MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Chełmie będzie Lubelskie Centrum Piłki Nożnej. Jest projekt rozbudowy Stadionu Miejskiego

OPRAC.:
Klaudia Szynkaruk
Klaudia Szynkaruk
archiwum
Kilka tygodni temu w chełmskim Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli przedstawiciele chełmskiego samorządu. Obecny był prezydent Jakub Banaszek, reprezentanci miejskiego środowiska sportowego, Rady Sportu, a także radni, którzy wchodzą w skład Komisji Kultury, Oświaty i Sportu. Rozmowy dotyczyły przebudowy Stadionu Miejskiego.

Podczas wspomnianego spotkania dyskutowano o przebudowie Stadionu Miejskiego i możliwości ubiegania się o zewnętrzne dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację tego przedsięwzięcia. W trakcie przeprowadzonych wówczas konsultacji, ze względu na największą szansę pozyskania dotacji, ustalono, iż chełmski samorząd powinien aplikować o dofinansowanie na typowo piłkarski stadion. 31 sierpnia złożono oficjalny wniosek o finansowanie, w którym miasto ubiega się o zewnętrzną dotację na rozbudowę i przebudowę Miejskiego, a także budowę trzech boisk treningowych.

Jaka jest koncepcja?

W przypadku pozyskania dofinansowania Miasto planuje ogłoszenie postępowania przetargowego w trybie "Zaprojektuj i wybuduj". W ramach przedsięwzięcia rozbudowany i kompleksowo przebudowany zostanie Stadion Miejski tak, aby spełniał wymogi co najmniej pierwszoligowe. Oznacza to, że obiekt będzie w pełni zadaszony, wyposażony w sztuczne oświetlenie, a także system podgrzewania i nawadniania murawy. W trybunach znajdą się natomiast lokale użytkowe.

Oprócz przebudowy i rozbudowy samego obiektu sportowego planowane jest również utworzenie trzech boisk treningowych - dwóch ze sztuczną nawierzchnią oraz jednego z naturalną. Boiska treningowe również zostaną wyposażone w sztuczne oświetlenie oraz system nawadniania murawy. Będą spełniały kryteria umożliwiające rozgrywanie spotkań na poziomie zarówno trzeciej ligi, jak i Centralnej Ligi Juniorów.

Projekt Strategiczny

Projekt przebudowy Stadionu Miejskiego oraz utworzenia kompleksu treningowego, to strategiczny projekt zarówno dla Chełma, jak i całego regionu. Stąd jego nazwa - Lubelskie Centrum Piłki Nożnej. Przedsięwzięcie zyskało już aprobatę Polskiego Związku Piłki Nożnej i Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

– Pod hasłem "Lubelskie Centrum Piłki Nożnej" kryje się przede wszystkim przebudowa i rozbudowa stadionu miejskiego. Miałby on powierzchnię, która pomieści 4,5 tys. osób. W skład centrum wejdą trzy boiska treningowe pełnowymiarowe z infrastrukturą towarzyszącą - powiedział Wojciech Wójcik, dyrektor gabinetu prezydenta podczas komisji oświaty, kultury i sportu 30 sierpnia.

– Rozbudowując infrastrukturę piłkarską w naszym mieście, chcemy wprowadzić szkolenie młodych adeptów futbolu na wyższy poziom i tchnąć w lokalne środowisko nową energię. To również uzupełnienie naszych wcześniejszych działań, związanych z utworzeniem spółki Chełmski Klub Sportowy. Celem jest profesjonalizacja sportu w Chełmie oraz wprowadzenie go na zdecydowanie wyższym poziom niż do tej pory – mówią urzędnicy.

Kiedy realizacja?

Ze względu na fakt, iż potencjalna dotacja wyniesie 50% całego przedsięwzięcia, konieczne będzie rozłożenie projektu w czasie. Zakłada się, że - w przypadku pozytywnej decyzji o przyznaniu dofinansowania - projekt zostanie sfinalizowany na przestrzeni czterech lat (poczynając od 2023 roku). Prace będą prowadzone w taki sposób, by zapewnić obiektowi bieżące funkcjonowanie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

echodnia.eu Pożegnanie Pawła Paczkowskiego z Industrii Kielce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto