Polecamy

Stolik jamnikByć może Wasze ciocie albo babcie nadal serwują kawę przy stoliku typu jamnik © allegro.pl
[15/27]

Te zabawki i rzeczy z PRL-u dziś są warte fortunę! Masz je w domu? Kolekcjonerzy wydają na to gigantyczne pieniądze. Oto stawki za unikaty

Stolik jamnik

Być może Wasze ciocie albo babcie nadal serwują kawę przy stoliku typu jamnik. W latach 60. można je było spotkać w wielu mieszkaniach. Skąd ta urocza nazwa? Stoliki jamniki są ciemnobrązowe, mają podłużny blat, który budzi skojarzenia z ciałem jamnika, oraz toczone nóżki. Meble nieodnowione, w średnim stanie, sprzedamy za mniej niż 100 zł. Natomiast te po renowacji kosztują nawet 450 zł.

Rzeczy z PRL-u są dziś warte fortunę. Coraz częściej widzi się stare stoliki, krzesła, regały czy komiksy pod śmietnikami. Tymczasem mogą być warte dużo pieniędzy. Trwa szał na meble i przedmioty rodem z PRL-u. Poszukują ich właściciele muzeów, a także prywatni kolekcjonerzy. Ceny niektórych z nich sięgają na popularnych portalach aukcyjnych nawet kilku tysięcy złotych. Przeszukajcie szuflady, piwnice i strychy - zarówno swoje, jak i babci. Być może znajdziecie tam prawdziwe perełki? Jeśli już ich nie używacie, warto je sprzedać. Można w ten sposób sporo zarobić! Zobaczcie naszą galerię cennych przedmiotów z czasów PRL-u i nie tylko. Być może chcieliście je wyrzucić. Nie róbcie tego! Mogą być sporo warte. Fortuna czeka.

Najnowsze wiadomości

reklama