Włodawa. Bieg Sobiborski 2014. FOTO

ias (opr. KS)
Włodawa. Bieg Sobiborski 2014. Na starcie stanęło ponad 400 zawodników.
Włodawa. Bieg Sobiborski 2014. Na starcie stanęło ponad 400 zawodników. MOSiR Wlodawa
Bieg Sobiborski odbył się w minioną niedzielę. Organizatorzy podkreślają, że w tym roku na zawodach była najwyższa jak dotąd frekwencja. W sumie pamięć ofiar byłego hitlerowskiego obozu uczciło 441 zawodników.

Włodawa. Bieg Sobiborski 2014 - rekordowa frekwencja na zawodach
Na starcie biegu głównego stanęły 144 osoby, w tym 117 mężczyzn, 20 kobiet i 7 osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich.

Zawody mężczyzn na trasie o długości ponad 12 kilometrów z Sobiboru do Włodawy wygrał Adam Wakuluk z Boratyńca Ruskiego, przed Damianem Walczakiem ze Staszowa i Krzysztofem Misiurkiem z Klementowic.

W kategorii kobiet zwyciężyła Izabela Trzaskalska z Terespola, drugie miejsce zajęła Ewa Furmanik ze Świerża, a trzecie Natalia Korszeń z Horodyszcza. Jedna zawodniczka, Agnieszka Miliszkiewicz-Pajdzińska, startowała poza konkursem, ponieważ tylko część trasy pokonała biegnąc, a resztę na rolkach.

Pierwsze miejsce wśród niepełnosprawnych uczestników zajęła Maria Cichoń z Różanki, która była jedyną kobietą w tej kategorii, a w grupie mężczyzn triumfował Jan Pyclik z Dąbrowy Rzecyckiej, przed Piotrem Pieńkoszem z Dęblina i Arturem Kochem z Włodawy.

W biegach szkolnych wzięło udział w sumie 297 uczniów. Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali na trasie wokół Czworoboku we Włodawie.

Spośród najmłodszych uczestników zwyciężyli Marlena Tomaszewska z Przedszkola nr 4 w Warszawie i Michał Boroch z Przedszkola nr 18 w Lublinie. W grupie uczniów z klas I - II triumfowali Monika Kaliszuk z SP 2 we Włodawie i Jakub Dudziński z SP w Orchówku, w kategorii trzecio- i czwartoklasistów pierwsze miejsca zajęli Emilia Fiała z SP 2 we Włodawie i Przemysław Łapiński z SP w Urszulinie, z kolei wśród uczniów z najstarszych klas "podstawówek" najlepsi okazali się Klaudia Rybczyńska i Michał Głogowski z SP 3 we Włodawie.

Zawody gimnazjalistów wygrali Klaudia Mazuryk z Wisznic i Dawid Połynkin z Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włodawie. W kategorii szkół średnich najszybciej do mety dobiegli Aleksandra Zielińska oraz Arkadiusz Kosyk.

W zawodach uczestniczyli również reprezentanci placówek oświatowych z Chełma, Cycowa, Dorohuska, Hanny, Hańska, Korolówki, Nowodworu, Starego Brusa i Zaświatycz.

Puchary i nagrody dla zwycięzców oraz medale dla wszystkich uczestników biegu wręczali burmistrz Włodawy Jerzy Wrzesień oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Janusz Urbański.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.