Przegląd prasy z marca 2021 w Chełmie, najważniejsze informacje miesiąca

N360
N360
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Chełm zmienił się  w marcu 2021?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Chełm zmienił się w marcu 2021? CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w marcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Chełma najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Prawdziwy klejnot Lubelszczyzny. Dawna siedziba rodów magnackich. Zobacz Pałac w Kozłówce na archiwalnych zdjęciach [1.04]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd marca 2021 w Chełmie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z marca 2021 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Prawdziwy klejnot Lubelszczyzny. Dawna siedziba rodów magnackich. Zobacz Pałac w Kozłówce na archiwalnych zdjęciach [1.04]

Późnobarokowa rezydencja w Kozłówce jest jedną z najlepiej zachowanych w Europie. To tutaj odbywały się wystawne śluby, bale i spotkania rodu Zamoyskich. Mamy dla Was galerię archiwalnych zdjęć Pałacu Zamoyskich w Kozłówce. Zobaczcie! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Nowy lockdown, nowe MEMY. Trzecia fala koronawirusa omija tylko kościoły

No to ma mamy całkowity lockdown, trudno już doliczyć się który, ale o dziwo ma się skończyć tak jak ten poprzedni, bardziej lajtowy - 9 kwietnia. Wciąż nie wiadomo jednak, czy to efekt prognoz wirusologów, czy też przez przypadek ma to coś wspólnego z zaplanowanymi dzień później obchodami rocznicy katastrofy smoleńskiej. Kościoły na Wielkanoc w każdym razie pozostają otwarte, choć ze zaostrzonymi limitami. Zobaczcie najlepsze memy o kolejnych obostrzeniach. Zobacz na kolejnych slajdach, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami >>>

📢 Wielka tuba do słuchania przyrody. Nowa atrakcja turystyczna w Orchówku, w gminie Włodawa. Zobacz zdjęcia

Wielka, drewniana tuba, do słuchania dźwięków przyrody, ustawiona została w miejscowości Orchówek, w gminie Włodawa, w pobliżu trójstyku granic Polski, Białorusi i Ukrainy nad Bugiem. Będzie stanowić atrakcję turystyczną, a także zapewniać schronienie, kiedy wystąpią niekorzystne warunki atmosferyczne.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka marzec Chełm: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w marcu uwagę czytelniczek i czytelników z Chełma. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Archidiecezja lubelska opublikowała wytyczne na Wielki Tydzień. Czy będzie można święcić pokarmy? Sprawdź

Przed nami kolejne pandemiczne święta wielkanocne. W tym roku jest większy limit wiernych, którzy mogą przebywać w kościele, ale konieczne było wprowadzenie dodatkowych zasad bezpieczeństwa. Arcybiskup Stanisław Budzik wydał wytyczne na Wielki Tydzień w związku z epidemią koronawirusa.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE, aby uzyskać więcej informacji.

📢 Chełm. Kolorowe i niespójne reklamy szpecą miejskie ulice. Wkrótce ma się to zmienić

Samorząd Chełma rozpoczął prace nad przygotowaniem uchwały krajobrazowej, która ureguluje kwestie umieszczania w przestrzeni publicznej m.in. reklam i poprawi estetykę miasta.

📢 Dorohusk. Konkursowe, pyszne i kolorowe babki wielkanocne. Zobacz zdjęcia

Rozstrzygnięto konkurs na „Babkę Wielkanocną” organizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Turce, gmina Dorohusk. Takie wypieki ozdobić mogłyby każdy stół wielkanocny.

📢 Na chełmskich skwerach, placach i bulwarach trwa sadzenie różnokolorowych bratków. Zobacz zdjęcia

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie sadzą kwiaty na chełmskich skwerach, placach i bulwarach. Kolorowe bratki pojawiły sie już m.in. na pl. Łuczkowskiego, pl. Gdańskim, przy pomniku Jana Pawła II, przy pomniku Kazimierza Czernickiego, przy urzędzie miasta, a także na rondzie im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Zobacz zdjęcia w naszej galerii. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Polskie Koleje Państwowe sprzedają swoje nieruchomości w województwie lubelskim. Zobacz, co możesz kupić! [OFERTY 29.03.2021]

Polskie Koleje Państwowe wystawiło należące do spółki nieruchomości na sprzedaż. W ofercie znalazły się działki budowlane, domy, a także lokale mieszkalne. Niektóre ceny są bardzo atrakcyjne. Przejdź do galerii i zobacz nieruchomości PKP na sprzedaż w woj. lubelskim. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

📢 Te grunty rolne w Lubelskiem kupisz w świetnej cenie! Zobacz oferty z licytacji komorniczych z regionu [29.03.2021]

Chcesz kupić grunt rolny w Lubelskiem? Tych okazji nie możesz przegapić! W galerii zebraliśmy aktualne w marcu oferty gruntów w województwie lubelskim, jakie możesz wylicytować na najbliższych licytacjach komorniczych. Wszystkie ogłoszenia pochodzą ze strony licytacje.komornik.pl. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 W wakacje pojedziemy szynobusem z Chełma do Włodawy

Podobnie jak w ubiegłym roku, cykliczne, weekendowe połączenie kolejowe Chełm-Włodawa będzie dostępne dla mieszkańców również podczas tegorocznych wakacji. Po raz kolejny chełmscy radni zgodzili się na dofinansowanie tego połączenia.

📢 Chełm. Wiosenne ptaki cudaki przysiadły na gałęziach drzew przed Chełmskim Domem Kultury. Zobacz zdjęcia

Tegoroczna wiosna zmierza do nas bardzo nieśmiało, dlatego młodzi artyści z grupy "Plastuś" w Chełmskim Domu Kultury postanowili jej trochę pomóc. Podczas zajęć stworzyli wiosenne "Ptaki Cudaki", które przysiadły na gałęziach drzew przed ChDK. Mieszkańcom bardzo spodobał się ten pomysł i podczas spacerów chętnie się z nimi fotografują. - Te ptaszki wyglądają przepięknie! Są takie kolorowe i radosne jak powiew wiosny - podkreślają mieszkańcy.
Zobacz zdjęcia w naszej galerii. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Pomysł na udany weekend? Ruiny zamku w Krupem. Zobacz fotorelację ze spaceru

Szukacie idealnego pomysłu na udaną weekendową wycieczkę? Mamy dla Was podpowiedź. W miejscowości Krupe (powiat krasnostawski) znajdują się ruiny zamku, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród turystów. Niestety, miejsce to nie doczekało się upragnionej rewitalizacji, które może na pierwszy rzut oka odstraszać potencjalnych zwiedzających. Ale prawda jest zupełnie inna. Do Krupe przyjeżdżają turyści z całego kraju, a wszystko za sprawą zamku i jego bogatej historii. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spaceru. Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Poszukiwani pedofile krzywdzili dzieci. Policja ujawniła nazwiska i twarze

Policja z całej Polski tropi 35 osób, poszukiwanych w związku z czynami o charakterze pedofilskim. Chodzi o obcowanie płciowe z małoletnimi, zmuszanie do tych stosunków, prezentowanie pornografii itd. Za przestępstwa tego typu art. 200 kodeksu karnego przewiduje 15 lat więzienia. Wizerunki i rysopisy poszukiwanych znajdziecie w galerii zdjęć.

📢 Niezwykle malownicze miejsce nad Wisłą. Kamieniołom Kaliszany-Kolonia przyciąga turystów i zakochane pary

Nieczynny obecnie duży kamieniołom wapieni Kaliszany-Kolonia znajduje się w gm. Józefów nad Wisłą (powiat opolski). Stanowi jeden z najpiękniejszych tarasów widokowych w województwie lubelskim. Turyści przyjeżdżają tutaj podziwiać panoramę Wisły, spacerować w otoczeniu niezwykłych skał i skamielin. Są i tacy śmiałkowie, którzy wybierają to miejsce na romantyczne zaręczyny. Zobaczcie sami i oglądajcie fotografie użytkowników Instagrama. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Chełm. Kolorowe palmy wielkanocne można jeszcze kupić na miejskim deptaku i bazarze. Zobacz zdjęcia

Jutro wypada Niedziela Palmowa. Mimo obostrzeń związanych z pandemią, kościoły są otwarte i zapewne wiele osób tradycyjnie pójdzie do kościoła poświęcić palmy. W piątek na chełmskim deptaku i bazarze przy placu Kupieckim był duży wybór palm wielkanocych. Ich ceny kształtowały się od 2 zł do kilkunastu złotych. Zobaczcie zdjęcia palm w naszej galerii jakie można kupić na bazarze i chełmskim deptaku. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Małgorzata Kożuchowska mieszka z klasą. Dom aktorki jest gustownie urządzony, sam zobacz ZDJĘCIA

Jak mieszka Małgorzata Kożuchowska? Aktorka, która dla wielu jest ikoną stylu, równie stylowo urządziła swoje mieszkanie. W jej domu królują stonowane kolory, jest dużo bieli, ale nie jest nudno. Zobacz sam zdjęcia, na których widać piękne mieszkanie Małgorzaty Kożuchowskiej.

📢 Tworzy szydełkowe cuda. Jej prace zdobią koszyczki i stoły wielkanocne nie tylko w regionie. Zobacz zdjęcia

Pani Barbara Krawczuk z Kamiennej Góry, w gminie Wierzbica w czasie pandemii rozwinęła swoją pasję szydełkowania. Robiła to od zawsze, ale od roku bardzo intensywnie. Jej prace zdobią koszyczki i stoły wielkanocne w rodzimej gminie, powiecie chełmskim i w Polsce.

📢 Kolorowe palmy dają nadzieję i radość na nadchodzącą Wielkanoc. Zobacz zdjęcia

Trwają przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Jak się okazuje tradycja to rzecz święta - nawet w czasie pandemii. Palmy i stroiki wielkanocne własnoręcznie wykonane są najpiękniejsze. Udowodniły to panie z gminy Wierzbica i Wojsławice.

📢 Trwa adaptacja budynku dawnej szkoły w Rejowcu na dom pomocy społecznej. Zobacz zdjęcia

Trwają intensywne prace przy przebudowie budynku dawnej szkoły w Rejowcu na dom pomocy społecznej. Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku zamieszkają tam pensjonariusze, którzy przeniesieni zostaną z DPS w Chojnie i Kaniem.

📢 Chełm. Przebudowa DK12 w granicach miasta przebiega sprawnie. Zobacz zdjęcia

Przebudowa 8 -kilometrowego odcinka DK 12 w granicach Chełma weszła w kulminacyjny moment. Niebawem drogowcy zakończą przebudowę skrzyżowania ul. Rejowieckiej ze Szpitalną i ronda ZWiN, a za kilka tygodni oddadzą do użytku wiadukt w ul. Wschodniej. W kwietniu rozpoczną układanie warstwy ścieralnej na prawie 5-kilometrowym odcinku od Al. Przyjaźni do końca ul. Wschodniej.

ZOBACZ KONIECZNIE

Pierwsza Komunia Święta

Coraz więcej cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie