Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chełm. Jarosław Gowin: Zmiany w Polsce mogłyby być szybsze, gdyby rząd miał wsparcie samorządowców (ZDJĘCIA,WIDEO)

KR
Chełm. Jarosław Gowin: Zmiany w Polsce mogłyby być szybsze, gdyby rząd miał wsparcie samorządowców
Chełm. Jarosław Gowin: Zmiany w Polsce mogłyby być szybsze, gdyby rząd miał wsparcie samorządowców KR
W niedzielę w biurze senatorskim Józefa Zająca odbyło się konferencja z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina podczas której mówiono o projekcie Chełma jako miasta akademickiego oraz rozwoju chełmskich uczelni.

W spotkaniu uczestniczyli również Jakub Banaszek, kandydat na prezydenta Chełma, senator Józef Zając oraz Lucyna Dargiewicz, kandydat do sejmiku wojewódzkiego.

- Od trzech lat trwa proces głębokiej naprawy państwa i gospodarki. Po raz pierwszy państwo realnie wspiera młode rodziny wychowujące dzieci. Jesteśmy przy tym najbezpieczniejszym krajem i liderem jeśli chodzi o tempo rozwoju gospodarczego w Europie. Te wszystkie zmiany mogłyby być głębsze i szybsze, gdyby rząd miał partnerów po stronie samorządowej – mówił Jarosław Gowin, wicepremier. – Chełm odwiedzam od szeregu lat i mam wrażenie, że to miasto zastygło. Jedynym elementem Chełma, który dynamicznie się rozwija jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa – dodał.

Wicepremier podkreślał, że miasto potrzebuje impulsu, który pchnie je do przodu i po raz kolejny wyraził swoje poparcie dla Jakuba Banaszka, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Chełma. Zaznaczył przy tym, że to wybór dla wszystkich mieszkańców, którym zależy na rozwoju miasta. Przy okazji konferencji poparł również Lucynę Dargiewicz, kandydatkę do sejmiku wojewódzkiego.

- To bardzo doświadczona działaczka społeczna, wiele lat pracowała jako pielęgniarka, była też przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Jest też osobą znaną z bardzo skutecznego działania – podkreślał Gowin.

Jakub Banaszek ponownie zobowiązał się do zrealizowania trzech kluczowych projektów dla rozwoju Chełma: utworzenie miasteczka medycznego oraz zaplecza logistycznego i technicznego, które mają zagwarantować znaczące wpływy do budżetu miasta.

- Projekty o których mówię pozwolą przede wszystkim utworzyć w Chełmie specjalistyczne miejsca pracy. Młodzi ludzie nie będą musieli wyjeżdżać, aby znaleźć posadę taką jak dziś proponuje się np. w Warszawie, Krakowie, czy innych miastach. Pora otworzyć się na nowe technologie, bo tak robią inne kraje, które nie mają złóż naturalnych. To zdecydowanie wzmocni potencjał Chełma, atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów jest również nasze położenie przy granicy. Oczywiście zanim te projekty skonsumują swój potencjał potrzeba kilu lat, ponieważ zanim one powstaną potrzeba odpowiedniej infrastruktury, jak choćby S12 – tłumaczył Jakub Banaszek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto