Marta Gajowniczek z Chełma mistrzynią Polski w zapasach

Jolanta Masiewicz
Cement-Gryf Chełm
Kolejny sukces w tegorocznym sezonie odniosły zapaśniczki Cement-Gryf Chełm. W ramach Mistrzostw Polski Młodziczek chełmianki zdobyły trzy medale i trzecie miejsce w klasyfikacji zespołowej wśród 60 uczestniczących klubów.

Podczas Mistrzostw Polski Młodziczek na matach w Nowinach koło Kielc do rywalizacji o medale krajowego czempionatu przystąpiło 160 zawodniczek.

Największym spośród chełmskich zawodniczek sukcesem może pochwalić się 14-letnia uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Chełmie Marta Gajowniczek, która zdobyła swój pierwszy medal Mistrzostw Polski. W drodze na podium Chełmianka zdecydowanie pokonała Natalię Przekotę z MKS Czarni Połaniec, Magdalenę Siedy- MGLKS Wiatr Wołów oraz Łucję Korcz reprezentującą RCSZ Olimpijczyk Radom.

W decydującym pojedynku, którego stawką był złoty medal i tytuł mistrzyni Polski, przy stanie punktowym 8:0, położyła swoją rywalkę Kingę Wojnarską - reprezentującą LKS Orzeł Namysłów - na łopatki. Imponujący styl walki Marty zagwarantował jej powołanie do kadry narodowej kadetek.

W rywalizacji o medale sukcesem zakończył się również start dla Oliwi Ożarowskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Chełmie i Weroniki Podolak z SP nr 1 w Chełmie. Obie dziewczyny zdobyły brązowe medale.

Trenerami uzdolnionych zawodniczek są: Zdzisław Biały, Dariusz Kucharski i Igor Lobas.