Chełmianka - Tomasovia 1:4. Trener Bożyk wyrzucony na trybuny

PUKUS/dj
Chełmianka Chełm - Tomasovia Tomaszów Lubelski
Chełmianka Chełm - Tomasovia Tomaszów Lubelski dj
Chełmianka przegrała piąte z kolei spotkanie, a Tomasovia umocniła się na pozycji lidera. Mecz w Chełmie zakończył się wynikiem 4:1 (2:0) dla Tomasovii.

Bramki dla Tomasovii strzelali Sebastian Głaz w 27 minucie, Norbert Raczkiewicz w 32 min, Jurij Mychalczuk w 65 min i Patryk Nowosad w 79 min. Dla Chełmianki honorowego gola zdobył Marcin Gregorowicz w 52 min.

Początek spotkania należał do gospodarzy. W sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Piotr Wójcik. Był jednak popychany w polu karnym przez obrońcę Tomasovii. Sędzia jednak nie dopatrzył się przewinienia. W 16 min po indywidualnej akcji oko w oko z Łukaszem Bartoszykiem znalazł się Michał Górniak, ale uderzył tuż nad poprzeczką.

Kilka minut po przerwie, gospodarze za sprawą Marcina Gregorowicza zdobyli kontaktową bramkę, jednak w 65 min prowadzenie dla Tomasovii podwyższył Jurij Mychalczuk. Kilka minut później było już 1:4, po golu Patryka Nowosada.

Gospodarze narzekali na kontrowersyjne decyzje sędziego. Dodajmy, że w 57 min prowadzący zawody Arkadiusz Łaszkiewicz z Zamościa odesłał na trybuny Artura Bożyka, trenera Chełmianki.

Tomasovia umocniła się na pierwszym miejscu, a Chełmianka jest w dużym kryzysie. Podopieczni Artura Bożyka przegrali piąte, kolejne spotkanie.

Kibice Chełmianki byli wściekli na decyzję arbitrów. Z trybun nie szczędzili ostrych słów pod ich adresem. – Jak można najpierw ignorować faule ze strony Tomasovii aby za chwilę za identyczne sytuacje wlepiać żółte kartki dla Chełmianki – słychać było z trybun.

Chełmianka Chełm – Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:4 (0:2)
Bramki: Gregorowicz (52) – Głaz (27), Raczkiewicz (30), Michalczuk (67), P. Nowosad (78).
Chełmianka: Szokaluk – Krzyżak, Borys, Batata, Tywoniuk, Gregorowicz, Wasiluk, Pogorzelec (46 Wesołowski), Wieczorek, Wójcik (46 Wacewicz), Górniak (70 Fornal).
Tomasovia: Bartoszyk – Żurawski, Chwała, Joniec, Skiba, Głaz, Słotwiński (90 Sikora), Raczkiewicz, Paskiw (68 P. Nowosad), Kozyra (75 Baran), Wawryca (63 Michalczuk).
Żółte kartki: Borys, Bala, Gregorowicz – Paskiw.
Sędziował: Arkadiusz Łaszkiewicz (Zamość). Widzów: 450.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.