Weekend z radiową Jedynką na Dolnym Śląsku – familijne pikniki „Lata z Radiem” w Legnicy i Polkowicach

Materiał informacyjny Polskie Radio
Dwa miasta na Dolnym Śląsku odwiedzi Programu 1 Polskiego Radia w najbliższy weekend 20-21 sierpnia. W sobotę wakacyjna ekipa Jedynki zajrzy do Legnicy, a w niedzielę pojawi się w Polkowicach, by spotkać się z mieszkańcami i turystami podczas Familijnych Pikników towarzyszących tegorocznej odsłonie Lata z Radiem. W programie m.in. konkursy oraz specjalnie przygotowane aktywności dla całych rodzin – o dobrą atmosferę zadbają dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia i Polskiego Radia Dzieciom. Plenerowe wydania audycji „Lato z Radiem” i Familijne Pikniki odbędą się w Legnicy – na Polanie Angielskiej w Parku Miejskim, a w Polkowicach – w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku. Wstęp wolny.

Legnica i Polkowice to kolejne przystanki na trasie tegorocznej, już 51. odsłony „Lata z Radiem”. Dziennikarze flagowej, wakacyjnej audycji Programu 1 Polskiego Radia odwiedzili już Tarnów, Uniejów, Działoszyn, Ostrołękę, Myślenice, Sieradz i Stegnę. Wszędzie tam, gdzie dociera weekendowa ekipa Jedynki, nie brakuje fantastycznej zabawy oraz spotkań ze słuchaczami – zarówno podczas plenerowego wydania audycji „Lato z Radiem”, jak i – towarzyszących wydarzeniom – Familijnych Pikników dla całych rodzin.

Tak będzie również w weekend 20-21 sierpnia w Legnicy i Polkowicach, gdzie z plenerowych studiów wyemitowane zostanie nie tylko „Lato z Radiem” (Legnica godz. 9.00-12.00; Polkowice 10.00-13.00; prowadzący: Sława Bieńczycka i Roman Czejarek), ale również „Muzyczna Jedynka” (Legnica 14.00-15.00; prowadzący: Anna Will) oraz „Lato z Radiem Extra” (Legnica i Polkowice 16.00-17.00; przy mikrofonie Anna Will).

Polskie Radio przygotowało dla słuchaczy rozmaite konkursy z nagrodami oraz ciekawe spotkania z prowadzącymi audycje. Podczas Familijnych Pikników, które odbędą się w godz. 11.00-17.00 – w Legnicy na Polanie Angielskiej w Parku Miejskim, a w Polkowicach w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku – do wygrania będą również atrakcyjne nagrody w konkursach: „Z tabliczkami TAK lub NIE”, „Czy znasz ten przebój Lata z Radiem?”, „Najlepszy kibic Lata z Radiem” (godz. 13.00-13.35; prowadzący: Sława Bieńczycka i Roman Czejarek).

Niezmiennie jednym z najważniejszych punktów spotkań ze słuchaczami są wspólne ćwiczenia, które poprowadzi Natalia Filipp. Uczestnicy będą mogli wziąć udział aż w trzech zajęciach „wf-u” – porannej gimnastyce „Obudź się” oraz popołudniowych zajęciach „Sprawdź siłę” i relaksacyjnych ćwiczeniach „Zregeneruj się”.

Dla najmłodszych słuchaczy Polskie Radio Dzieciom przygotowało m.in. warsztaty dziennikarskie „Nie-Udana Audycja” ze Zbyszkiem Kozłowskim (w Legnicy o godz. 12.00; w Polkowicach o 13.00) i zabawy dźwiękowe: „Sprint przez pytanie do mety” oraz „Od małego do dużego”, które poprowadzi Agnieszka Ciecierska z Jedynki Dzieciom (ok. godz. 15.30-16.00). A na „Zagadki dźwiękowe” zaprasza Pascal Kaczorowski (ok. godz. 14.30).

Nie zabraknie również – podobnie, jak we wszystkich miastach na trasie Lata z Radiem – występów lokalnych zespołów i solistów. W Legnicy dla uczestników Pikniku wystąpią: Dziecięco-Młodzieżowa Legnicka Orkiestra Dęta (godz. 13.35) oraz wokaliści – Bartek Rzepka (15.20) i Karolina Serkies z grupy Hylla (16.50). W Polkowicach usłyszeć będzie można: Centrum Uśmiechu (godz. 15.00) oraz miejscowy zespół NOBO (16.45).

Więcej na temat wszystkich atrakcji Lata z Radiem 2022 na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia oraz na stronie internetowej i w mediach społecznościowych stacji oraz na specjalnej stronie latozradiem.pl/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Weekend z radiową Jedynką na Dolnym Śląsku – familijne pikniki „Lata z Radiem” w Legnicy i Polkowicach - Nasze Miasto

Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie