Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Międzynarodowy wykład chełmskiego prof. Andrzeja Wawryniuka dla studentów z Ukrainy

OPRAC.:
Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Prof. Andrzej Wawryniuk jest autorem wielu książek historycznych. Za publikację "Droga do chwały. Młodość i krąg rodzinny Tadeusza Kościuszki" otrzymał wyróżnienie Stowarzyszenia Historyków Wojskowści.
Prof. Andrzej Wawryniuk jest autorem wielu książek historycznych. Za publikację "Droga do chwały. Młodość i krąg rodzinny Tadeusza Kościuszki" otrzymał wyróżnienie Stowarzyszenia Historyków Wojskowści. nadesłane
Pomogać naszym sąsiadom z Ukrainy, w tym trudnym dla nich wojennym czasie, można w różny sposób. W najbliższy wtorek 5 marca o godz. 10.10 (11.10 czasu ukraińskiego) odbędzie się wykład znanego chełmianina, prof. Andrzeja Wawryniuka, zatytułowany „Czynniki kulturowe w stosunkach międzynarodowych”.

Wykład przeprowadzony będzie online dla studentów Katedry Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej Wydziału Stosunków Międzynarodowych Wołyńskiego Uniwersytetu Narodowego im. Łesi Ukrainki w Łucku. Realizowana tematyka nie jest przypadkowa. Wojenny czas na Ukrainie udowadnia, że także kultura narodowa wnosi swój ogromny wkład w zwycięstwo nad agresorem.

Wykład ten będzie nawiązaniem do mojej dwunastoletniej etatowej pracy na uniwersytecie w Łucku - mówi profesor Andrzej Wawryniuk. - Do dziś utrzymuję kontakty z wieloma wykładowcami i studentami tej uczelni. Jestem profesorem wizytującym Uniwersytetu oraz jego doktorem honoris causa. Po 2017 r., kiedy zakończyłem pracę w łuckiej katedrze, każdego roku prowadzę 2-3 wykłady dla studentów ukraińskich, dając im możliwość kontaktu z wykładowcą zagranicznym. Jest to o tyle ważne, że po każdym spotkaniu otrzymuję wiele pytań, w tym także dotyczące aktualnej sytuacji społeczno-politycznej. Moja decyzja o współpracy właśnie w tym okresie jest dowodem potwierdzającym dobrosąsiedzkie stosunki w trudnym okresie historycznym Ukrainy - dodaje.

Profesor Andrzej Wawryniuk pracował w Wołyńskim Uniwersytecie Narodowym w Łucku w latach 2006-2017. W tym czasie przeszedł wszystkie szczeble awansu naukowego od asystenta do profesora. Oprócz zajęć dydaktycznych współpracował także z Instytutem Polskim w Łucku oraz z miejscową Kurią Rzymskokatolicką.

W wykładzie otwartym mogą uczestniczyć wszyscy chętni. Kontakt: [email protected]

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto