Przegląd tygodnia w Chełmie, najważniejsze wydarzenia od 14.02 do 20.02.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Chełma czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Chełma czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Chełma, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 14.02 a 20.02.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Pawłów od wieków związany jest z garncarstwem. Pawłowskie wyroby znane są w całej Polsce. Zobacz zdjęcia”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Chełm od 14.02 do 20.02.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Pawłów od wieków związany jest z garncarstwem. Pawłowskie wyroby znane są w całej Polsce. Zobacz zdjęcia

Garncarstwo lubelskie posiada bogatą i odległą tradycję i do niedawna sta­nowiło jedno z najstarszych oraz najliczniej reprezentowanych rzemiosł w Polsce. W połowie lat 50. XX wieku woj. lubelskie zajmowało drugie miejsce w Polsce pod względem liczby ośrodków garn­carskich w Polsce. Do największych, najstarszych i znanych ośrodków na Ziemi Chełmskiej należy Pawłów. Tutaj znajduje się również Izba Garncarska.

📢 Koronawirus: W Polsce mamy 8,5 tys. nowych zakażeń. W Lubelskiem ponad 300

Ministerstwo zdrowia informuje o kolejnych nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Tym razem w kraju odnotowano 8510 zarażeń, a w województwie lubelskim - 313.

📢 Gotowe domy z AliExpress za 60 tys. zł? Docierają z Chin w kilkanaście dni. Zobacz najtańsze domy modułowe

Domy modułowe w chińskim serwisie aukcyjnym można kupić już za kilkadziesiąt tysięcy złotych, wraz z dostawą. Stworzone z prefabrykowanych elementów kontenery mieszkalne, domki jednopiętrowe, a nawet całe wille, są przeznaczone do szybkiego złożenia na miejscu. Zamówienie potrafi dotrzeć do Polski nawet w ciągu 15 dni! Jak wyglądają najciekawsze i najtańsze projekty? Zobacz w galerii.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 14.02-20.02.2021 Chełm: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Chełmie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Ku przestrodze. Wypadki i kolizje na drogach województwa lubelskiego w 2021 roku

Policja przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przygotowaniu swojego pojazdu do panującej pory roku. Ku przestrodze przypominamy o niebezpiecznych zdarzeniach drogowych, do których doszło w 2021 roku. Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Najdziwniejsze rzeczy, które oddają za darmo mieszkańcy województwa lubelskiego za pośrednictwem OLX!

Rysunek Deadpoola, sedes i umywalka lub korzenie - to tylko niektóre z dziwnych rzeczy, które oddają mieszkańcy województwa lubelskiego na OLX. Czasem jest zabawnie, a czasem... Zresztą zobaczcie sami! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Straż Graniczna i prokuratura rozbiły międzynarodową grupę przestępczą. Na czele stało małżeństwo

Co najmniej 8337 cudzoziemców miało zostać nielegalnie przerzuconych przez wschodnią granicę. Procederem trudniła się grupa przestępcza złożona z obywateli Polski i Ukrainy. Zarzuty usłyszeli kolejni podejrzani.

📢 Poranny pożar w Strzelcach w powiecie chełmskim. Strażacy gasili ogień przez ponad 6 godzin

Do poważnego pożaru doszło w piątkowy ranek w jednym z domów jednorodzinnych w Strzelcach (pow. chełmski). Akcja gaśnicza trwała ponad 6 godzin.

📢 Wsie widmo na Lubelszczyźnie. Tych miejscowości próżno szukać na mapach!

Wsie widmo na Lubelszczyźnie, kiedyś kwitły w nich małe społeczności, dziś próżno ich szukać na mapach. Zobacz o których miejscach w województwie lubelskim zapomniał czas i ludzie. Co było powodem ich opustoszenia i w których powiatach można je odnaleźć? Sprawdź klikając w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE!

📢 „Ludzie, przecież tu nikogo nie ma”. Sukces łazika Perseverance w oczach internautów. Zobacz najnowsze memy

Najbardziej zaawansowany technologicznie amerykański łazik Perseverance pomyślnie wylądował na Marsie. Historyczny sukces w dziejach ludzkości natychmiast stał się powodem do wzmożonej aktywności internautów. To dopiero początek, ale pierwsze memy, które pojawiły się w internecie rozbawią Cię do łez. Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 "Wysoki i bez grosza pozna..."Czyli ogłoszenia matrymonialne z dawnych lat na Lubelszczyźnie

"Jestem wysoki, szczupły i bez grosza. (...) Bardzo chciałbym poznać szczupłą dziewczynę, tak jak ja samotną..." - pisał Andrzej z Lublina. "Samotna, materialnie niezależna idealistka (...) pozna pana wysoce kulturalnego" - ogłaszała Czytelniczka. To tylko niektóre, autentyczne anonse matrymonialne, które znaleźliśmy w archiwalnych wydaniach Kuriera Lubelskiego. Zobaczcie, jak przed laty poszukiwano prawdziwej miłości. Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Prawie 9 tys. nowych zakażeń koronawirusem w kraju. Sprawdź ile w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Zdiagnozowano 8 777 przypadków w kraju. Według danych ministerstwa w województwie lubelskim wyryto 328 kolejnych zarażeń.

📢 Bezkarni naciągacze z całego regionu. Zobacz zdjęcia poszukiwanych oszustów

W myśl kodeksu karnego art. 286 dotyczącego osób, które w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadzają inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, policjanci w całym kraju apelują o zgłaszanie informacji o osobach poszukiwanych pod numerem telefonu 997 lub 112. Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony poszukiwani.policja.pl. Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Ciekawe budynki użytkowe z woj. lubelskiego na sprzedaż. Sprawdź, ile kosztują nieruchomości użytkowe w regionie!

W województwie lubelskim wiele osób wystawia na sprzedaż nieruchomości użytkowe. Specjalnie dla was wybraliśmy najciekawsze oferty z regionu umieszczone w serwisie OtoDom. Aby przejść do galerii kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. Ogłoszenia są aktualne na dzień 18.02.2021 r.

📢 Uniklane zdjęcia starego Chełma. Tak wyglądał Chełm przed pierwszą wojną światową. Zobacz archiwalne zdjęcia

Chełm to miasto o niezwykle ciekawej historii i interesujących zabytkach. Z racji usytuowania podlegało ono różnorodnym wpływom kulturowym. Przez wieki zamieszkane było przez Polaków, Ukraińców i Żydów. Losy tej społeczności, funkcjonującej w obliczu wielu innych dramatycznych wydarzeń, odcisnęły piętno na charakterze miasta, widocznym w licznych materialnych śladach oraz wyjątkowym klimacie. Przeglądając zbiory Narodowego Archiwum Cyfrowego, oraz serwisu fotopolska.eu. dotarliśmy do niezwykłych zdjęć Chełma z lat 1900 - 1914. Zobaczcie jak wyglądał Chełm jego zabytki i ulice przed I wojną światową! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Ikony polskiej motoryzacji do kupienia w województwie lubelskim. Sprawdź oferty na OLX

Swego czasu marzyli o nich wszyscy. Choć nie każdy mógł sobie pozwolić na wygodę w postaci zakupu Syreny czy Poloneza, to dla wielu posiadanie takiego auta stawało się życiowym celem. Po transformacji w 1989 roku branża motoryzacyjna w Polsce zaczęła łączyć siły z przedstawicielami z całego świata. W efekcie ikony polskiej techniki stopniowo traciły swój blichtr w oczach klientów. Na szczęście nie do końca, bowiem wraca zainteresowanie, a może sentyment, do polskich samochodów. Miłośnicy klasyków będą zadowoleni. Legendarne egzemplarze aut są do kupienia na terenie województwa lubelskiego. Przejrzeliśmy ogłoszenia w portalu www.olx.pl i znaleźliśmy prawdziwe białe kruki motoryzacji. Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Najlepsze oferty najtańszych mieszkań do kupienia w Chełmie. Zobacz zdjęcia

Przygotowaliśmy oferty 12 najtańszych mieszkań 2 pokojowych wystawionych na sprzedaż w Chełmie w serwisie OLX. Ich ceny wahają się od około 160 tys. zł. do blisko 250 tys. zł. Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
Ogłoszenia są aktualne na dzień 18.02.2021 r.

📢 Ciekawe budynki użytkowe z woj. lubelskiego na sprzedaż. Sprawdź, ile kosztują nieruchomości użytkowe w regionie!

W województwie lubelskim wiele osób wystawia na sprzedaż nieruchomości użytkowe. Specjalnie dla was wybraliśmy najciekawsze oferty z regionu umieszczone w serwisie OtoDom. Aby przejść do galerii kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. Ogłoszenia są aktualne na dzień 18.02.2021 r.

📢 Tych aplikacji lepiej nie mieć w telefonie - wycofano je z Google Play. Mogą być niebezpieczne [lista]

Telefony stały się naszą codziennością. Mamy w nich już nie tylko numer telefonów do bliskich ale i wszystkie dane kont społecznościowych, dostępy do maili ale i kont bankowych. Oszuści coraz częściej próbują zaatakować nasze smartfony poprzez aplikacje w Sklepie Google Play. Zobaczcie, jakie aplikacje mogą być dla nas niebezpieczne i lepiej je odinstalować.

📢 To już ostatnie dni mrozów. Czeka nas ogromny skok temperatury

W czwartek od rana w regionie świeci słońce. Choć na drogach jeszcze lód, to w powietrzu czuć już wiosnę. Nic dziwnego, to ostatnie dni tak niskiej temperatury.

📢 Ponad 9 tys. nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Ponad 300 w Lubelskiem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Zdiagnozowano 9 073 przypadków w kraju. Według danych ministerstwa w województwie lubelskim wyryto 326 kolejnych zarażeń.

ZOBACZ KONIECZNIE

Szczepionka Johnson&Jonshon w Polsce wcześniej niż zakładano

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie