Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zakład Karny w Chełmie przekazał poduszki - przytulanki dla dzieci z Oddziału Onkologii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego w Lublinie

Jolanta Masiewicz
Z okazji Dnia Dziecka Zakład Karny w Chełmie przekazał uszyte przez osadzonych poduszki-zabawki na Oddział Onkologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie w ramach akcji niesienia pomocy zainicjowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Służbę Więzienną #ResortSprawiedliwościPomaga.

Z pewnością każdy z nas będąc dzieckiem miał swoją ulubioną zabawkę. Czasem był to pluszowy miś, czasem lalka, samochodzik… dla niejednego dziecka jest to niemy przyjaciel, ktoś bardzo ważny.

Wiele dzieci nie potrafi spokojnie zasnąć bez przytulenia się do tego wybranego wyjątkowego towarzysza. Eksperci zgodnie twierdzą, iż zarówno zabawki jak i zabawy są niezbędne do prawidłowego rozwoju szczególnie małych dzieci. Dzięki nim uczą się wielu cennych umiejętności, odkrywają świat. Zabawki dostarczają dziecku mnóstwo radości i przyjemności, sprzyjają budowaniu poczucia własnej wartości.

Dlatego też w ramach programu resocjalizacji „Ja też potrafię tworzyć” w minionym roku osadzeni z Zakładu Karnego w Chełmie podjęli pracę nad wykonaniem poduszek – przytulanek dla dzieci z Domu Dziecka w ramach prezentów gwiazdkowych.

Ich zapał nie ostygł i sami wyszli z inicjatywą i w ramach programu resocjalizacji ponownie usiedli do maszyn i uszyli poduszki, tym razem dla Oddziału Onkologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie – mówi kpt. Łukasz Bielak, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Chełmie.

Program resocjalizacji w zakresie przeciwdziałania agresji i przemocy zatytułowany „Ja też potrafię tworzyć” finansowany ze środków Funduszu Pomocy Postpenitencjarnej daje możliwość osadzonym pracy nad własnymi emocjami, zalegającym napięciem.

Jak przyznają sami osadzeni, uczęszczając na zajęcia mogą rozładować negatywne emocje, obniżyć poziom stresu związanego z pobytem w izolacji, ale również rozwijać się twórczo. Czują się potrzebni, a praca na rzecz najmniejszych daje im poczucie, że robią coś wartościowego, ważnego i przydatnego - podkreśla kpt. Łukasz Bielak. - Obok tego ważnym aspektem jest praca zespołowa podnosząca umiejętności właściwej komunikacji, współpracy, pracy nad wspólnym ważnym celem - mamy tu więc szczytny cel i możliwość samorealizacji człowieka jako jednej z najważniejszych wyższych potrzeb człowieka.

W ramach tego programu Zakład Karny w Chełmie nie ustaje w pracach nad kolejnymi wykrojami.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto