Przegląd lipca 2020 w Chełmie, najważniejsze wydarzenia miesiąca

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Chełma czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Chełma czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w lipcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Chełma najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Drugi ŚLUB kościelny Jacka Kurskiego NOWE MEMY. "I że Cię nie opuszczę aż do unieważnienia małżeństwa" [1.08.20]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd lipca 2020 w Chełmie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z lipca 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Drugi ŚLUB kościelny Jacka Kurskiego NOWE MEMY. "I że Cię nie opuszczę aż do unieważnienia małżeństwa" [1.08.20]

Kościelny ślub Jacka Kurskiego w Krakowie wywołał wiele emocji. Nie tylko dlatego, że na uroczystość do Łagiewnik tuż po wyborach zjechali się najważniejsi politycy Zjednoczonej Prawicy i znani dziennikarze z TVP, której pan młody długo był prezesem (i być może wkrótce znów nim zostanie). Chodziło też o to, że Kurski i jego żona Joanna już w poprzednich związkach brali kościelne śluby. Potem jakimś cudem zostały unieważnione i teraz mogli znów wypowiedzieć przed ołtarzem słowa małżeńskiej przysięgi. Pojawiły się opinie o zgorszeniu i hipokryzji. Internauci nie mogli przepuścić takiej okazji. Zobacz najlepsze MEMY o ślubie Jacka Kurskiego!

📢 Te imiona noszą inteligentni ludzie. Sprawdź, czy jesteś na liście!

Zastanawialiście się kiedyś czy imię, jakie nosicie, ma wpływ na Wasze życie? Czy Wasze losy potoczyłyby się inaczej, gdybyście dostali inne imię? Opublikowano opracowane przez portal MooseRoots zestawienie imion geniuszy. Zestawienie powstało po przeanalizowaniu imion słynnych geniuszy. Zobaczcie, czy Wasze imię jest na tej liście! Te imiona najczęściej noszą inteligentni ludzie!

📢 Chełm. Pasażerka podróżująca busem była zakażona koronawirusem

Państwowa Stacja Sanitarno– Epidemiologiczna w Chełmie apeluje do osób, które 22 lipca o godz. 8.30 podróżowały busem na trasie Dubienka- Chełm. Okazało się, że busem podróżowała kobieta, która była zakażona koronawirusem. Zakazić mogli się również pozostali podróżni.

Zrób sobie prezent:

Apple iPad Pro 12,9" 64GB Wi-Fi Gwiezdna Szarość (MTEL2FDA)


Navitel T757 7'' 16GB LTE Czarny (T757LTE)


Prasówka lipiec Chełm: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w lipcu uwagę czytelniczek i czytelników z Chełma. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Chełm będzie realizował kolejne inwestycje. Miasto ogłasza konkursy architektoniczne

Prezydent Chełma Jakub Banaszek zdecydował o zorganizowaniu konkursów architektonicznych. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w historii Chełma. Miasto zamierza opracować w ten sposób koncepcję na dwanaście inwestycji. Wśród nich znajdują się m.in. zagospodarowanie położonej przy wjeździe do Chełma Kumowej Doliny gdzie obecnie mieści się tam amfiteatr, odbudowę chełmskiego Ratusza, budowę stadionu miejskiego, czy Parku Nauki na wzór Centrum Nauki Kopernik.

📢 Wypoczywać nad Jeziorem Białym najlepiej w środku tygodnia - zobaczcie zdjęcia

Z pewnością mnóstwo innych atrakcji nie tylko sama plaża sprawia, że Jezioro Białe cieszy się ogromną popularnością. Najwięcej osób przyjeżdża tu jednak w weekendy. W środku tygodnia jest tu zdecydowanie spokojniej. W środę po południu w centrum Okuninki było niewiele osób. Była piękna pogoda, więc większość turystów przebywała na plaży. Jednak tłumów nie było nawet na głównej plaży.

📢 Chełm. Kierowcy mogą już swobodnie korzystać z ulicy Ceramicznej. Ulica wyrementowana wcześniej niż planowano

To dobra wiadomość dla kierowców. Można już swobodnie korzystać z wyremontowanego prawie kilometrowego odcinka ul. Ceramicznej w Chełmie.

📢 Roztańczona Edyta Górniak z Zenkiem Martyniukiem podbiła serca fanów podczas Wakacyjnej Trasy Dwójki w Chełmie. Zobaczcie zdjęcia

Koncert Wakacyjnej Trasy Dwójki w Chełmie odbił się szerokim echem w całej Polsce. W dużej mierze to zasługa Edyty Górniak, która jako pierwsza pojawiła się na scenie amfiteatru w Kumowej Dolinie. Właśnie tutaj premierowo wykonała swój nowy singiel Lime, zapowiadający kolejną, już dziewiątą płytę artystki. Jednak to nie prezentacja nowego singla bije rekordy oglądalności.

📢 Chełm. Rewitalizacja Al. Marszałka J. Piłsudskiego nawiązuje do projektu z dwudziestolecia międzywojennego osiedla Dyrekcja

Trwają prace projektowe przebudowy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chełmie.Przebudowa alei ma być osią restaurowanego założenia urbanistycznego opartego o budynek „Gmachu” z jednej strony, a dworca kolejowego z drugiej. Wkrótce PKP rozpocznie modernizację dworca głównego, który zyska modernistyczny kształt, korespondujący z proponowaną wizją. Oś ta jest z kolei częścią szerszego planu rewitalizacji tej części Chełma – uzupełni wykonane wcześniej remonty ul. 11 Listopada, pl. Dworcowego oraz parkingów i uliczek okalających pl. Niepodległości, a także trwającą przebudowę ulicy Kolejowej.

📢 TOP 11 hoteli w woj. lubelskim. Zobacz, gdzie zatrzymać się podczas urlopu!

Wakacje w pełni, a podczas nich wielu z nas wybiera się na urlop. Sprawdźcie listę najlepszych hoteli w województwie lubelskim, którą dla was przygotowaliśmy i przeczytajcie opinie użytkowników Google!

📢 Kibice na meczu Motor Lublin - Chełmianka Chełm. Zobaczcie zdjęcia

Niespełna tysiąc osób obejrzało półfinałowy mecz Totolotek Regionalnego Pucharu Polski, w którym Motor Lublin przegrał na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich z Chełmianką po konkursie rzutów karnych. Byłeś na trybunach? Znajdź się na zdjęciach!

📢 Chełm. Koncert Wakacyjnej Trasy z Dwójką za nami - zobaczcie zdjęcia

Chełm. Podczas niedzielnego koncertu „Wakacyjnej Trasy Dwójki” w Kumowej Dolinie słuchaliśmy popularnych polskich i zagranicznych gwiazd. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne koncert „Wakacyjnej Trasy Dwójki” odbył się przy zachowaniu środków ostrożności i z ograniczoną liczbą osób. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Motor Lublin przegrał pucharowy mecz z Chełmianką Chełm. Zobacz zdjęcia

Półfinał Totolotek Regionalnego Pucharu Polski na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich pomiędzy Motorem a Chełmianką zakończył się zwycięstwem gości. Do rozstrzygnięcia były potrzebne rzuty karne.

📢 Koncert „Wakacyjnej Trasy Dwójki” w Chełmie w niedzielę wieczorem - zobaczcie zdjęcia z montażu scenografii

Chełm. W niedzielę, 26 lipca o godz. 20:45 widzowie TVP2 obejrzą piąty koncert organizowany w ramach „Wakacyjnej Trasy Dwójki”. Na scenie amfiteatru w Kumowej Dolinie posłuchamy piosenek popularnych polskich i zagranicznych gwiazd. Trwający kilka dni montaż scenografii w Kumowej Dolinie zakończony. W sobotę odbyła się już próba świateł. Zobaczcie jak wyglądały prace przy montażu scenografii.

📢 Google Street View w Chełmie cz. II. Kogo tym razem kamery Google uchwyciły na chełmskich osiedlach. Zobaczcie zdjęcia

Tym razem wirtualny spacer z kamerą Google Street View odbyliśmy na osiedlach XXX-lecia oraz T. Kościuszki w Chełmie. Samochody z kamerą Google Street View były w Chełmie wiosną 2012 oraz latem 2013 i 2017 roku. Na pewno dostrzeżecie wiele zmian w stosunku do obecnych czasów. Co zmieniło się na ulicach: Lwowskiej, I AWP, Połanieckiej, Wolności i innych na tych dwóch osiedlach? Których budynków już nie ma, jak wyglądały kiedyś bloki, sklepy, zakątki, czy skrzyżowania przed przebudową. Na zdjęciach widać też wielu mieszkańców. Może rozpoznacie siebie lub znajomych na ulicy, czy przed blokiem. Te zdjęcia mogą oglądać ludzie z całego świata.

📢 Chełm. Uroczysty apel i mianowania na wyższe stopnie z okazji Święta Policji - zobaczcie zdjęcia

Uroczysty apel i mianowanie na wyższe stopnie oficerskie, tak wyglądały w miniony piątek w Komendzie Miejskiej Policji w Chełmie uroczystości z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości nowo przyjęci do służby funkcjonariusze złożyli uroczyste ślubowanie.

📢 Czas na robienie przetworów. Sprawdziliśmy jak kształtują się obecnie ceny warzyw i owoców na chełmskim bazarze – zobaczcie zdjęcia

Mamy sezon ogórkowy w pełni. Ci, którzy robią przetwory na zimę doskonale wiedzą, że to jest właśnie ten czas, aby wyciągnąć z piwnic i schowków słoiki, kupić nowe zakrętki, pojechać na targ po świeże ogórki, młody czosnek i aromatyczne baldachy kopru i zabrać się za kiszenie lub konserwowanie ogórków. Sprawdziliśmy jak kształtują się ceny ogórków i innych warzyw oraz owoców sezonowych na miejskim bazarze przy Placu Kupieckim w Chełmie. Zobaczcie galerię zdjęć!

📢 Chełm. Trwa budowa ścieżki rowerowej w Borku, biegnącej do Kamienia. Zobaczcie jak przebiegają prace!

Trwa budowa 6-kilometrowego odcinka ścieżki rowerowej oraz chodnika wzdłuż ul. Hrubieszowskiej i drogi biegnącej z Chełma do Kamienia. Wykonawca ułożył już asfaltową nitkę w lesie Borek i w dobrym tempie zbliża się do granic miasta. Chełmskim odcinkiem miłośnicy dwóch kółek będą mogli bezpiecznie podróżować prawdopodobnie już pod koniec wakacji .

📢 Chełm. Zbieramy nakrętki dla Oliwiera. Gmina Wierzbica już przekazała pełne serce nakrętek – zobaczcie zdjęcia

Pięciomiesięczny dzisiaj Oliwier z Chełma potrzebuje pomocy finansowej na leczenie. Chłopczyk urodził się z niedorozwojem prawej kości udowej, skróceniem kości, hemimelią łokciową, deformacją zaosiową przedramienia lewego i brakiem IV i V palca u lewej dłoni. Wszystkie te defekty można usunąć bądź zminimalizować dzięki specjalistycznej terapii. Lekarze zapewniają, że są w stanie pomóc dziecku. Jednak leczenie będzie bardzo skomplikowane, długotrwałe i kosztowne..

📢 Urlop na Lubelszczyźnie 2020. Top lubelskich atrakcji i zabytków

Wakacje w pełni, więc specjalnie dla was przygotowaliśmy galerię miejsc w województwie lubelskim, które warto odwiedzić podczas urlopu.

📢 Roztoczańskie Muzeum PRL w Zamościu rozpoczęło działalność. Przenieś się w czasy „Frani" i meblościanek

Ubrania, książki czy kultowa pralka „Frania" - te rzeczy i wiele innych możemy obejrzeć w Roztoczańskim Muzeum PRL, które powstało w Zamościu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Nauczanie hybrydowe zamiast powrotu do szkół

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie