Polecamy

WYPADANIE WŁOSÓW © PIXABAY
[3/15]

WYPADANIE WŁOSÓW

Do specjalistów coraz częściej zgłaszają się osoby, którym w ostatnim czasie wypada mnóstwo włosów. Spora część z nowych pacjentów to ozdrowieńcy po Covid-19.

Najprawdopodobniej takie powikłanie wynika z poważnego osłabienia organizmu, które jest spowodowane przebytą chorobą. Zgodnie z najnowszymi ustaleniami, łysienie rozpoczyna się mniej więcej 2-3 miesiące od wyzdrowienia po Covid-19.

Po zakończeniu epidemii koronawirusa polski system zdrowotny będzie musiał poradzić sobie z kolejnymi wyzwaniami. Jednym z nich, prawdopodobnie najpoważniejszym, będzie long covid. Lekarze alarmują, że lista powikłań, do których może doprowadzić zakażenie koronawirusem z każdym miesiącem trwania pandemii jest coraz dłuższa. W galerii przygotowaliśmy zestawienie najbardziej uporczywych i niebezpiecznych dolegliwości z którymi w ostatnim czasie pacjenci zgłaszają się do lekarzy po tzw. "Długim covidzie". Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Najnowsze wiadomości

reklama