Stal Kraśnik, Chełmianka Chełm i Hetman Zamość zaczęły nowy sezon porażkami

Na zdjęciu Grzegorz Bonin, grający asystent trenera Chełmianki
Na zdjęciu Grzegorz Bonin, grający asystent trenera Chełmianki fot. K. Kurzępa
To nie była udana niedziela dla trzecioligowców z Lubelszczyzny. Wszystkie zespoły z naszego regionu zanotowały bowiem porażki w swoich pierwszych spotkaniach sezonu 2020/21.

Najdotkliwszej przegranej doznał zamojski Hetman. Biało-zielono-czerwoni ulegli na wyjeździe beniaminkowi rozgrywek, który po raz pierwszy w historii klubu awansował na trzecioligowy poziom, KS Wiązownica.

Do przerwy zamościanie przegrywali 0:1, po trafieniu Kacpra Wydry. W drugiej połowie gospodarze mieli jeszcze większą przewagę, którą przełożyli na dwa kolejne gole. Jednego z nich zdobył były zawodnik Górnika Łęczna i Motoru Lublin, Valerij Sokolenko. Grający trener ekipy z Podkarpacia wpakował piłkę do siatki po ładnym uderzeniu z rzutu wolnego.

KS Wiązownica - Hetman Zamość 3:0 (1:0)
Bramki: Wydra 28, Sokolenko 55, Rop 87

KS Wiązownica: Słysz – Szafar, Telega, Staszczak (89 Mac), Gliniak, Lorenc, Sokolenko, A. Kasia (81 Buć), Gil (71 Michalik), Rop (89 H. Kasia), Wydra (81 Bałanda). Trener Valerij Sokolenko.

Hetman: Gibki – Wolanin, Jaroszyński (90+ Dajos), Myszka, Białousko (79 Pokrywka), Koszel, Pupeć, Kruczkowski, Turczyn, Baran, Cain (59 Maciaś). Trener Michał Macek.

Żółte kartki: Szafar, Staszczak, Gliniak - Myszka, Pupeć, Kruczkowski, Baran

Sędziował: Sebastian Wiśniowski (Tarnów)

Widzów: 250

MIŁE ZŁEGO POCZĄTKI

Porażki przed własną publicznością doznali natomiast piłkarze Stali Kraśnik. Podopieczni trenera Bohdana Bławackiego musieli uznać wyższość rezerw Korony Kielce.

W pierwszej połowie meczu nie padły żadne bramki. Po zmianie stron miejscowi otworzyli wynik spotkania za sprawą trafienia Dariusza Cygana, ale później pozwolili rywalom na strzelenie dwóch goli i komplet punktów pojechał do województwa świętokrzyskiego. Porażka była o tyle bolesna, że kielczanie zapewnili sobie zwycięstwo bramką w piątej minucie doliczonego czasu gry.

Stal Kraśnik - Korona II Kielce 1:2 (0:0)
Bramki: Cygan 55 - Sewerzyński 63 (z rzutu karnego), Długosz 90+

Stal: Borusiński - Michalak, Tadrowski, Dyszy, Dwórzyński, Gajewski, Skrzyński (87 Bartoś), Popiołek, Czelej (46 Nastałek), Zawierucha (61 Misiak), Cygan (67 Kurkiewicz). Trener: Bohdan Bławacki

Korona II: Sandach - Więckowski, Sewerzyński, Kośmicki, Bujak (78 Cukrowski), Przybysławski (69 Malec), Turek (88 Grabowski), Lisowski, Konstantyn (46 Długosz), Górski (46 Jopkiewicz), Piróg. Trener: Sławomir Grzesik

DRUGA PORAŻKA W TYM TYGODNIU

Po środowej przegranej w finale Totolotek Regionalnego Pucharu Polski z Orlętami w Radzyniu Podlaskim, piłkarze Chełmianki musieli przełknąć kolejną gorzką pigułkę. Tym razem biało-zieloni ulegli w Sandomierzu tamtejszej Wiśle.

Po pierwszej połowie podopieczni Jana Konojackiego mieli bramkę straty. W drugiej połowie gra była bardziej otwarta i ostatecznie zakończyła się wygraną miejscowych 3:1.

Wisła Sandomierz – Chełmianka Chełm 3:1 (1:0)
Bramki: Tyl 41, 68 (z rzutu karnego), Bełczowski 90 – Kotowicz 88

Wisła: Pietrasik - Kuśmierczyk, Kołoczek, Sudy, Chorab, Piątkowski (74 Matuszewski), Siedlecki (74 Wojcinowicz), Tyl, Kmiotek, Zawiślak (87 Klockowski), Mażysz (60 Bełczowski). Trener: Rafał Wójcik

Chełmianka: Ciołek – Salewski, Kanarek, Wołos, Brzyski, Wawryszczuk (46 Bednara), Więcaszek (79 Skoczylas), Grądz (64 D. Brzozowski), Bonin, Kotowicz, Myśliwiecki (90 A. Brzozowski). Trener: Jan Konojacki

Żółte kartki: Piątkowski, Tyl, Mażysz - Kanarek, Salewski, D. Brzozowski, Myśliwiecki

Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola)