Damian Siedlecki zdobył srebro podczas zawodów w Białymstoku

Jolanta Masiewicz
Damian Siedlecki z chełmskiego Dragona zdobył srebrny medal podczas zawodów strzelckich o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. Zawody rozgrywane były w dniach 19-20 marca w Białymstoku.

W klasyfikacji po dwóch strzelaniach (610,5, 611,4) uplasował Damian Siedlecki się na drugiej pozycji, tuż za członkiem kadry narodowej Rafałem Łukaszykiem (który również był kiedyś zawodnikiem Dragona Chełm).

Mimo osiągniętego rezultatu nie było mu dane awansować do superfinału. W superfinale główną nagrodą nie był puchar ani medal, lecz gwarantowane miejsce w finale rozgrywanych w listopadzie międzynarodowych zawodów Polish Open Kaliber, gdzie nagrodą z kolei jest samochód. Do tych międzynarodowych zawodów mogła się bowiem zakwalifikować tylko jedna osoba w pistolecie i jedna osoba w karabinie.