Tygodniowy przegląd prasy (Chełm, 28.03-3.04.2021), poznaj najważniejsze informacje z Chełma

N360
N360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 28.03 do 3.04.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 28.03 do 3.04.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Chełma, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 28.03 a 3.04.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Kartki na Wielkanoc 2021. Piękne, urocze i zabawne kartki gotowe do pobrania i wysłania! [MMS, MESSENGER, WHATSAPP, FACEBOOK] 4.04.21”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Chełm od 28.03 do 3.04.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Kartki na Wielkanoc 2021. Piękne, urocze i zabawne kartki gotowe do pobrania i wysłania! [MMS, MESSENGER, WHATSAPP, FACEBOOK] 4.04.21

Kartki na Wielkanoc to świetny sposób na złożenie życzeń, gdy nie mamy możliwości zrobić tego osobiście. Taką kartkę online wystarczy pobrać wraz z dołączonymi do niej życzeniami i wysłać w formie SMS, e-maila czy wiadomości na Facebooku. W naszej galerii znajdziecie najpiękniejsze propozycje kartek świątecznych na tegoroczne Święta Wielkanocne. Wśród nich znajdują się kartki z życzeniami oficjalnymi, ale też urocze, zabawne i wesołe z wielkanocnymi wzorami, króliczkami i pisankami. Korzystajcie do woli!

📢 Te ZNAKI ZODIAKU powinny się ZMIENIĆ. Chcesz poprawić swoje życie? Może 2021 rok to czas na wprowadzenie zmian? Sprawdź, co mówi horoskop

Znaki zodiaku są umownymi symbolami, do których przypisane są konkretne cechy i predyspozycje. To, jaki znak zodiaku reprezentujemy, często determinuje to, w jakim kierunku zmierza nasze życie, czy odnosimy sukcesy i rozwijamy się, czy wręcz przeciwnie - stoimy w miejscu i mamy poczucie beznadziejności. Czasem wystarczy jednak zmienić w sobie jedną rzeczy, aby uczynić życie lepszym. Wróżka Bellatrix podpowiada, które znaki zodiaku powinny się zmienić. Czy horoskop ma dla Was pozytywne zapowiedzi zmian? Sprawdźcie w galerii!

📢 Msza święta ONLINE. Transmisja live. Gdzie oglądać na żywo liturgię Wielkiego Tygodnia z lubelskich parafii?

W tym roku nie każdy będzie mógł wejść do kościoła ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Rozwiązaniem może być msza święta online. W poniższej galerii znajdziesz linki do oglądania z parafii z naszego regionu. Sprawdź.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Tygodniowa prasówka 28.03-3.04.2021 Chełm: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Chełmie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Lublin: wielkopostny koncert „Pasja 2021". Zobacz fotorelację sprzed gmachu Centrum Spotkania Kultur [3.04]

W Wielki Piątek sprzed gmachu Centrum Spotkania Kultur program 2. Telewizji Polskiej przeprowadził transmisję telewizyjną z wielkopostnego koncertu „Pasja 2021". W wydarzeniu udział wzięli między innymi Staszek Karpiel-Bułecka, Justyna Steczkowska, Piotr Cugowski, Ania Rusowicz, Marcin Sójka, Adam Kalinowski, Jędrzej Skiba, Alicja Szemplińska, Viki Gabor czy Marta Gałuszewska. Ich występom towarzyszyły materiały filmowe przedstawiające najpiękniejsze zakątki województwa lubelskiego. Zobaczcie fotorelację. Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Tak śmieją się z mieszkańców województwa lubelskiego w innych częściach kraju. Zobacz MEMY! [3.04]

Śmiech to zdrowie. Właśnie z tego założenia powinni wyjść wszyscy mieszkańcy województwa lubelskiego. Choć na 1 kwietnia przypada Prima Aprilis, to załączone w tej galerii zdjęć memy nie są żartem – tak nas postrzegają w innych częściach kraju. Zobaczcie. Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Śniadanie Wielkanocne z Caritas. Namiastka świętowania w reżimie sanitarnym. Zobacz zdjęcia

Bezdomni, ubodzy i potrzebujący spotkali się w Caritas Archidiecezji Lubelskiej. W Wielką Sobotę wolontariusze przygotowali dla nich śniadanie wielkanocne.

📢 Liczba zakażeń w woj. lubelskim nie spada. Sprawdź najnowsze dane z kraju i regionu

Ministerstwo zdrowia informuje o nowych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem w kraju. W Wielką Sobotę mamy 28 073 zarażeń, a wśród nich 1112 jest z woj. lubelskiego.

📢 Top 10 najpiękniejszych, drewnianych kościółów w województwie lubelskim. Zobacz zdjęcia

Te drewniane, zabytkowe kościoły w województwie lubelskim o każdej porze roku są równie pięknie. Zachwycają niezwykłą architekturą i klimatem zarówno miejscowych mieszkańców, jak też turystów. Większość odzyskało swój blask po przebudowie. Zobaczcie 10 najpiękniejszych, drewnianych kościołów z województwa lubelskiego, które prezentujemy w naszej galerii. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wielkanoc 2021 w woj. lubelskim. Wielkanocny stół nie musi być nudny! Zobacz, jak pomysłowo go udekorować

Szukasz inspiracji na dekorację wielkanocnego stołu? Jesteś w dobrym miejscu! W galerii odnajdziesz najmodniejsze pomysły na świąteczne dekoracje. Przekonaj się, jak łatwo możesz urozmaicić wygląd stołu podczas wielkanocnego śniadania! Zobacz i zainspiruj się, klikając w przycisk „zobacz galerię” i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lubelskie: Najtańsze rzeczy do kupienia na Olx.pl. Zobacz, co ludzie w naszym regionie sprzedają za symboliczną złotówkę!

Wiemy, co mieszkańcy województwa oddają za darmo na popularnym portalu ogłoszeniowym. A co sprzedają za symboliczną „złotówkę”? Wśród najtańszych rzeczy wystawionych na sprzedaż są artykuły spożywcze: jajka, buraki, ziemniaki. Dla amatorów ogrodnictwa są np. sadzonki. Poza tym można kupić po okazyjnej cenie: ciuchy, stare magazyny kolorowe, części do Stara czy nawet... stodołę lub drewniany dom. Naprawdę! Sprawdź sam.

Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Nadal ponad tysiąc zakażeń koronawirusem w Lubelskiem. Sprawdź najnowsze dane

Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. W Wielki Piątek mamy 30 546 zarażeń w Polsce, w tym 1135 z woj. lubelskiego.

📢 Wokalista disco polo poszukuje Beatki, ukochanej ze szkolnych lat. Zobaczcie zdjęcia z kręcenia teledysku

Chociaż w czasach pandemii koronawirusa występy artystyczne nie mogą się odbywać, to jednak z tego powodu wielu artystów na szczęście nie rezygnuje z nagrywania nowych utworów. Pochodzący z okolic Zamościa Szymon Samulak, lider zespołu disco polo Pozytywnie albo Wcale, ma na swoim koncie wiele utworów, którzy pokochali fani. Tym razem nagrał nowy teledysk pt. „Szukam Beatki”. Jego premiera odbędzie się 3 kwietnia w dniu urodzin wokalisty.

📢 Wielkanoc 2021 w woj. lubelskim. Pisanki pani Małgorzaty to prawdziwe dzieła sztuki. Zobacz zdjęcia

Kurze i gęsie jaja oraz wydmuszki pani Małgorzata Wosk z Wierzbicy - Osiedla zdobi od 12 lat. Te pisanki to prawdziwe dzieła sztuki. Od lat stanowią ozdobę stołów i koszyczków wielkanocnych w gminie Wierzbica i regionie. Pani Małgorzata tworzy pisanki wykorzystując wzory charakterystyczne dla naszego regionu i takie, które podpowiada jej artystyczna ludowa dusza. Zobacz zdjęcia w naszej galerii. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Bo remont nie zawsze idzie zgodnie z planem! Tak budują królowie fuszerki i prowizorki

Dobry fachowiec jest wart każdej złotówki, słaby może kosztować nas sporo nerwów, ale i... śmiechu! Aż ciężko uwierzyć, że ktoś wpadł na pomysł, aby te rzeczy tak zbudować lub zamontować. Zobacz największe wpadki rodzimych fachowców, zamieszczane w Internecie przez "nieszczęśników", którym przyszło spotkać " królów fuszerki i prowizorki" na swojej drodze! Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Motorówki tylko dla bogatych? Wręcz przeciwnie. Te łodzie motorowe są na każdą kieszeń. Zobacz oferty sprzedaży z województwa lubelskiego

Czy będąc nad jeziorem zastanawialiście się, ile kosztuje motorówka? Czy łodzie motorowe muszą być drogie i przeznaczone tylko dla bogatych ludzi? Niekoniecznie. Wielkimi krokami zbliża się majówka, a to oznacza, że wiele osób wybierze się nad wodę w naszym regionie. W tym artykule przekonacie się, że taki sprzęt nie musi być drogi. Przejrzyjcie galerię ofert sprzedaży łodzi motorowych, które zostały zamieszczone w serwisie www.olx.pl. Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wystartował Narodowy Spis Powszechny. Co powinniśmy wiedzieć?

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań przeprowadzany przez Główny Urząd Statystyczny. Odbywa się raz na 10 lat i udział w nim jest obowiązkowy. Spisać muszą się wszyscy mieszkańcy naszego kraju, w tym również cudzoziemcy oraz żyjące w Polsce osoby, które w trakcie spisu przebywać będą za granicą.

📢 Poszukiwani mordercy w całej Polsce. Widziałeś ich? Natychmiast zgłoś ten fakt najbliższej jednostce policji. Zobacz zdjęcia

W myśl kodeksu karnego art. 148 - kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności. Policjanci w całym kraju apelują o zgłaszanie informacji (pod numerem telefonu 997 lub 112) o osobach poszukiwanych. Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony poszukiwani.policja.pl. Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Msza Krzyżma w archikatedrze lubelskiej. W Wielki Czwartek modlili się tu księża z całej diecezji. Zobacz zdjęcia

W Wielki Czwartek w archikatedrze lubelskiej odbyła się Msza Krzyżma, którą celebrował abp Stanisław Budzik. To wyjątkowa uroczystość, w której biorą udział księża z całej diecezji. W tym roku wspólna msza kapłanów z archidiecezji lubelskiej, ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne, odbyła się jednak w ograniczonym gronie. Zgodnie z ustaleniami, obecnie w nabożeństwach w archikatedrze może uczestniczyć jedynie 60 osób, nie licząc księży uczestniczących w liturgii. Zobacz zdjęcia.

📢 Tygrys grasuje na Roztoczu? ''Tym razem mamy już dowód"

  • Od jakiegoś czasu spacerowicze informowali nas o śladach dużego kota w rozlewiskach Leliszki. "Robotnicy leśni widzieli tydzień temu o świcie koci kształt, który poruszał się drogą leśną z dużą prędkością" - to wpis na stronie Facebooka Nadleśnictwa Tomaszów, Lasy Państwowe. Informacja bardzo szybko rozeszła się po mediach społecznościowych. Wielu internautów zapomniało, że dziś 1 kwietnia.

📢 Ponad 35 tys. zakażeń koronawirusem w Polsce. Bardzo dużo w Lubelskiem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych zakażeniach w kraju. W czwartek odnotowano 35 251 zarażeń koronawirusem w Polsce. Wśród nich jest 1314 przypadków z woj. lubelskiego.

ZOBACZ KONIECZNIE

Pierwsza Komunia Święta

Coraz więcej cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie