Krzysztof Szuptarski
wzps.lublin.pl
W Obornikach Śląskich został rozegrany finałowy turniej mistrzostw Polski młodziczek w siatkówce plażowej. Fantastyczny występ w imprezie zanotowała para UKS Tempo Chełm: Julia Radelczuk-Martyna Bielak, stając na najwyższym stopniu podium. Julia Radelczuk otrzymała ponadto nagrodę MVP turnieju. W mistrzostwach udział wzięło 16 duetów.

W finałowym starciu chełmianki okazały się lepsze od Oliwii Caputy i Wiktorii Matusik ze Stali Śrubiarnia Żywiec, wygrywając 2:0 (21:18, 21:13). Brązowy medal przypadł z kolei duetowi Anna Sitek-Aleksandra Wróbel (MUKS Pasek Będzin), które w starciu o trzecie miejsce pokonały parę Julia Balicka-Zofia Sobanty, reprezentującą barwy UKS Volley 34 Łódź.

W mistrzostwach wystąpiła jeszcze jedna para z województwa lubelskiego - Aleksandra Charłampowicz i Aleksandra Kułak (UKS Jagiellończyk Biała Podlaska), kończąc zmagania na 13. pozycji.

Mistrzami Polski młodzików zostali natomiast Jakub Krzemiński i Kacper Krzemiński (TS Koset Grudziądz), którzy w finałowym pojedynku wygrali z Bartłomiejem Potrykusem i Aleksandrem Rybakiem (Trefl Gdańsk S.A.). Na najniższym stopniu podium stanął zaś duet Jakub Kilian-Barłomiej Nackowski z KPS Chełmiec Wałbrzych.