuk starosta chełmski.

Sprawa będzie miałą ciąg dalszy ponieważ radny Tomasz Szczepaniak otrzymany anonim skierował do prokuratury.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto