Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki rozpoczęła rekrutację

Justyna Pietrzyk
Justyna Pietrzyk
materiał uczelni
Na początku marca w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie rozpoczęła się rekrutacja na I rok studiów stacjonarnych na kierunku penitencjarystyka dla kandydatów na funkcjonariuszy w służbie kandydackiej Służby Więziennej.

Warszawska uczelnia w ubiegłym roku objęła patronatem dwie szkoły średnie z regionu lubelskiego - Liceum Ogólnokształcącym im. Wincentego Witosa w Zespole Szkół w Janowie Lubelskim oraz Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. gen. Władysława Andersa w Chełmie.

- Oferta edukacyjna w roku akademickim 2020/2021 skierowana jest do absolwentów szkół średnich zainteresowanych zdobywaniem wiedzy związanej z obszarem bezpieczeństwa społecznego, resocjalizacji, readaptacji społecznej osadzonych oraz zagadnieniami związanym z profilaktyką społeczną. Rejestracja kandydatów w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów IRK potrwa do 15 maja 2020 r. – kpt. Konrad Wierzbicki, rzecznik prasowy WSKiP.

Na studia stacjonarne pierwszego stopnia na kierunku penitencjarystyka dla kandydatów na funkcjonariuszy Służby Więziennej w służbie kandydackiej, są przyjmowane osoby, które m.in. posiadają obywatelstwo polskie, uregulowany stosunek do służby wojskowej, korzystają z pełni praw publicznych oraz nie były skazane prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo.

Proces rekrutacji na studia, obejmuje: proces rejestracji, uzyskanie przez Wyższą Szkołę Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie informacji o kandydacie z Krajowego Rejestru Karnego, uzyskanie orzeczenia właściwej komisji lekarskiej podległej ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych o posiadaniu zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby w Służbie Więziennej, postępowanie kwalifikacyjne kończące się przyjęciem na studia w drodze wpisania na listę studentów na kierunku penitencjarystyka dla kandydatów na funkcjonariuszy Służby Więziennej w służbie kandydackiej.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków i trybu przyjęć na studia znaleźć można w Zarządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 20 lutego 2020 r. w sprawie ustalenia warunków i trybu rekrutacji na studia pierwszego stopnia dla kandydatów na funkcjonariuszy Służby Więziennej w służbie kandydackiej w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie w roku akademickim 2020/2021. Informacje na temat zasad i procesu rekrutacji zostały zamieszczone na stronie uczelni: www.wskip.edu.pl

- W czasie trwania studiów studenci są skoszarowani, a uczelnia zapewnia bezpłatne wyżywienie, zakwaterowanie i umundurowanie. Studenci otrzymują również uposażenie, którego wysokość uzależniona jest od posiadanego stopnia SW – kpt. Konrad Wierzbicki, rzecznik prasowy WSKiP.

Studia stacjonarne I stopnia w służbie kandydackiej będą kończyły się egzaminem licencjackim i możliwością przystąpienia do egzaminu na pierwszy stopień w korpusie chorążych. Absolwenci otrzymają dyplom – tytuł licencjata oraz akt nadania stopnia młodszego chorążego Służby Więziennej.

- Zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się w październiku 2020 r. i będą prowadzone w kampusie mundurowym WSKiP w Kaliszu. Dajemy gwarancję wszystkim absolwentom studiów Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie, na zatrudnienie w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej na terenie całej Polski – kpt. Konrad Wierzbicki, rzecznik prasowy WSKiP.

Potraumatyczny wzrost po pandemii. O co chodzi?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie