Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chełm/Krasnystaw. Które ronda w mieście sprawiają kierowcom problem?

opr.P J
Spośród około 60 rond w kraju znalazło się chełmskie Rondo Żwirki i Wigury/Hrubieszowska oraz krasnostawskie Rondo Unii Europejskiej
Spośród około 60 rond w kraju znalazło się chełmskie Rondo Żwirki i Wigury/Hrubieszowska oraz krasnostawskie Rondo Unii Europejskiej materiał nadesłany
Kierowcy z całej Polski zgłaszają na stronie Bank Zachodni WBK ronda, które ich zdaniem sprawiają spore problemy kierowcom. Spośród około 60 rond w kraju znalazło się chełmskie Rondo Żwirki i Wigury/Hrubieszowska oraz krasnostawskie Rondo Unii Europejskiej. Czy słusznie?

Na stronie Banku Zachodniego WBK kierowcy głosują na ronda w Polsce, które sprawiają im spore problemy. Niektóre z nich są skomplikowane poprzez sporą liczbę sygnalizacji świetlnych oraz niedokładne oznaczenia na jezdni. Spośród około 60 zgłoszonych rond znalazły się także chełmskie Rondo Żwirki i Wigury/Hrubieszowska oraz krasnostawskie Rondo Unii Europejskiej.

Bank Zachodni WBK postanowił rozpocząć edukację polskich kierowców, startując z akcją o nazwie "Dookoła Koła", która jest częścią ogólnopolskiej kampanii "Jak Jeździsz". Jej ambasadorem został Kuba Giermaziak, wicemistrz serii Porsche Supercup w sezonie 2014 oraz uczestnik 24h LeMans.

Na czym polega projekt "Dookoła Koła"? Na stronie akcji (http://www.jakjezdzisz.pl/dookola-kola) znajduje się specjalne miejsce do zgłaszania lub głosowania na ronda. Na podstawie rankingu Kuba Giermaziak wybierze te ronda, po których przejedzie się wraz z ekipą wideo, pokazując kilka możliwych wariantów przejazdu przez dane skrzyżowanie. Dzięki poradom polskiego kierowcy wyścigowego mają powstać filmy instruktażowe z najbardziej skomplikowanych rond w Polsce.

Wśród rond, które zostały zgłoszone, znajduje się m.in. chełmskie Rondo Żwirki i Wigury/Hrubieszowska oraz krasnostawskie Rondo Unii Europejskiej. Zarówno policjanci z Chełma jak i Krasnegostawu twierdzą, że nie odnotowują kolizji, ani wypadków na zgłoszonych przez kierowców rondach. W czym tkwi problem?

- Rondo Unii Europejskiej łączy drogę krajową nr 17 z drogą wojewódzką nr 842, jest tam ogólnie duże natężenie ruchu – mówi podkom. Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji.

Być może właśnie problem z włączeniem się do ruchu sprawia kłopot kierowcom, którzy zagłosowali na Rondo Unii Europejskiej. Podobnie jest w przypadku chełmskiego ronda Żwirki i Wigury/Hrubieszowska, tu także przebiega droga wojewódzka.

- W tym roku nie odnotowaliśmy jeszcze żadnego zdarzenia na tym rondzie, w poprzednich latach zdarzały się ale sporadycznie. Pokonanie ronda nie powinno sprawiać problemu, wystarczy stosować się do znaków drogowych – twierdzi asp. szt. Tomasz Błaziak, naczelnik chełmskiej drogówki.

Z pewnością duży wpływ na niewielką liczbę kolizji na chełmskim rondzie może mieć lokalizacja Komendy Miejskiej Policji, która znajduje się właśnie przy ul. Żwirki i Wigury. Być może kierowcy widząc policjantów, którzy często tamtędy przejeżdżają starają się jeździć poprawnie, co przekłada się bezpieczeństwo.

Zgłoszenia oraz głosy będą zbierane do 13 marca 2016 roku. W ciągu kolejnego tygodnia Kuba Giermaziak wybierze maksymalnie pięć rond, na których pokaże jak prawidłowo należy się po nich poruszać.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto