Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Konkurs Drzewo Roku na półmetku. Prowadzi Klęczące Drzewo z Krasnegostawu!

KR
Konkurs Drzewo Roku na półmetku. Prowadzi Klęczące Drzewo z Krasnegostawu!
Konkurs Drzewo Roku na półmetku. Prowadzi Klęczące Drzewo z Krasnegostawu! Krasnostawski Ruch Ekologiczny "Viridis"
Pierwsza połowa głosowania na Drzewo Roku w konkursie ogłoszonym przez Klub Gaja za nami. W głosowaniu prowadzi Klęczące Drzewo w Krasnymstawie. Zdobyło już 2 tysiące głosów! Każdy internauta może wziąć udział w plebiscycie, który potrwa do 30 czerwca.

Swój głos może oddać każdy na stronie kliknij tutaj. Wystarczy zobaczyć zdjęcia tegorocznych kandydatów, poznać ich dzieje i wybrać drzewo, które tworzy historię ludzi, odmienia ich życie i wyznacza nowe kierunki.

- Wszystkie biorące udział w głosowaniu drzewa są przykładem tego zaskakującego dialogu między przyrodą, a nami. Milczą, a jednak jakoś przywołują, czy to zamierzchłe czasy naszej historii, czy miłośników lasu i grzybów, którzy co roku celebrują pod swoim drzewem początek i zakończenie grzybowego sezonu, czy w końcu mieszkańców zwykłego bloku, dla których jedno z drzew pod budynkiem jest naprawdę żywym sąsiadem. Niektóre z nich może nie mają swojego imienia lub specjalnej nazwy, ale na pewno mają miejsce w sercach ludzi. To wspaniałe historie, które warto choćby przeczytać!- zachęca Jolanta Migdał, koordynatorka konkursu Drzewo Roku.

W głosowaniu prowadzi Klęczące Drzewo w Krasnymstawie w woj. lubelskim, które zdobyło już ponad 2 tysiące głosów. Jeszcze nie tak dawno drzewo to miało zostać wycięte w ramach projektu rewitalizacji przestrzeni miejskiego rynku. Dzięki stanowczemu sprzeciwowi mieszkańców, drzewo zostało ocalone. Dziś jest symbolem miasta, którego wizerunek widnieje na znaczku pocztowym.

- Konkurs Drzewo Roku Klubu Gaja ma na celu promowanie postawy szacunku dla przyrody oraz wyszukanie przykładów ciekawych i trwałych związków pomiędzy kulturą i historią lokalnej społeczności, a drzewem, które jest przez nią szczególnie doceniane – dodaje Jolanta Migdał.

Ambasadorami konkursu są podróżniczka i pisarka Elżbieta Dzikowska, reżyser Kazimierz Kutz oraz językoznawca, popularyzator wiedzy o języku polskim prof. Jan Miodek.

ZOBACZ TEŻ: Puszcza Białowieska – unikatowy skarb przyrodniczy

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto