Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zapowiada się teatralna uczta w Chełmie. Będą Ogólnopolskie Spotkania Profesjonalnych Teatrów Amatorskich

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Spotkania teatralne odbędą się w Chełmskim Domu Kultury  w dniach 17 -19 listopada.
Spotkania teatralne odbędą się w Chełmskim Domu Kultury w dniach 17 -19 listopada. Jolanta Masiewicz
To będzie prawdziwe święto teatru. Od 17 do 19 listopada w Chełmie trwać będą Ogólnopolskie Spotkania Profesjonalnych Teatrów Amatorskich. To już ich dziewiąta edycja. Podczas trzech dni na deskach Chełmskiego Domu Kultury zaprezentuje się sześć teatrów z Lublina, Warszawy, Krakowa, Rzeszowa, Bytomia i z Ludwina. Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny.

- Zgodnie z ubiegłoroczną obietnicą w programie znajdą się dwie propozycje dla najmłodszych widzów. Pomyśleliśmy również o młodzieży i dorosłych widzach. Bezpłatne wejściówki na spektakle do pobrania w kasach ChDK i CKF Zorza - informują organizatorzy z Chełmskiego Domu Kultury.

Spotkania w piątek, 17 listopada o godz. 10, zainauguruje spektakl dla dzieci „Cyrk Hrynek” Teatr Nemno. To opowieść o dyrektorze Cyrku Marionetek, który zauważając publiczność, chce odegrać za wszelką cenę spektakl.

Po południu w piątek, o godz. 18-ej zaprezentuje się Teatr OdRuchu ze spektaklem „Karma”. Spektakl zbudowany na ogromnej energii i najwyższych umiejętnościach grupy młodych aktorów-tancerzy oraz m.in. próbie znalezienia się we współczesnym świecie.

W sobotę również będą dwa spektakle. O godz. 16 „Kiedy wyjdziesz za mąż” Teatru w Spódnicy. Opowiada o kobiecie, która nie ma męża i rodziny, za to ma pracę, mieszkanie i pasje.

Natomiast o godz. 19 Teatr Czytelni Dramatu zaprezentuje „Kongres futurologiczny”. Jest to adaptacja satyrycznej i w wielu swoich wątkach proroczej powieści Stanisława Lema.

Teatralną niedzielę 19 listopada, o godz. 12 rozpocznie spektakl dla dzieci Teatru Pijana Sypialnia pt.: „Bajka o słowach”. Bohaterką jest Lotka, odważna dziewczyna, która podróżuje po najdalszych zakątkach kosmosu. Wyrusza na pełną przygód misję, żeby pomóc swojej przyjaciółce Ewce.

Na zakończenie w niedzielę, 19 listopada, o godz. 18 zaprezentuje się AST Kraków ze spektaklem „Ojcowie”. Traktuje on o ojcostwie postrzeganym z perspektywy młodych mężczyzn – wciąż bezdzietnych, będących jednak w wieku, w którym o tacierzyństwie można myśleć już bardzo poważnie. Ten status „nieistniejącego, ale możliwego ojca” współdzielą wszyscy aktorzy, a spektakl opiera się na autentycznych doświadczeniach i subiektywnych odczuciach wszystkich twórców.

Projekt dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto