Przegląd tygodnia z 4.12.2022 w Chełmie. Najważniejsze wydarzenia od 27.11 do 3.12.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 27.11 do 3.12.2022
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 27.11 do 3.12.2022 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Chełma, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 27.11 a 3.12.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Lubelscy górnicy z Bogdanki świętowali Barbórkę. Zdjęcia”?

Przegląd tygodnia: Chełm, 4.12.2022. 27.11 - 3.12.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Lubelscy górnicy z Bogdanki świętowali Barbórkę. Zdjęcia

W sobotę (3 grudnia) w kopalni Bogdanka podczas uroczystości Dnia Górnika zostały wręczone odznaczenia państwowe, akty nadania stopni górniczych oraz kordziki i honorowe kryki. W wydarzeniu wziął udział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, który odniósł się do sytuacji energetycznej, a także podziękował górnikom za wkład w edukację. Natomiast wiceminister finansów Artur Soboń wyraził uznanie dla pracowników i życzenie, aby św. Barbara miała ich zawsze w opiece. Listy do uczestników skierowali m.in. premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

📢 Mikołajkowe morsowanie nad zalewem Żółtańce. Zobacz zdjęcia

Mikołaj tuż, tuż więc podczas cotygodniowego, sobotniego morsowania Chełmskich Morsów nad zalewem Żółtańce, nie mogło zabraknąć mikołajkowych akcentów i dobrego humoru. Jak podkreślają Chełmskie Morsy woda jest coraz chłodniejsza, co czyni kąpiele bardziej efektywne i efektowne. Zobacz zdjęcia z morsowania w naszej galerii. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 „Tajemnicza Polska” naszego regionu, czyli ariańska piramida i dom cadyka

Kim był Paweł Orzechowski i dlaczego zbudował piramidę? Co skłoniło cadyka z Kocka, aby do śmierci zamknąć się w modlitewni? O tym rozmawiamy z Jakubem Kuzą, autorem książki „Tajemnicza Polska”.

Tygodniowa prasówka 4.12.2022: 27.11-3.12.2022 Chełm: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Chełmie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Rośliny idealne i bezproblemowe do mieszkania. Nie masz ręki do kwiatów? Nie martw się, one są odporne! [LISTA]

Chcesz urozmaicić swoje mieszkanie, ale dosyć już masz łapiących kurz ozdóbek? Mamy na to prostą odpowiedź! Rośliny pomogą Ci pięknie zaaranżować wnętrze, a dodatkowo będą jeszcze oczyszczać powietrze! Nie masz ręki do kwiatów i obawiasz się, że je uśmiercisz? Spokojna głowa, wybraliśmy gatunki roślin, które będą się pięknie prezentować, a także będą odporne na różne warunki! Zainspiruj się i leć do sklepu po piękne okazy! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Może szukał złotej rybki? Mężczyzna zatrzymany za nielegalny połów

Mieszkaniec powiatu lubartowskiego, który przy użyciu narzędzi kłusowniczych łowił ryby, został zatrzymany przez policję wraz ze strażnikami Straży Rybackiej. Mężczyźnie za złamanie przepisów o rybactwie grozi do 2 lat więzienia oraz utrata narzędzi do połowu.

📢 Polska przeszła do 1/8 finałów Mistrzostw Świata w Katarze, a internauci nie zawiedli. Przygotowali dawkę soczystych memów. Sprawdź

To był emocjonujący mecz. Pomimo przegranej 0:2 wyszliśmy z grupy i ciągle mamy szansę na wygranie mistrzostw. Internauci na swój sposób skomentowali mecz i przygotowali soczystą dawkę memów. Musicie to zobaczyć! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kolorowe (świąteczne) jarmarki. 7 miejsc, gdzie warto wybrać się w poszukiwaniu prezentów na Boże Narodzenie

Jak co roku grudzień obfituje w liczne kiermasze i targi, na których produkty regionalne mieszają się z rękodziełem i wszelkiej maści wyrobami lokalnymi. Mnóstwo Lublinian (i nie tylko) specjalnie rezerwuje sobie czas, by zaopatrzyć się na jednym z nich w świąteczne przekąski czy ciekawe prezenty. Gdzie warto się wybrać w tym roku? Możliwości jest co najmniej 7.

📢 Gmina Leśniowice. Tworzą świąteczne stroiki podczas warsztatów. Zaprezentują je na Jarmarku Bożonarodzeniowym

W gminie Leśniowice rozpoczął się cykl warsztatów bożonarodzeniowych. Są już pierwsze efekty - powstały piękne i pomysłowe stroiki - lampiony. Uczestnicy warsztatów zaprezentują je podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w sobotę, 17 grudnia w remizie OSP w Leśniowicach. Zobaczcie te twórcze dzieła w naszej galerii. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 To była dziewiąta Krasnostawska Noc Poetów. Znamy lauretów Turnieju Jednego Listu. Zobacz zdjęcia

Gabriel Cebrat, Jagoda Graboś i Konrad Grochecki zostali laureatami tegorocznego Turnieju Jednego Listu w ramach Krasnostawskiej Nocy Poetów. Organizowana po raz dziewiąty impreza, zainicjowana przez nieżyjącego już poetę, animatora kultury i społecznika Mariusza Kargula, odbyła się w minioną sobotę w Wiejskim Domu Kultury i Turystyki w Widniówce, w gminie Krasnystaw.

📢 Lubelskie. To oni znęcali się nad członkami swojej rodziny. Sprawdź ich wizerunki! Rozpoznajesz kogoś? Skontaktuj się z policją

Tych mężczyzn poszukują funkcjonariusze policji w województwie lubelskim. Poszukiwani są na podst. artykułu 207. kodeksu karnego. Rozpoznajesz kogoś i wiesz, gdzie obecnie mogą przebywać? Niezwłocznie skontaktuj się z policją! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Komornicy licytują działki na Lubelszczyźnie. Oferty gruntów, które kupisz w okazyjnej cenie! Sprawdź

Szukasz działki do kupienia w województwie lubelskim? Przedstawiamy najnowsze oferty, które można wylicytować podczas licytacji komorniczych. Sprawdź, w posiadanie jakich nieruchomości możesz wejść, kupując je w okazyjnych cenach. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Chełm. Będą naśnieżać narciarski stok w Kumowej Dolinie. Są już nowe armatki śnieżne

Trwają przygotowania do uruchomienia stoku narciarskiego w Kumowej Dolinie. Na miejscu są już ustawione dwie nowe armatki śnieżne. Szusować po stoku będzie można kiedy pojawią się ujemne temperatury na dworze.

📢 Miłosne tango z samochodem w tle. Po rozstaniu z partnerem uszkodziła auto jego byłej

Na początku października do bialskich mundurowych zgłosiła się kobieta, w której samochodzie nieznany sprawca przeciął wszystkie opony. Tajemnica wyjaśniła się dopiero dziś, a w grę wchodzi miłosny trójkąt i motywacja jak najbardziej osobista.

📢 Zobacz jak kibicowali lubelacy (i ich zwierzaki) podczas meczu Polska-Argentyna [ZDJĘCIA]

Choć jeszcze przeżywamy emocje środowego (30 listopada) starcia z Argentyną, myślami jesteśmy już przy niedzielnym meczu z Francją. Zobacz, jak sportowe emocje przeżywali w domowym zaciszu mieszkańcy Lubelszczyzny (i ich zwierzaki).

📢 „COVID-19 – życie po chorobie”. Konferencja w Akademii Zamojskiej

To było interesujące przedsięwzięcie. Zakład Pielęgniarstwa Akademii Zamojskiej zorganizował konferencję pod hasłem „COVID-19 – życie po chorobie”. Jej uczestnicy dowiedzieli się jakie powikłania może wywołać choroba oraz m.in. jak odbudować zdrowie i kondycję po zakażeniu koronawirusem. O tym wszystkim mówili specjaliści oraz studenci AZ. Zaplanowano również pokazy.

📢 Chełm. Poznaj historię swojego miasta - „Stalag 319 - dzieje obozu jenieckiego w Chełmie”

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza młodzież szkolną, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych mieszkańców miasta, szczególnie seniorów, na cykl spotkań z regionalistami chełmskimi „Poznaj historię swojego miasta", które odbędą się w sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej.

📢 Agrounia okupuje urząd wojewódzki. "Polska zalewana jest tanią kukurydzą, rzepakiem i pszenicą z Ukrainy"

Lider Agrounii, Michał Kołodziejczak, domaga się rozwiązania przez rząd problemu niskich cen zbóż. Jego zdaniem to efekt zalewu taniego zboża z Ukrainy, które zamiast trafiać do Afryki jest sprzedawane w Polsce.

📢 Chełmski samorząd rozpoczyna dystrybucję węgla po preferencyjnych cenach

W Chełmie rozpoczyna się dystrybucja węgla w ramach zakupu preferencyjnego dla gospodarstw domowych. Odbiór węgla będzie się odbywał w punkcie zlokalizowanym przy Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Chełmie.

📢 Potrzebujesz wsparcia psychoterapeuty, ale nie wiesz dokąd się wybrać? Sprawdź listę najlepszych w województwie lubelskim [LISTA]

Pandemia i wojna na Ukrainie odbiły się na zdrowiu psychicznym wielu ludzi. Czasami "wygadanie" się rodzinie czy komuś bliskiemu nie wystarczy i powinniśmy skorzystać z pomocy specjalisty. Skorzystanie z pomocy psychoterapeuty nie powinno być wstydem, każdy ma prawo do chwili słabości. A właśnie taka osoba nakieruje nas na właściwe tory i pomoże odzyskać równowagę psychiczną. Nie wiesz jednak do jakiego się wybrać? Na podstawie portalu znanylekarz.pl przygotowaliśmy ranking najlepszych specjalistów z zakresu psychoterapii w województwie lubelskim. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 We Włodawie po ulicach biegały luzem duże, agresywne psy. Właścicieli ukarano mandatami

Jedna z naszych czytelniczek napisała do nas, że we Włodawie biegają duże, agresywne psy, zagryzły już kilka kotów, wystraszyły kilka osób, a straż miejska i władze nie spieszą się, aby zapobiec kolejnej tragedii.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Francja rozważa przekazanie Ukrainie czołgów Leclerc

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie