Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Włodawa. XXIV Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem

opr. P J
Tegoroczna edycja włodawskiego święta folkloru będzie szczególna, bowiem festiwal wraca na amfiteatr
Tegoroczna edycja włodawskiego święta folkloru będzie szczególna, bowiem festiwal wraca na amfiteatr UM Włodawa
W najbliższą środę rusza jedna z największych imprez we Włodawie - XXIV edycja Międzynarodowego Poleskiego Lata z Folklorem.

Pierwsze festiwalowe występy odbędą się w najbliższą środę, 13 lipca o godzinie 17. W tym roku przed publicznością zaprezentują się grupy folklorystyczne z Boliwii, Bułgarii, Indonezji, Macedonii, USA, Czech, Kanady i Japonii. Polskę będą reprezentowały Zespół Tańca Ludowego „Polesie”, oraz Zespół Tańca Ludowego „Włodawiacy”.

Zaplanowano również dwa koncerty folkowe. W czwartek wystąpi ukraiński zespół „Nastasivski Muzyki”, a na zakończenie festiwalu zespół „NeoKlez” z Lublina. Tegoroczna edycja włodawskiego święta folkloru będzie szczególna, ponieważ festiwal wraca na amfiteatr.

Czytaj: Włodawa. Amfiteatrem będzie zarządzać MPGK

- W ubiegłym roku, po dwóch latach przerwy udało nam się ponownie zorganizować Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem. W trakcie festiwalu wiele osób pytało, dlaczego sztandarowa impreza Włodawy nie odbywa się na popularnej „muszli”. Obiecałem wtedy, że dołożę wszelkich starań, aby festiwal wrócił na amfiteatr. Dziś z przyjemnością mogę zaprosić miłośników światowego folkloru na kulturalna ucztę w miejscu gdzie wszystko się zaczęło. – mówi Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy.

">Burmistrz Włodawy zaprasza na Poleskie Lato z Folklorem

Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem organizowane jest we Włodawie od 1991 roku. W okresie trwania festiwalu miasto przyjmuje do 10 grup folklorystycznych, a podczas dotychczasowych 23 edycji Włodawę odwiedziło ponad 200 zespołów z 589 krajów wszystkich kontynentów.

Celem festiwalu jest zarówno upowszechnianie folkloru poprzez spotkania zespołów z różnych stron świata, jak i ukazanie polskiego folkloru na tle innych krajów , pokazanie bogactwa kostiumu polskiego, muzyki, tańca, pieśni i obrzędu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto