Przegląd tygodnia w Chełmie, najważniejsze wydarzenia od 11.04 do 17.04.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 11.04 do 17.04.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 11.04 do 17.04.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Chełma, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 11.04 a 17.04.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Województwo lubelskie: Nagrodzono panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Finał konkursu „Słodki Mazurek”. Zobacz zdjęcia ”?

Przegląd tygodnia Chełm od 11.04 do 17.04.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Województwo lubelskie: Nagrodzono panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Finał konkursu „Słodki Mazurek”. Zobacz zdjęcia

Za nami oficjalne ogłoszenie wyników konkursu „Słodki Mazurek” skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich z województwa lubelskiego. Które panie upiekły najlepszego mazurka?

📢 Te tanie i ładne domki holenderskie kupisz w woj. lubelskim! Zobacz najciekawsze oferty do 35 tys. złotych [17.04.2021]

Domki holenderskie są interesującą alternatywą, dla domów rekreacyjnych – drewnianych oraz murowanych. Za ich atrakcyjnością przemawia cena oraz mobilność. Specjalnie dla Was wybraliśmy ładne i niedrogie domki, które można kupić w województwie lubelskim, za pośrednictwem OLX. Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 „Nasz nowy dom” zawitał do woj. lubelskiego. Niezwykła transformacja drewnianej chaty. Zobacz [17.04.2021]

W jednym ze starych, drewnianych domów w Krzywólce koło Terespola (pow. bialski) mieszka wielopokoleniowa rodzina. Pani Anna, jej dwudziestotrzyletnia córka Patrycja z mężem Andrzejem i dwojgiem dzieci - Adriankiem i Kubusiem - oraz dwaj synowie: dwudziestojednoletni Mateusz i trzyletni Adam. W ostatnim czasie odwiedziła ich ekipa programu „Nasz nowy dom” w Polsacie.

Tygodniowa prasówka 11.04-17.04.2021 Chełm: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Chełmie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Roztocze z dziećmi. TOP pomysłów na rodzinną wycieczkę na Roztocze. Te miejsca zwiedzisz mimo lockdownu. Praktyczne wskazówki

Roztocze to piękna kraina przebiegająca od Kraśnika na południowy wschód do Lwowa. Ma wyjątkowe walory przyrodnicze. Cechują ją piękne lasy, wąwozy, wodospady, stawy i łąki. Chcesz wybrać się z rodziną na pieszą wycieczkę na Roztocze? Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi i praktycznych wskazówek m.in. gdzie zaparkować samochód. Te miejsca zwiedzisz mimo lockdownu! Sprawdź Top pomysłów na wycieczki na Roztocze z dziećmi. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

📢 Lubelskie sokoły mają już dwa pisklęta! Zobacz zdjęcia

Rodzina Łupka i Wrotki się powiększa. W gnieździe lubelskich sokołów wykluło się już drugie pisklę!

📢 Ponad 15 tys. nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. W województwie lubelskim niewielki spadek

W ciągu minionej doby potwierdzono 15 763 nowe zakażenia koronawirusem w Polsce. 724 z nich dotyczy województwa lubelskiego. Jak podaje ministerstwo zdrowia, wykonano 85 431 testów.

📢 Chełm. Wśrod laureatów wojewódzkiego konkursu języka rosyjskiego dominowali uczniowie z Podlasia i Lublina

Po raz 7 Katedra Slawistyki PWSZ w Chełmie zorganizowała konkurs poświecony znajomości gramatyki języka rosyjskiego wśród uczniów szkół średnich. W tym roku, ze względu na pandemię, Wojewódzki Konkurs Gramatyczny Języka Rosyjskiego "Sprawdź siebie" odbył sie online.

📢 Policjanci z województwa lubelskiego poszukują seniorów 70+ z m.in. Polski, Ukrainy, Serbii i Mongolii

Nie tylko młodzi mężczyźni dokonują przestępstw. Zdarza się to również małoletnim, kobietom a także seniorom. Choć mają już swoje lata, to wciąż pozostają nieuchwytni dla organów ścigania. Lubelska policja apeluje o przekazywanie informacji o tych osobach. Zobaczcie listę poszukiwanych seniorów. Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony poszukiwani.policja.pl. Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Te piękne, drewniane altany ogrodowe możesz kupić w woj. lubelskim! Sprawdź najlepsze oferty już od 400 zł!

Altana ogrodowa to bardzo funkcjonalne miejsce, można organizować w niej spotkania towarzyskie, przechowywać akcesoria ogrodowe, często służy też jako miejsce zabaw dzieci. Jedno jest pewne, ich zastosowań jest wiele. Ponieważ sezon na grillowanie i prace w ogrodzie zaraz się rozpocznie, przedstawiamy Wam najefektowniejsze altany do kupienia w województwie lubelskim. Sprawdź najlepsze oferty z lubelskiego OLX! Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Powstanie pierwsza w Chełmie klasa o profilu kolejowym. Podpisano porozumienie z PKP PLK i LCHS. Zobacz zdjęcia

Utworzenie klasy o profilu technik transportu kolejowego w Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie oraz współpraca w zakresie kształcenia uczniów, którzy docelowo mają zasilać kadrowo kolejowe instytucje - to główne założenia listów intencyjnych podpisanych przez władze Chełma i szkołę ze spółkami: PKP Linią Chełmską Szerokotorową oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

📢 World Press Photo 2021. Wybrano najlepsze zdjęcia roku. Wśród laureatów Polacy! Zobacz galerię zdjęć! [LISTA LAUREATÓW]

Pandemia koronawirusa zdominowała tegoroczny, najbardziej prestiżowy konkurs fotograficzny World Press Photo. Wybrano najlepsze zdjęcia w ośmiu kategoriach i nagrodzono 45 fotoreporterów z 28 krajów świata. Wśród laureatów fotoreporter z Polski, Tomasz Markowski, który zdobył trzecie miejsce w kategorii sport za zdjęcie kraksy w czasie finiszu Tour De Pologne.
Zwycięzca zdjęcia roku wg Fundacji World Press Photo zdobył również nagrodę w wysokości 5 000 euro.
Galeria zdjęć oraz pełna lista laureatów!

📢 Koronawirus. Zakażeń w Polsce jest zdecydowanie mniej. Jak wygląda sytuacja w Lubelskiem?

Ministerstwo zdrowia informuje o nowych zakażeniach w kraju. W piątek (16.04) mamy 17 847 przypadków w Polsce, w tym 775 jest z woj. lubelskiego.

📢 Lubelskie: Wychodek, pagony policyjne lub obornik koński. Ogłoszenia „oddam za darmo” na OLX

Brakuje Wam czegoś? W dziale z ogłoszeniami „oddam za darmo” w serwisie www.olx.pl można trafić na prawdziwe perełki: rajstopy w sprayu, części do Rometa lub komża. To tylko kilka przedmiotów z wielu, które chcą oddać mieszkańcy województwa lubelskiego. A nuż czeka przed nimi drugie życie? Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Chełm. Dyżury radnych w chełmskim magistracie zostały zawieszone, ale można kontaktować się z nimi online

W związku z sytuacją pandemiczną zawieszone są dyżury radnych Rady Miasta Chełm. – Nie stoi to jednak na przeszkodzie w kontakcie z miejskimi rajcami – zapewnia przewodniczący Rady Miasta Chełm Longin Bożeński.

📢 Pogrzeb Izabelli Sierakowskiej: Miałam szczęście spotkać w życiu tak wielu wspaniałych, mądrych ludzi, dzięki którym byłam tym, kim byłam

  • Żegnam się z Wami, żegnam się z tym światem. Muszę przyznać, że jest mi cholernie ciężko – napisała w liście pożegnalnym Izabella Sierakowska. List został odczytany podczas jej pogrzebu, który odbył się w czwartek na cmentarzu przy ul. Lipowej. Prezydent Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie byłą posłankę lewicy Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za jej wybitną działalność publiczną.

📢 Przestępczość w Lubelskiem. W którym powiecie lub mieście jest najbardziej niebezpiecznie? Lublin, Chełm, Kraśnik, Świdnik czy Zamość? LISTA

Takie są fakty! Główny Urząd Statystyczny udostępnił dane o przestępstwach w powiatach i miastach województwa lubelskiego stwierdzonych przez Policję przeciwko życiu i zdrowiu na 1000 mieszkańców. Stworzyliśmy listę, od tych z najmniejszą średnią liczbą przestępstw w 2020 roku do tych, gdzie było ich najwięcej. Sprawdź, gdzie jest najbardziej niebezpiecznie. To Lublin, Chełm, Zamość, a może pow. kraśnicki lub świdnicki? Przejdź do galerii. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

📢 Najpiękniejsze województwo Polski na Instagramie? Użytkownicy chwalą się zdjęciami zrobionymi na Lubelszczyźnie

Turyści z całego kraju i z zagranicy cenią uroki województwa lubelskiego. Najlepszym tego przykładem są media społecznościowe, w których nasz region cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym artykule zobaczycie, jak malowniczo prezentuje się na Instagramie trzecie pod względem wielkości województwo. Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Chełm jest jednym z nielicznych miast w Polsce, gdzie wprowadzona zostanie obniżka cen za wodę i ścieki

To dobra wiadomość dla mieszkańców Chełma. Wody Polskie zatwierdziły złożony wniosek Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie o obniżenie taryf za wodę i ścieki o 10%. Dzięki temu chełmskie rodziny bedą mogły zaoszczędzić kilkaset złotych w skali roku.

📢 Koronawirus. Trzecia fala słabnie? Zobacz ile nowych zakażeń w woj. lubelskim

Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. W czwartek (15.04) mamy 21 130 przypadków w Polsce, w tym 892 w woj. lubelskim.

📢 Chełm. Rozpoczęła się wycinka drzew w lesie Borek - obowiązuje zakaz wstępu

Nadleśnictwo Chełm od 14 kwietnia prowadzi wycinkę drzew w lesie „Borek” wzdłuż dróg i ścieżek lesnych. Przyczyną tych prac jest konieczność usunięcia drzew niebezpiecznych, chorych, suchych i uszkodzonych, które zagrażają bezpieczeństwu mienia i osób. Prace mogą potrwać do końca kwietnia tego roku.

ZOBACZ KONIECZNIE

Pierwsza Komunia Święta

Coraz więcej cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie