Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chełm. Zespół Interdyscyplinarny rozpoczyna nową kadencję

P J
Fot. Justyna Pietrzyk
Na początku sierpnia rozpoczął pracę skład Zespołu Interdyscyplinarnego na nową kadencję, która potrwa do 2020 roku. W jego skład wchodzi łącznie 21 osób, za pośrednictwem tego zespołu, miasto podejmuje działania na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Nowy skład Zespołu Interdyscyplinarnego rozpoczął już swoją pracę. Jego kadencja potrwa trzy lata, a więc do 2020 roku.

- To za pośrednictwem Zespołu Miasto Chełm podejmuje działania na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie, gdyż głównym jego zadaniem jest integrowanie i koordynowanie działań wielu podmiotów tworzących lokalny system przeciwdziałania przemocy w rodzinie – tłumaczy Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydent miasta.

Czym się zajmuje Zespół Interdyscyplinarny? Zespół diagnozuje problemy przemocy w rodzinie i podejmuje działania w środowisku zagrożonym przemocą w rodzinie mające na celu przeciwdziałanie temu zjawisku. Zespół inicjuje także interwencje w środowisku dotkniętym przemocą w rodzinie oraz działania w stosunku do osób stosujących przemoc wobec najbliższych. Do jego zadań należy również rozpowszechnianie informacji o instytucjach, osobach i możliwościach udzielenia pomocy w środowisku lokalnym.

W skład Zespołu Interdyscyplinarnego kadencji 2017 – 2020 wchodzi 21 osób reprezentujących instytucje działające w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie miasta Chełm.

Przy Urzędzie Miasta w zespole działają Jolanta Gierasimiuk i Augustyn Okoński, MOPR reprezentują - Edyta Ostapińska, Edyta Nafalska, Irena Dziurawiec, chełmską policję - Halina Czuluk, Agnieszka Koszuk, Marcin Kiczyński, z kolei Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Halina Sokaluk.

W zespole działają również: Grażyna Pachowska, Magdalena Bożek, Barbara Myszura (Sąd Rejonowy), Lech Wieczerza, Krystyna Kister (Prokuratura), Bożena Głaz (Miejski Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej), Urszula Mikulska (Ośrodek Interwencji Kryzysowej), Krzysztof Gocał (Ośrodek Pomocy Osobom Uzależnionym), Edyta Korona – Jędrzejewska (Stowarzyszenia Ośrodek Wspierania Rodziny), Sylwia Choma (Katolickie Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym „AGAPE"), Teresa Król (Towarzystwo Przyjaciół Dzieci), a także Małgorzata Prystupa (Stowarzyszenie Integracji Rodzin „PRZYSTAŃ”).

____________________________________________________________________________________

Zobacz też: Przemoc w rodzinie. Co robić. Historia pani Kasi z Nowego Miasteczka

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto