Krzysztof Nowacki
Kibice na meczu Motoru Lublin z Polonią Warszawa
Kibice na meczu Motoru Lublin z Polonią Warszawa Wojciech Szubartowski
6871 kibiców zasiadło w sobotę na trybunach Areny Lublin, żeby obejrzeć mecz piłkarzy Motoru z Polonią Warszawa. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, ale nie brakowało kontrowersji. - Okazało się, że karnego nie ma. Tylko jedna osoba na tym stadionie wie, dlaczego – mówił o jednej z sytuacji Gonçalo Feio, trener żółto-biało-niebieskich.

Motor walczy o ekstraklasę, a trener lubelskiej drużyny często powtarza, że o awans walczyć muszą również kibice, bo ich doping jest niezbędny. W sobotę prawie siedem tysięcy fanów nie szczędziło gardeł, aby pomóc piłkarzom Motoru w rywalizacji z Polonią Warszawa.

Rozpoczęło się dobrze, ponieważ w 23. minucie gola na 1:0 strzelił Samuel Mráz. W 65. minucie wydawało się, że gospodarze staną przed szansą na podwyższenie prowadzenie. W polu karnym piłkę ręką dotknął bowiem jeden z piłkarzy z Polonii. Sędzia Patryk Gryckiewicz z Torunia obejrzał zdarzenie na wideo i... uznał, że nie ma przewinienia!

– Rzut karny jest wtedy, gdy sędzia go zagwiżdże, a nie wtedy, gdy my wszyscy jako kibice tego oczekujemy - stwierdził po meczu szkoleniowiec Polonii, Rafał Smalec.

– Pani sędzia liniowa Paulina Baranowska powiedziała mi, że VAR już zawołał arbitra głównego. Żebym był spokojnym, że będzie karny na sto procent. A nagle okazało się, że karnego nie ma. Tylko jedna osoba na tym stadionie wie, dlaczego – odpowiedział Goncalo Feio.

Niestety, 10 minut później arbiter podyktował rzut karny dla rywali, którzy zamienili go na bramkę wyrównującą. – Tylko, że karny był wykonany na dwa kontakty. Uderzenie piłki prawą nogą, po czym piłka odbija się od lewej nogi, a następnie lobuje naszego bramkarza. Karny wykonany niepoprawnie, a zatem bramka nie powinna być uznana - podkreśla trener Motoru.

Mecz zakończył się podziałem punktów, ale kibice w Lublinie wierzą, że sezon zakończy się awansem do PKO Ekstraklasy.