Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

PWSZ w Chełmie. 15-lecie uczelni – Zdjęcia

opr. P J
W tym roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie obchodzi 15-lecie swego istnienia. W ostatnim czasie odbywały się kolejne po Pikniku Lotniczym „Lotnicze Depułtycze” uroczystości związane z tym wydarzeniem.

Sukces Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie nie byłby możliwy bez osób, które od początku podjęły się misji budowania chełmskiego ośrodka akademickiego. Dlatego uroczystości Jubileuszu 15-lecia mają podkreślić wieloaspektowość funkcjonowania Uczelni w środowisku zarówno na płaszczyźnie edukacyjnej, wychowawczej, kulturowej jak i gospodarczej.

Obchody jubileuszu rozpoczęła uroczysta msza św. w Bazylice NNMP pod przewodnictwem Metropolity Lubelskiego – Abp Stanisława Budzika. Podczas mszy św. nastąpiło przekazanie uchwały o wyborze nowego Rektora na lata 2016-2020.

Następnie odbyło się szczególne posiedzenie Senatu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, które stanowiło podsumowanie 15 lat działalności. Podczas spotkania wręczono medale i wyróżnienia osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju Uczelni.

Specjalnie na obchody 15-lecia zorganizowano Jubileuszowy Koncert w Chełmskim Domu Kultury – Opole 80, który poprzedziły prezentacja i film podsumowujące działalność i dorobek Uczelni od początku jej istnienia.

W ciągu 15 lat działalności PWSZ w Chełmie dowiodła, że można zbudować uczelnię dobrze współdziałającą z miejscowym rynkiem pracy, na wysokim poziomie dydaktycznym, umiejętnie wyważającą proporcje między teorią a praktyką, a nawet z gotowym dorobkiem do utworzenia Akademii Chełmskiej.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie otrzymała tytuł “Pozytywnie zakręcony”. Uczelnia została doceniona za innowacyjność i wszechstronność.

– Trzeba być pozytywnie zakręconym, żeby na takiej pustyni naukowej tworzyć uczelnię – mówił Jerzy Jabłonka, który wręczył wyróżnienie PWSZ w Chełmie.

Sama nagroda powstała po to, by jej twórcy mogli dostrzegać nowatorskie rozwiązania i nagradzać za nie instytucje, przedsiębiorców i osoby prywatne. Nagrodzono już ponad 30 osób i firm.

Jak podkreślał twórca tego dość specyficznego konkursu, PWSZ w Chełmie jest niezwykle wszechstronną uczelnią, która zapewnia swoim studentom kompleksowe zaplecze naukowe. Po skończeniu studiów, żacy z Chełma mają nie tylko wiedzę teoretyczną ale i wszelkie certyfikaty oraz uprawnienia umożliwiające podjęcie pracy.

Organizatorzy konkursu podkreślają, że pozytywnie zakręceni żyją i pracują często bezinteresownie na całej ziemi, są wszędzie, trzeba tylko ich dostrzec, dlatego też formuła projektu nie zna granic i przewiduje wyłanianie i nagradzanie laureatów pochodzących i działających także w innych państwach Europy i świata, którzy zasłużyli sobie na wyróżnienie tym tytułem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto