Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Więcej szans na rynku pracy

Katarzyna SKLEPIK
Dla absolwentów licencjatu naturalnym rozwiązaniem gwarantującym większe szanse w oczach pracodawców są studia uzupełniające magisterskie i zdobycie tytułu magistra.

Dla absolwentów licencjatu naturalnym rozwiązaniem gwarantującym większe szanse
w oczach pracodawców są studia uzupełniające magisterskie i zdobycie tytułu magistra.

Dla absolwentów szkół licencjackich na kierunkach ekonomicznych doskonałym rozwiązaniem są studia uzupełniające magisterskie w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Po ukończeniu dwuletnich studiów, dysponując rzetelnym przygotowaniem akademickim, absolwent otrzymuje dyplom magistra finansów i renomowanej uczelni. Zdobyte gruntowne wykształcenie ogólne ułatwia mu wybranie i kształtowanie indywidualnej drogi kariery zawodowej.

Program studiów

Każda wyższa uczelnia zobowiązania jest do spełnienia wymogów programowych, które ustala MENiS. Proponowany przez Wyższą Szkołę Bankową program nauczania na studiach uzupełniających magisterskich składa się w dużej części z przedmiotów wyznaczonych przez ministerstwo. Jednak ze swojej strony uczelnia dodaje przedmioty, które urozmaicają i uatrakcyjniają program. Są to przede wszystkim ciekawe przedmioty specjalizacyjne oraz przedmioty do wyboru. Ich dobór uzależniony jest od potrzeb studentów i praktyki gospodarczej. WSB dba o to, by proponowane przedmioty do wyboru były interesujące a zarazem przydatne w przyszłej pracy zawodowej. Dlatego też wśród propozycji jest miejsce dla: „Komunikacji w biznesie”, „Innowacyjności, konkurencyjności i przedsiębiorczości polskiej gospodarki”.

Tryby nauki

Dla osób planujących podjęcie studiów uzupełniających magisterskich argumentem niejednokrotnie przeważającym szalę decyzji jest tryb nauki. Wyższa Szkoła Bankowa oferuje możliwość wyboru trybu nauki dostosowanego do potrzeb studentów. Dzięki temu mogą bez problemów pogodzić naukę z innymi zajęciami.
Zajęcia w trybie dziennym odbywają się od poniedziałku do piątku. Taki system organizacji studiów umożliwia stały kontakt z wykładowcami pozwalając w pełni wykorzystać ich pomoc i wiedzę.
Studia w trybie zaocznym umożliwiają większą samodzielność nauki. Zajęcia z wykładowcami i seminaria magisterskie wykorzystać można wówczas dla skontrolowanią swoich postępów w nauce.
Zajęcia w trybie zaocznym odbywają się w trzech grupach: popołudniowej, weekendowej i weekendowej z wykorzystaniem internetu. Ostatnia grupa to doskonały wybór dla osób pragnących oszczędzić na dojazdach do uczelni a jednocześnie mieć stały dostęp do materiałów edukacyjnych. Studiujący w niej realizują po 3 przedmioty w każdym z semestrów za pomocą narządzi e-learningowych. Dzięki temu m.in. mają tylko 4 zjazdy w semestrze.
Oprócz ogólnej wiedzy ekonomicznej studenci SUM w WSB zdobywają również wiedzę specjalistyczną. Wyższa Szkoła Bankowa umożliwia im to na kilka sposobów. Pierwszym jest wybór specjalności, których obecnie jest dziewięć. Największym zainteresowaniem wśród tegorocznych studentów pierwszego roku cieszyły się: Rachunkowość, Zarządzanie i Finanse Przedsiębiorstw oraz Finanse Publiczne i Podatki. Decyzję o wyborze specjalności należy podjąć pod koniec pierwszego semestru studiów uzupełniających magisterskich. Wiedza zdobyta dzięki przedmiotom specjalnościowym jest dodatkowym atutem w oczach pracodawcy. Dlatego dokonując wyboru specjalności, warto obserwować zmieniające się potrzeby i tendencje na rynku pracy.

Skuteczne Biuro Karier

Studenci Wyższej Szkoły Bankowej wraz z dyplomem magistra zyskują wiedzę i umiejętności. Biuro Karier WSB pomaga im skutecznie wykorzystać te atuty. Celem działalności Biura Karier WSB jest udzielenie wsparcia studentom i absolwentom w skutecznym wejściu i sprawnym funkcjonowaniu na współczesnym, bardzo trudnym rynku pracy. Realizując go diagnozuje predyspozycje zawodowe studentów, sugeruje kierunki wyboru ścieżki zawodowej, pomaga w poszukiwaniu ofert pracy, prowadzi i udostępnia bank informacji o firmach i ofertach pracy, gromadzi informację o studiach podyplomowych, kursach specjalistycznych, zawodowych, językowych oraz innych formach edukacji.

Elastyczny system opłat

WSB w Poznaniu oferuje elastyczny system opłat. Dzięki temu w zależności od preferencji i możliwości finansowych studenci mogą opłacać czesne: za rok z góry, w 2 ratach semestralnych, czy też w 10 lub 12 ratach miesięcznych. Wybierając raty roczne lub semestralne zapłacą za studia mniej. Wybór rat miesięcznych pozwala za to na równomierne rozłożenie opłat na cały rok i jest dużo mniejszym obciążeniem dla domowego budżetu.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto