Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rejowiec Fabryczny. Miasto prowadzi inwestycje mimo pandemii - zobaczcie zdjęcia

Jolanta Masiewicz
Kończy się duża inwestycja samorządu miasta na osiedlu Morawinek w Rejowcu Fabrycznym. Samorząd miasta przystępuje również do realizacji oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji drogowych.

Termomodernizacja dwóch zabytkowych prawie 100 letnich bloków mieszkalnych dawnej cementowni „Firley” to duże wyzwanie dla lokalnego samorządu _– mówi Stanisław Bodys burmistrz Rejowca Fabrycznego.
Musieliśmy pokonać wiele barier i problemów, ale efekt końcowy to wielka odnowa na tym osiedlu_ – dodaje radny Marek Parada**.

_Mieszkam w pobliżu i widzę jak to miejsce wielce pozytywnie zmienia się. Teren osiedle pięknieje. W ubiegłym roku powstała Osiedlowa Strefa Rekreacji (OSA). Mieszkańcy to doceniają _– mówi Jacek Słotwiński radny miejski.

Dzięki społecznemu zaangażowaniu powstało też boisko do piłki siatkowej. Na osiedlu będą jeszcze prowadzone działania porządkowe min. remonty dachów na komórkach oraz rewitalizacja terenów miedzy budynkami.

_Rewitalizacja zabytkowych czterech bloków danej cementowni „Firley”, a dzisiaj komunalnych mieszkań to nasz priorytet ___– mówi Robert Szwed przewodniczący Rady Miasta Rejowiec Fabryczny.

W ubiegłym roku zakończono rewitalizację dwóch innych zabytkowych budynków na Zaparkaniu, na osiedlu Fabrycznym przylegającym do cementowni.

Był to też wysiłek finansowy, ponieważ koszty wyniosły ponad 2 miliony złotych, ale uzyskano znaczącą dotację z UE ze względu, że była to inwestycja w obszarze objętym Miejskim Programem Rewitalizacji - podkreślają pracownicy Urzędu Miasta.

Mimo pandemii będą kolejne inwestycje

Samorząd miasta przystępuje do realizacji oczekiwanych przez mieszkańców Rejowca Fabrycznego inwestycji drogowych.

Udało się pozyskać dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę chodnika i ulicy Złotej oraz ciągu ulic Głowackiego i Chopina wraz z chodnikami. Obecnie trwają przygotowania do przetargu.
Bardzo nam w samorządzie zależało na tych inwestycjach
– mówi burmistrz Stanisław Bodys.

Są to ulice na najstarszych osiedlach miejskich, a ich stan wymagał przebudowy. Na ulicy Złotej w zakres prac wchodzi także odwodnienie.

_ Nasz samorząd mimo trudnego czasu w gospodarce, ale też w finansach samorządowych prowadzi obecnie szeroki front inwestycyjny. Udało nam się wypracować taką „poduszkę finansową”, która umożliwia sfinansowanie wkładu własnego _– mówi Robert Szwed przewodniczący Rady Miasta.

Warto dodać, że realizowane przez miasto inwestycje (min. rewitalizacja osiedli) to koszt ponad 10 mln zł. Dużo jest w tym dotacji z UE, ale samorząd musi też wyłożyć wkład własny nie mniejszy niż 25%.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto