Sukces zapaśniczek z Chełma podczas mistrzostw w Janowie Lubelskim

Krzysztof Szuptarski
Agata Pietrzyk (na czerwono) w finałowej walce z Roksaną Zasiną
Agata Pietrzyk (na czerwono) w finałowej walce z Roksaną Zasiną Konrad Świętochowski
Na najwyższym stopniu podium podczas mistrzostw Polski seniorek, rozegranych w sobotę (16 kwietnia) w Janowie Lubelskim. stanęły zawodniczki Cementu Gryfa Chełm: w kategorii do 59 kg bezkonkurencyjna okazała się Krystyna Guz, natomiast w wadze do 67 kg, triumfowała Malwina Golczak. Reprezentantki województwa zdobyły dziesięć medali (2 złote, 3 srebrne i 5 brązowych).

Srebrne medale przypadły Agacie Pietrzyk z Suplesu Kraśnik w kategorii do 55 kg oraz reprezentantkom Cementu Gryfa Karolinie Krawczyk (59 kg) i Annie Wawrzyckiej (72 kg). Na najniższym stopniu podium stanęły natomiast kolejne zapaśniczki z Chełma: Monika Kędrak i Angelika Dytrych w kategorii do 48 kg, Angelika Głąb w wadze do 51 kg oraz Weronika Maleszka do 72 kg. W tej samej kategorii, brązowy krążek wywalczyła również Patrycja Kiecana z Agrosu Zamość.

W klasyfikacji drużynowej Cement Gryf Chełm nie miał sobie równych, wygrywając z dorobkiem 302 pkt. Druga lokata przypadła ekipie WLKS Siedlce (135 pkt.), natomiast trzecia ZTA Zgierz (95 pkt.). Na piątej pozycji sklasyfikowane zostały zawodniczki Agrosu Zamość (69 pkt.).

Trener kadry narodowej zapaśniczek, lublinianin Jan Godlewski jako dobry ocenił poziom tegorocznych mistrzostw, w których po raz pierwszy startowało ponad osiemdziesiąt zawodniczek.

- Z krajowej czołówki zabrakło tylko dwóch medalistek niedawnych mistrzostw Europy w Dortmundzie, bowiem Kasia Krawczyk ma problemy z kolanem, zaś Iwona Matkowska zachorowała na anginę. Za niespodziankę uznać można też przegraną w finale bardziej utytułowanej Agaty Pietrzyk, ale z inną kadrowiczką Roksaną Zasiną - podkreślił Jan Godlewski. - Mistrzostwa w Janowie Lubelskim zdominowały zapaśniczki Cementu Gryfa Chełm, gdzie prowadzona jest znakomita praca szkoleniowa dzięki ogromnemu zaangażowaniu wiceprezesa Mieczysława Czwalińskiego oraz znakomitego trenera Dariusza Kucharskiego" - dodał.

Warto dodać, że piąty w karierze tytuł mistrzyni kraju wywalczyła brązowa medalistka olimpijska z Pekinu - Agnieszka Wieszczek-Kordus, która po urlopie macierzyńskim z powodzeniem powróciła na zapaśnicze maty, zdobywając przed niespełna miesiącem brązowy medal mistrzostw Europy w niemieckim Dortmundzie.