Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wolontariusze z Cementowni Chełm pomogli w remoncie spalonego domu

OPRAC.:
Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Są w Chełmie ludzie, którzy w obliczu ludzkiej tragedii potrafią pomóc. Pracownicy chełmskiej Cementowni zaangażowali się w pomoc potrzebującemu po pożarze mieszkania w Chełmie, organizując akcję wsparcia wśród pracowników zakładu. Pozyskali środki na materiały budowlane, a w ramach wolontariatu przeprowadzili prace remontowe.

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło 8 października tego roku przy ul. Reformackiej w Chełmie. W pożarze zginęła kobieta, a mieszkanie które dzieliła z synem zostało doszczętnie zniszczone.

Pan Ernest stracił w pożarze matkę, a należący do niego lokal nadawał się do gruntownego remontu. W obliczu tragedii, akcję wsparcia dla pana Ernesta ogłosiło stowarzyszenie „Tak Niewiele”. Organizacja poinformowała, że szuka osób, które chcą wesprzeć pana Ernesta – zarówno pomagając w odbudowie mieszkania, jak i w formie materialnej.

Na apel stowarzyszenia szybko odpowiedzieli m.in. pracownicy Cementowni Chełm we współpracy z Fundacją CEMEX „Budujemy przyszłość”. Pracownicy pozyskali środki na zakup części materiałów budowlanych, niezbędnych do przeprowadzenia remontu. Udało im się również zaangażować do pomocy lokalnych partnerów – firmy budowlane, które przekazały darowizny materiałowe.

Na tym jednak pomoc pracowników Cementowni się nie zakończyła. W ramach wolontariatu przeprowadzają oni w mieszkaniu pana Ernesta prace remontowe. Pierwszy etap polegał na oczyszczeniu ścian z sadzy i skuciu nadpalonych tynków. Kolejnym wyzwaniem dla wolontariuszy będzie ich wyrównanie płytami kartonowo-gipsowymi a następnie malowanie ścian.

- Chęć niesienia pomocy to naturalny odruch w obliczu ludzkiego dramatu. Jako pracownicy Cementowni Chełm wielokrotnie angażowaliśmy się w działania wolontariackie i tym razem nie mogło być inaczej. Uważamy, że członkowie lokalnej społeczności powinni wspierać się wzajemnie w trudnych chwilach – dzisiaj pomocy potrzebuje pan Ernest, ale jutro może to być każdy z nas – mówi Justyna Sajpel, pracownica cementowni oraz liderka akcji wolontariackiej.

W akcję wsparcia Pana Ernesta zaangażowało się wiele lokalnych organizacji pozarządowych, w tym Stowarzyszenie „Tak Niewiele” i Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, a także chełmskie przedsiębiorstwa.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto