Wspaniały jubileusz 40-lecia świętowała chełmska "Ósemka". Zobacz zdjęcia z uroczystości

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
W jublieuszowych uroczystościa 40 - lecia chełmskiej "Ósemki" wzięli udział zacni goście, w tym m.in. senator RP prof. Józef Zając ( z prawej) oraz poseł Krzysztof Grabczuk ( trzeci z lewej), Zdzisław Szwed członek Zarzadu Województwa Lubelskiego( trzeci od prawej). fot.
W jublieuszowych uroczystościa 40 - lecia chełmskiej "Ósemki" wzięli udział zacni goście, w tym m.in. senator RP prof. Józef Zając ( z prawej) oraz poseł Krzysztof Grabczuk ( trzeci z lewej), Zdzisław Szwed członek Zarzadu Województwa Lubelskiego( trzeci od prawej). fot. BF
Niezwykle uroczyście świętowano jubileusz 40 - lecia Szkoły Podstawowej nr 8 im. Bolesława Zygmunta Wirskiego w Chełmie. Uroczysta akademia odbyła się 31 maja w budynku "Ósemki", w której uczestniczyli liczni goście.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela w Chełmie. Po jej zakończeniu uczniowie wraz z nauczycielami i gośćmi, w asyście orkiestry dętej, przemaszerowali do budynku Szkoły Podstawowej nr 8. Tutaj symbolicznie odbyło się sadzenie drzew. Z okazji 40-lecia na terenie szkoły posadzonych zostało 40 drzew, obok których znajduje się informacja o jubileuszu.

W obchodach uczestniczyło mnóstwo gości. Przybyli parlamentarzyści, samorządowcy z Chełma i regionu, przedstawiciele placówek oświatowych, absolwenci, byli i obecni nauczyciele, uczniowie oraz rodzice.

Podczas uroczystości podsumowano dotychczasową działalność chełmskiej "Ósemki". Były przemówienia, mnóstwo życzeń i piękna akademia z występami artystycznymi uczniów szkoły. Odsłonięta została również tablica upamiętniająca jubileusz oraz wmurowana kapsuła czasu.

Ponadto Komendant Chorągiew Lubelska ZHP hm. Tomasz Sych uhonorował placówkę wyjątkowym tytułem " Szkoła przyjazna Harcerstwu". To pierwsza szkoła w województwie lubelskim, która otrzymała ten tytuł.

Goście mieli okazję zwiedzić szkołę oraz wpisać się do pamiątkowej księgi. Było mnóstwo wspomnień i wzruszeń. Na zakończenie zaproszono wszystkich na poczęstunek.

Zobacz w naszej galerii zdjęcia z uroczystości jubileuszowych.

Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie