Po raz pierwszy dzieci z powiatu chełmskiego uczestniczyły w programie "Mistrzowie Bezpieczeństwa"

OPRAC.:
Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Udostępnij:
Blisko 200 uczniów i uczennic ze szkół podstawowych z Chełma i okolic po raz pierwszy uczestniczyło w programie „Mistrzowie Bezpieczeństwa”, który był realizowany przez CEMEX Polska.

„Mistrzowie Bezpieczeństwa” to inicjatywa edukacyjna CEMEX Polska. W ramach programu skierowanego do dzieci i młodzieży szkolnej, organizowane są spotkania promujące bezpieczeństwo na drodze, w domu i w szkole, a także zajęcia, dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy.

Program „Mistrzowie Bezpieczeństwa”, w którym biorą udział szkoły z okolic zakładów CEMEX Polska, wystartował w 2020 roku. Dzieci z powiatu chełmskiego uczestniczyły w nim po raz pierwszy.

W trakcie spotkań edukacyjnych dzieci poznały m.in. zasady bezpiecznego zachowania i niesienia pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmie i Szkole Podstawowej w Okszowie. W czterech wydarzeniach wzięło udział blisko 200 uczniów.

Pierwsza chełmska edycja programu była skierowana przede wszystkim do uczniów z klas młodszych. Wspólnie z Bogusławem Byrskim, aktorem Teatru Andersena w Lublinie, organizatorzy przygotowali dla dzieci zajęcia w wyjątkowej formule edukacyjnego teatru lalkowego, wykorzystując bajkę o Czerwonym Kapturku.

Znana wszystkim historia została wzbogacona o wątki edukacyjne, związane z bezpiecznymi zachowaniami. Do udziału w projekcie został zaproszony m.in. ratownik medyczny, który w trakcie spektaklu zademonstrował akcję ratowniczą. Dzieci uczestniczące w wydarzeniu miały okazję nie tylko obserwować pracę ratownika, ale także mu pomagać, dzięki czemu poznały w praktyce zasady udzielania pierwszej pomocy.

– Spektakle spotkały się z bardzo pozytywnym odzewem i zostały wysoko ocenione zarówno przez dzieci, jak i nauczycieli. Pedagodzy podkreślają, że dzięki takiej formule zajęć uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę, ale także czują się bardziej ośmieleni do niesienia pomocy i podejmowania działania – mówi Dominika Sztuka-Arak, koordynatorka ds. Wpływu Społecznego w CEMEX Polska oraz prezeska Fundacji CEMEX “Budujemy Przyszłość”. - Zdrowie i bezpieczeństwo nie tylko pracowników CEMEX, ale także interesariuszy naszej firmy pozostaje jednym z naszych najważniejszych priorytetów. Poprzez program wspieramy kształtowanie bezpiecznych zachowań i nawyków już od najmłodszych lat - dodała.

Program „Mistrzowie Bezpieczeństwa” został zapoczątkowany w 2020 roku. Dotychczas oferta zajęć była skierowana do dzieci i młodzieży z okolic Cementowni w Rudnikach. Podczas ostatniej edycji program objął swoim zasięgiem także inne lokalizacje, w których działają zakłady CEMEX Polska, między innymi Chełm, Jaroszowiec, Bydlin i okolice.

W zajęciach organizowanych przez CEMEX i lokalnych partnerów wzięło dotąd udział ponad 400 dzieci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie