Przegląd tygodnia z 25.09.2022 w Chełmie. Najważniejsze wydarzenia od 18.09 do 24.09.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Chełma czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Chełma czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Chełma, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 18.09 a 24.09.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Chełm. To był niezwykły jubileusz 50-lecia Galerii 72 i wyjątkowi goście. Przybyli znani artyści z Polski i zagranicy. Zobacz zdjęcia”?

Przegląd tygodnia: Chełm, 25.09.2022. 18.09 - 24.09.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Chełm. To był niezwykły jubileusz 50-lecia Galerii 72 i wyjątkowi goście. Przybyli znani artyści z Polski i zagranicy. Zobacz zdjęcia

Galeria 72 w Chełmie jest wyjątkowym miejscem na artystycznej mapie Polski funkcjonującej przy Muzeum Ziemi Chełmskiej. To niezwykła galeria sztuki współczesnej, która w piątek 23 września, ochodziła 50-lecie swojego powstania. Na to wielkie wydarzenie przybyli liczni goście, wśród których byli znani artyści z Polski i zagranicy.

📢 Oszuści nadal grasują. Kobieta z Zamościa chciała pomóc córce i przekazała oszustom 45 tys. złotych

Aż 45 tysięcy złotych straciła 77-letnia mieszkanka Zamościa, której oszuści przedstawili fałszywą historię o rzekomym wypadku jej córki na terenie Niemiec.

📢 Trwa niezwykle klimatyczny Festiwal Trzech Kultur we Włodawie. W piątek były tłumy na koncercie Kayah. Zobacz zdjęcia

W piątek rozpoczął się Festiwal Trzech Kultur we Włodawie. Od rana przy Muzeum - Zespół Synagogalny we Włodawie, na jarmarku i wydarzeniach towarzyszących przewijało się mnóstwo osób. Najwięcej było oczywiście na wieczornym koncercie Kayah &Gang Tango.

Tygodniowa prasówka 25.09.2022: 18.09-24.09.2022 Chełm: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Chełmie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Unikalne krypty pod chełmską bazyliką NNMP dostępne dla turystów. Zobacz zdjęcia

Dostępne do zwiedzania są XVIII-wieczne krypty pod bazyliką pw. Narodzenia NMP w Chełmie. Ekspozycja wzbogacona została o najnowsze odkrycia, wieńczące prawie 10-letnie badania archeologiczno-architektoniczne tego unikatowego zabytku.

📢 Tak internauci śmieją się z województwa lubelskiego. Lublin, Kraśnik, Świdnik i inne. Najlepsze MEMY

W sieci nie brakuje memów o województwie lubelskim. Internauci wzięli pod lupę nasz region i w zabawny sposób potrafią wskazać jego drobne mankamenty. Co tym razem stało się obiektem żartów internautów? Oto najlepsze memy o Lubelszczyźnie! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie jest liderem w leczeniu Zolgensmą. Lek podano 34. dzieciom

Znacie historię chorej na SMA Niny Słupskiej? Armia ludzi dobrej woli, która wokół dziewczynki powstała miała jeden cel: zebrać 9 mln zł na najdroższy lek świata (Zolgensmę) i tym samym ocalić Nineczce życie. Udało się! Ale swój trudny do przecenienia wkład wniosła również prof. Magdalena Chrościńska-Krawczyk z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, która nie tylko jako pierwsza w Polsce wprowadziła terapię Zolgensmą, ale poprzez swoje zaangażowanie i efekty leczenia znacznie przyczyniła się do tego, że od 1 września br. najdroższy lek świata jest refundowany.

📢 Wojsławice. Pożegnają lato na festynie. Atrakcji nie zabraknie

Na wspólna, integracyjną zabawę związaną z pożegnaniem lata władze gminy Wojsławice zapraszają w niedzielę, 25 września do Majdanu Ostrowskiego. Początek festynu o godzinie 14.30.

📢 To była edukacyjna wycieczka chełmskich uczniów do Szwecji. Zobacz zdjęcia

50 uczniów z klas "transportowych" Zespołu Szkół Energetyczno-Transportowych w Chełmie uczestniczyło w wyjeździe edukacyjnym do Szwecji. Podróż obejmowała kilka etapów.

📢 Żołnierze 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej w pełnej gotowości operacyjnej. Zobacz zdjęcia

Sukces 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej! Żołnierze otrzymali certyfikat potwierdzający osiągnięcie przez nich pełnej gotowości operacyjnej. Kleeberczycy wyróżnienie odebrali z rąk dowódcy. Certyfikat podpisał Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. Zobacz zdjęcia! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Posłowie Dariusz Rosati i Krzysztof Grabczuk na spotkaniu otwartym z mieszkańcami Chełma. Zobacz zdjęcia

Poseł prof. Dariusz Rosati oraz poseł Krzysztof Grabczuk spotkali się w czwartek z mieszkańcami Chełma w chełmskiej Galerii Atelier. Dyskutowano o przyszłości polskich rodzin w obliczu rosnącej inflacji, a także trudnej sytuacji polskich przedsiębiorców.

📢 Chciał trafić do Narni, jednak trafił za kratki. Przed mundurowymi nie uchroniło go nawet schowanie się do szafy

Poszukiwany 46-latek wpadł w ręce policji, która odnalazła go w jednym z mieszkań na terenie Lublina. Mężczyzna przed mundurowymi postanowił schować się w szafie. Teraz ma do odsiadki 1,5 roku. Dodatkowo kryminalni zatrzymali także poszukiwanego 34-latka, który brał udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym. Do odbycia ma karę 4 lat pozbawienia wolności.

📢 Nowa retro kawiarnia Cyngwajs. O tajemniczej historii miejsca opowiada właściciel: "Przywracamy Lublinowi coś, co zniknęło"

Nie ma jej na żadnych oficjalnych zdjęciach z tamtych czasów, w papierach po niej ani śladu. Kiedy w końcu po wojnie oficjalnie powróciła na mapy, zniknęli na zawsze jej mieszkańcy. O dawnej społeczności żydowskiej w Lublinie, przedwojennej sztuce kawiarstwa, tajemniczej, niewyjaśnionej historii kamienicy i przede wszystkim Cyngwajsie, który niedawno pojawił się na kulinarnej mapie Starego Miasta opowiedział nam Krzysztof Twaróg, jego założyciel.

📢 Kolejna restauracja z woj. lubelskiego wzięła udział w Kuchennych Rewolucjach. Czy Magdzie Gessler udało się odmienić los restauratorów?

Kuchenne Rewolucje po raz kolejny zagościły w naszym województwie. Tym razem Magda Gessler odwiedziła upadający lokal "Cudnie" w Puławach. Niestety pomimo wysiłku słynnej restauratorki restauracja została zamknięta.

📢 Tak wygląda panorama Chełma z Wysokiej Górki w ostatni dzień tegorocznego lata. Zobacz zdjęcia

Wysoka Górka to najwyższe i niezwykle malownicze miejsce w Chełmie, z którego oglądać można panoramę miasta. Tutaj znajduje się zespół katedralny z pounicką bazyliką Narodzenia Najświętszej Marii Panny z XVIII-XIX w. Zobacz jak wygląda Chełm z Wysokiej Górki tuż przed zachodem słońca, w ostatni dzień tegorocznego lata lata. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 To było Święto Pieczonego Ziemniaka. Tak bawili się uczestniczy WTZ w Chełmie. Zobacz zdjęcia

Doskonała zabawa panowała w placówce Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chełmie podczas spotkania integracyjnego pod hasłem "Święto Pieczonego Ziemniaka".

📢 Gmina Leśniowice. Nowoczesne urządzenia są już w ujęciach sieci wodociągowej

Kolejna ważna i bardzo potrzebna inwestycja została zrealizowana w gminie Leśniowice. Po 30 latach modernizacji doczekały się rozdzielnice główne zasilające oraz rozdzielnice dla pomp hydroforowych na ujęciach sieci wodociągowych w Kasiłanie i Rakołupach Dużych.

📢 Elżbieta II: jak mieszkała królowa? Pałac Buckingham, zamek Windsor – zwiedzanie wnętrz królewskich siedzib bez wychodzenia z domu

Królowa Elżbieta II odeszła, a tron Wielkiej Brytanii zajął jej syn jako król Karol III. Cały świat zastanawia się, jak Zjednoczone Królestwo poradzi sobie w czasie tej historycznej zmiany. Zainteresowanie brytyjską rodziną królewską naturalnie sięgnęło zenitu. Każdy chciałby przekonać się, co dzieje się w korytarzach i salach słynnego pałacu Buckingham czy zamku Windsor. Jak mieszkała królowa Elżbieta II? Jak wyglądają wnętrza oficjalnych siedzib władców Wielkiej Brytanii? Na szczęście ciekawość można zaspokoić, i to bez wybierania się na wycieczkę aż do Londynu. Zapraszamy na wirtualne wycieczki do pałacu Buckingham i zamku Windsor.

📢 Gmina Chełm. To będzie trzeci wyścig IV Gminnej Szkolnej Ligi Rowerowej nad zalewem Żółtańce

To już trzeci, ostatni wyścig w ramach IV Gminnej Szkolnej Ligi Rowerowej ze Św. Janem Pawłem II. Zawody te odbędą się 24 września nad zalewem Żółtańce.

📢 Za nami warsztaty planowania awaryjnego UNHCR w Chełmie. Zobacz zdjęcia

21 września w Hotelu Edels w Chełmie rozpoczęły się Warsztaty Planowania Awaryjnego organizowanego przez Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego oraz przedstawicieli Biura Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców Narodów Zjednoczonych (UNHCR). Tematyka to działania realizowane w zakresie pomocy uchodźcom z Ukrainy.

📢 Chełmski Dom Kultury wraz z Fundacją Banina zapraszają na bezpłatny spektakl "Dworzec - rezygnacja"

Po wybuchu wojny w Ukrainie, słowo „uchodźca” zmieniło swoje znaczenie – z pejoratywnego na neutralne. Jednocześnie sposób traktowania zależy nie tylko od tego, na jakiej granicy znajdują się uchodźcy przybywający do Polski, ale także od tego, skąd pochodzą, jaką mają kulturę. Jak zmieniła się więc otwartość Polaków? Co dzieje się na dwóch sąsiednich granicach naszego kraju?

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jak unikać informacyjnego przeładowania? Zobacz program 3 sposoby NA

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie