Tygodniowy przegląd prasy 26.06.2022: Chełm, 19.06-25.06.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Chełma

Redakcja online
Redakcja online
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Chełma czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Chełma czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Chełma, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 19.06 a 25.06.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „ Lato 2022. Autokary wycieczkowe pod lupą policji. Sprawdź, gdzie na Lubelszczyźnie znajdują się punkty kontroli”?

Przegląd tygodnia: Chełm, 26.06.2022. 19.06 - 25.06.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Lato 2022. Autokary wycieczkowe pod lupą policji. Sprawdź, gdzie na Lubelszczyźnie znajdują się punkty kontroli

W związku z wakacjami i wyjazdami na wypoczynek, lubelska policja opublikowała wykaz miejsc, w których prowadzona jest przez policjantów kontrola autobusów wycieczkowych. Aby sprawdzić wykaz punktów w naszym regionie wraz z numerami telefonów kontaktowych, pod którymi można uzyskać wszelkie niezbędne informacje, kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lubelskie. 40-kilometrowa kolejka przy granicy. Zapowiedziano zawieszenie ruchu samochodów osobowych

Kolejka pojazdów do przekroczenia granicy na przejściu Dorohusk-Jagodzin sięga aż za Stołpie. Oznacza to, że ma ona ok. 40 km długości.

📢 Sieci handlowe i sklepy pilnie poszukują pracowników. Te wakaty są najczęstsze: pracę dostaniesz od ręki [25.06.2022]

Poszukiwani są kasjerzy, doradcy klientów, osoby wykładające towar czy pracownicy hali. To, jak szybko sklepy i punkty handlowe zaspokoją swoje potrzeby kadrowe z pewnością odczują też ich klienci, bo brak chętnych do pracy i niedobory wśród personelu w bezpośredni sposób przełożą się na funkcjonowanie ich biznesu.

Tygodniowa prasówka 26.06.2022: 19.06-25.06.2022 Chełm: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Chełmie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Waloryzacja emerytur. Świadczenia mogą wzrosnąć o 13-14 proc. - zapowiada wiceminister rodziny Stanisław Szwed. Kiedy waloryzacja?

„Emerytury zostaną zwaloryzowane za 9 miesięcy, jednak już wiadomo, że podwyżka świadczeń będzie rekordowa” – informuje „Super Express”. Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej stwierdził, iż „nie można wykluczyć, że wyniesie 13-14 procent”.

📢 Lubelskie: "Wiła wianki i wrzucała je do falującej wody..." Noc świętojańska w Muzeum Wsi Lubelskiej

W Muzeum Wsi Lubelskiej obchodzono wczoraj (24.06) noc św. Jana. Z tej okazji, na mieszkańców którzy przybyli tego dnia do muzeum czekało emocjonujące wydarzenie o charakterze edukacyjnym. Na miejscu czekały stanowiska pokazowo–warsztatowe, dotyczące zwyczajów i wierzeń związanych z wigilią św. Jana - uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się z tematyką medycyny ludowej oraz poznać kilka ziół i ich właściwości. Dodatkowo, chętni mogli nauczyć się samodzielnie wić wianek oraz poznać tradycyjne sobótkowe pieśni. Na najmłodszych czekały wyzwania plastyczne oraz konkurs na poszukiwanie kwiatu paproci. Wydarzenie zostało dopełnione przez występ zespołu obrzędowego z Hańska, który wystawił przedstawienie pt. „Wilija Św. Jana".

Aby zobaczyć galerię z wydarzenia, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Były foodtracki, pokazy i wiele więcej. "Rozpocznij lubelskie wakacje jak dawniej" w Chełmie. Zobacz zdjęcia

To było niesamowite powitanie wakacji w Chełmie! "Rozpocznij lubelskie wakacje jak dawniej" to idealny festyn dla małych i dużych. Oprócz atrakcji w postaci dawnych zabaw takich jak kapsel czy berek, chełmianie mogli spróbować wyśmienitych dań z foodtracków a przy okazji zapoznać się z lubelskimi służbami i sportowcami. Zobacz fotorelację z festynu w naszej galerii. Kliknij przycisk "Zobacz Galerię" i przesuwaj zdjęcia strzałką w prawo.

📢 Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczyła w zakończeniu roku szkolnego w SP nr 7 w Chełmie. Zobacz zdjęcia

Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej, wzięła udział w uroczystym, miejskim zakończeniu roku szkolnego 2021/2022, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 7.

📢 Chirurg z Zamościa ujął się za pacjentami szpitala „papieskiego”. Złożył na siebie donos

To nietypowa, chyba wyjątkowa sytuacja. Lekarz chirurgii naczyniowej pracujący w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu wyliczył ile trwały niektóre wizyty w poradni, gdzie pracuje. To 6,5 minuty. Uznał, że to narusza prawa chorych. Dlatego zdecydował się na „desperacki” krok. Powiadomił o tym szpitalnego rzecznika praw pacjenta. Sprawa zrobiła się głośna.

📢 Do Chełma przyjechał wyjątkowy autobus napędzany wodorem. Zobacz zdjęcia

W czwartek w Chełmie odbyła się prezentacja autobusu wodorowego Arthur Bus H2 Zero. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Miasta Chełm na czele z wiceprezydent Dorotą Cieślik.

📢 Wakacje z Młodzieżowym Domem Kultury w Chełmie. Sprawdź ofertę MDK

Wielkimi krokami nadchodzą wakacje. Chełmski Młodzieżowy Dom Kultury zapowiada ogromną ofertę atrakcji dla młodych ludzi. Zobacz poniżej harmonogram zajęć na artystyczne wakacje, które będą trwać już od 27 czerwca do sierpnia z przerwami.

📢 Już niedługo zaczną się wybory Rad Osiedli Miasta Chełm na kadencję 2022-2026

Wybory Rad Osiedli Miasta Chełm na kadencję 2022-2026 odbędą się w tym roku w dniach 1-14 lipca.

📢 W wakacje pociągi wyjadą na turystyczne trasy. Polregio rusza z dodatkowymi połączeniami także na Lubelszczyźnie

Na okres wakacyjny Polregio uruchomi w województwie lubelskim kilka turystycznych połączeń.

📢 Dzień Ojca z przymrużeniem oka. Oto najlepsze MEMY z okazji święta "głowy rodziny". Zobacz

23 czerwca obchodzimy święto wszystkich tatusiów. Jak Dzień Ojca wygląda okiem internautów? Oto najlepsze memy o Dniu Ojca, tatusiach i ich dzieciach. Miłość ojcowska bywa szorstka? Zobacz, co na ten temat myślą internauci. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Weekend na Lubelszczyźnie nie musi być nudny! Te koncerty i wydarzenia odbędą się w nadchodzących dniach w naszym regionie

Przed nami kolejny czerwcowy weekend na Lubelszczyźnie, w jaki sposób spędzić go ze znajomymi lub rodziną? Podpowiadamy! Sprawdź jakie koncerty, pokazy, wystawy oraz inne eventy odbędą się w nadchodzących dniach w Twoim mieście. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Jazda tirem i picie alkoholu nie było dobrym pomysłem. 57-letni kierowca wypadł z kabiny pojazdu

W nocy z wtorku na środę krasnostawscy policjanci zatrzymali jadącego wężykiem kierowcę tira. Pijany mężczyzna po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy wypadł z kabiny na jezdnię. Pojazd z 30-tonowym ładunkiem trafił na parking, a kierujący nim 57-letni obywatel Ukrainy do policyjnego aresztu.

📢 "Klub 25+" w nowej lokalizacji. Zobacz fotorelację z otwarcia

22 czerwca w budynku przy ul. Powstańców Warszawy 4, czyli w nowej lokalizacji, odbyło się uroczyste otwarcie "Klubu 25+" dla osób dorosłych z niepełnosprawnością.

📢 Tak wyglądały Dni Otwarte w przedszkolu przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Orląt Lwowskich w Krasnymstawie

21 czerwca obyły się Dni Otwarte w przedszkolu przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Orląt Lwowskich w Krasnymstawie. Na dzieci czekało dużo atrakcji, rodzice mieli okazję zapoznać się z przedszkolem, kadrą pedagogiczną i rozkładem dnia. Najmłodsi uczestniczyli w zabawach grupowych, zabawach z muzyką, pracach plastycznych oraz zabawach w języku angielskim.

📢 Biżuteria, obrazy, a nawet ubrania! Co jeszcze można kupić na chełmskim Targu Staroci? Zobacz zdjęcia

Chełmski Klub Kolekcjonerów zaprasza w każdą trzecią niedzielę miesiąca wszystkich chętnych na Targ Staroci. Odbywa się on od godziny 8:00 do 14:00 w Chełmie przy ul. Reformackiej 13 na placu Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich. Zobacz co ostatniej niedzieli kolekcjonerzy wystawili na sprzedaż. Kliknij przycisk "Zobacz Galerię" i przesuwaj zdjęcia strzałką w prawo.

📢 Lubelskie uczelnie w rankingu Perspektywy 2022. Ściągawka dla kandydatów na studia

Po raz 23. poznaliśmy wyniki Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy. W kategorii publicznych uczelni zawodowych 1. miejsce w Polsce zajęła Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Wśród uczelni akademickich z Lubelszczyzny na najwyższej pozycji ponownie uplasował się Uniwersytet Medyczny (21. pozycja w kraju).

📢 Te torty to prawdziwe dzieła sztuki! Zobacz, jakie cuda wykonali cukiernicy m.in. z Lublina, Kraśnika, Zamościa czy Chełma!

Cukiernicy z Lubelszczyzny potrafią stworzyć prawdziwe dzieła sztuki! Zobaczcie zdjęcia najpiękniejszych tortów wykonanych w Lublinie, Puławach, Zamościu, Chełmie, Kraśniku, Świdniku, Opolu Lubelskim czy Białej Podlaskiej. Te ciasta wyglądają niesamowicie! Przekonajcie się sami, klikając w przycisk „zobacz galerię” i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnijcie strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polscy strażacy znów w akcji. Pomogą Francuzom gasić pożary

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie