Krasnystaw. XXII Konkurs Plastyczny i Literacki „Moje Miasto Krasnystaw”

OPRAC.:
Klaudia Szynkaruk
Klaudia Szynkaruk
pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne
Udostępnij:
Krasnostawski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie zapraszają do udziału w XXII Konkursie Plastycznym i Literackim „Moje Miasto Krasnystaw” pod patronatem Burmistrza Krasnegostawu.

Konkurs organizowany jest z okazji 628. rocznicy nadania prawa miejskiego Miastu Krasnystaw i skierowany do dzieci z krasnostawskich przedszkoli i szkół podstawowych.

Część plastyczna (literacka również) jest organizowana przez Krasnostawski Dom Kultury przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie i Urzędu Miasta Krasnystaw. W konkursie mogą brać udział dzieci z przedszkoli i klas 1-6 szkół podstawowych z terenu Krasnegostawu. Nagrody zostaną przyznane w trzech grupach wiekowych: 4–6 lat (przedszkola), klasy I – III i IV-VI (szkoły podstawowe). Cele konkursu to zgłębianie poczucia tożsamości regionalnej oraz propagowanie wśród dzieci i młodzieży różnych technik plastycznych, wyrabiając szczególną wrażliwość na otaczający świat w jakim wyrasta młode pokolenie.

Prace powinny być wykonane samodzielnie przez dziecko na formacie A2, A3 lub A4. Technika: malarstwo, rysunek barwny, grafika, batik, rysunek węglem (nie będą przyjmowane techniki: wyklejane bibułą, watą, zapałkami i plasteliną itp.)

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę. Każda praca powinna być czytelnie opisana na odwrocie według wzoru: imię i nazwisko autora pracy, wiek, klasa i szkoła, imię i nazwisko nauczyciela (jeśli praca wykonywana jest w szkole). Należy także dołączyć podpisane klauzule zgody przetwarzania danych osobowych. (do pobrania na www.kultura.krasnystaw.pl)

Prace konkursowe należy złożyć do dnia 11 lutego 2022 roku na adres: Krasnostawski Dom Kultury; ul. Okrzei 10; 22-300 Krasnystaw. Dodatkowe informacje: tel. 82 576 22 18; e-mail: [email protected]

Jeśli chodzi o część literacką to celem konkursu jest rozwijanie aktywności literackiej dzieci i młodzieży, promocja Krasnegostawu w ciekawy i oryginalny literacko sposób oraz wzmocnienie więzi emocjonalnych młodzieży z miastem. W konkursie mogą brać udział uczniowie klas 7-8 Szkoły Podstawowej z terenu Krasnegostawu.

Temat prac to opowiadanie science-fiction na temat: „Krasnystaw – Moje Miasto w przyszłości”. Opowiadania lub inne krótkie formy literackie powinny bezpośrednio dotyczyć Krasnegostawu i jego mieszkańców oraz opisywać jak miasto będzie wyglądało np. za sto lat. Prace muszą być samodzielne tzn. nie przepisane z książek, czasopism czy Internetu. Niedopuszczalne jest składanie prac już publikowanych oraz prezentowanych w innych konkursach.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę. Opowiadanie nie powinno przekraczać 5 stron znormalizowanego wydruku komputerowego /czcionka Times New Roman 12/.

Każda praca powinna być czytelnie opisana na odwrocie według wzoru: imię i nazwisko autora pracy, wiek, klasa i szkoła, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego. Należy także dołączyć podpisane klauzule zgody przetwarzania danych osobowych. (do pobrania na www.mbpkrasnystaw.com.pl)

Prace powinny być dostarczone w 1 egzemplarzu wydruku komputerowego lub nadesłane emailem w formacie pdf. Prace konkursowe należy złożyć do dnia 11 lutego 2022 r. na adres: Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie; ul. Okrzei 23; 22-300 Krasnystaw, [email protected]

Komisja konkursowa powołana przez organizatora oceni prace oraz przyzna nagrody i wyróżnienia w konkursach, które zostaną wręczone w Krasnostawskim Domu Kultury w dniu 4 marca 2022 roku, o godz. 10:00 (o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Pamiątki po rotmistrzu Pileckim

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie