Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jeśli jesteś niepełnosprawny, nie jesteś skazany na bezczynność

(bs)
Wzrost zatrudnienia osób niepełnosprawnych o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności na otwartym rynku pracy jest możliwy. Chcą o tym przekonać realizatorzy kampanii na rzecz aktywizacji osób ...

Wzrost zatrudnienia osób niepełnosprawnych o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności na otwartym rynku pracy jest możliwy. Chcą o tym przekonać realizatorzy kampanii na rzecz aktywizacji osób niepełnosprawnych pod hasłem "Wyślij CV - Ktoś czeka".
 
Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną lub pracodawcą - nie możesz tego przegapić. Już 28 lipca w Katowicach Agencja Ciszewski PR poprowadzi Cię w trakcie konferencji z warsztatami ku satysfakcji płynącej z dobrze wykonanej pracy: tak w charakterze pracodawcy osoby niepełnosprawnej, jak i pracownika. Kampania prowadzona z rozmachem w 16 miastach wojewódzkich to konferencje seminaryjne o charakterze otwartym dla około 200 osób w każdym z miast. Wykłady i seminaria oraz spotkania wprowadzające w świat niepełnosprawnych, mają uświadomić ich uczestnikom realne możliwości integracji. Kulminacyjnym punktem wszystkich spotkań będzie pokaz mody przygotowany przez zespół młodych i uznanych w świecie artystycznym projektantów, stylistów, fryzjerów, wizażystów i choreografów. W rolę modeli wcielą się tancerze współpracujący z osobami niepełnosprawnymi. One przekonają ostatnich niedowiarków, że nie ma pełnosprawnego i niepełnosprawnego pracownika, a tylko dobry lub zły. Osoby, które poradziły sobie z własną niepełnosprawnością i związanymi z nią stereotypami pokażą na własnym przykładzie, że życiowy sukces jest możliwy. Trzeba jednak wyjść poza mity i obawy, a skupić się na faktach i wziąć pod uwagę ogromny niewykorzystany potencjał osób niepełnosprawnych.

Dlaczego mimo to tak mało jest pracodawców gotowych je zatrudnić, a tym samym skazujących na przebywanie w kręgu świadczeniobiorców? Być może nie wiedzą, co można zyskać zatrudniając osoby niepełnosprawne. Nie są świadomi obowiązków i przywilejów pracodawcy niepełnosprawnych. Czas, żeby się tego dowiedzieli. Będzie ku temu okazja podczas konferencji zorganizowanej 28 lipca w Katowicach przez Agencję Ciszewski PR. Z kolei decydenci zaproszeni na spotkanie będą mogli przekonać się, jak to jest po drugiej stronie - w świecie osób niepełnosprawnych. Dowiedzą się, jak wiele można pomóc niewielkim kosztem.

Co jednak jest istotą kampanii "Wyślij CV - Ktoś czeka" - to przekonanie osób niepełnosprawnych: "Uwierz w siebie!, Ty też możesz być cennym pracownikiem." Doradca zawodowy Biura Karier Osób Niepełnosprawnych Fundacji Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo powie, jak przebić się na rynku pracy, pokazać swoje atuty, jak rozmawiać z przyszłym pracodawcą o swojej niepełnosprawności i gdzie znaleźć podpowiedzi, jak efektywnie szukać pracy.


Projekt finansuje Europejski Fundusz Społeczny oraz agencja Ciszewski Public Relations (realizator kampanii). Nadzoruje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Główni adresaci: pracodawcy, osoby niepełnosprawne, decydenci i społeczność lokalna.

Cel strategiczny projektu:
wzrost zatrudnienia osób niepełnosprawnych o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności na otwartym rynku pracy,
zmiana postaw społecznych wobec osób niepełnosprawnych oraz kreowanie pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych,
aktywizacja osób niepełnosprawnych.

Projekt przewiduje zorganizowanie w 16 miastach wojewódzkich konferencji seminaryjnych o charakterze otwartym dla około 200 osób w każdym z miast.

Głównym, kulminacyjnym punktem wszystkich spotkań będzie pokaz mody przygotowany przez zespół młodych i uznanych w świecie artystycznym projektantów, stylistów, fryzjerów, wizażystów i choreografów. W rolę modeli wcielą się tancerze współpracujący z osobami niepełnosprawnymi.

Pokaz mody poprzedzą wykłady i seminaria oraz spotkania wprowadzające w świat niepełnosprawnych, mające uświadomić ich uczestnikom realne możliwości integracji.

Temat głównego panelu - seminarium:
”Niepełnosprawni - czego się obawiamy, a co tak naprawdę możemy zyskać” (prowadzą dwie osoby)
Mity i fakty dotyczące pracy osób niepełnosprawnych. (na rynku pracy nie ma podziału na osoby pełnosprawne i niepełnosprawne. Są tylko dobrzy i źli pracownicy. Są obawy, ale też i ogromny niewykorzystany potencjał)
prowadzący – osoba sprawna, m.in. z Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych
prowadzący – osoba niepełnosprawna, która odniosła zawodowy sukces (Adam Pietrasiewicz- biznesmen, dziennikarz, pisarz, nauczyciel)

Seminaria warsztatowe (4 grupy)
dla społeczności lokalnych: „Bez schematów” – czy osoby niepełnosprawne muszą tworzyć krąg świadczeniobiorców? (przykłady pozytywne np. doświadczenia Programu „Budujemy nowy Lisków ARFwP”),
dla pracodawców: „Warto!” – Osoby Niepełnosprawne – niezwykli pracownicy. Obowiązki i przywileje pracodawcy niepełnosprawnych (wybrane aspekty prawne),
dla decydentów: „XXI w ?” – specyfika problemów związanych z aktywizacją zawodową środowiska osób niepełnosprawnych plus próba znalezienia się na chwilę po drugiej stronie,
dla osób niepełnosprawnych: „Uwierz w siebie!” – Ty też możesz być cennym pracownikiem.

Konferencje zawsze będą się odbywały w piątki, w godz. od 13.00 do 21.00 w okresie od 12 maja do 27 października 2006 wg ustalonego harmonogramu:

12 maja – Kielce
2 czerwca – Kraków
9 czerwca – Rzeszów
7 lipca – Gorzów Wielkopolski
14 lipca – Toruń
28 lipca – Katowice
25 sierpnia – Poznań
8 września – Wrocław
15 września – Olsztyn
22 września – Białystok
29 września – Łódź
6 października – Opole
13 października – Gdynia
20 października – Warszawa
27 października – Lublin

Więcej informacji na
www.niepelnosprawni.ciszewskipr.pl
.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto