Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Ruda-Huta w czołówce rankingu Związku Powiatów Polskich

KR
Gmina Ruda-Huta w czołówce rankingu Związku Powiatów Polskich
Gmina Ruda-Huta w czołówce rankingu Związku Powiatów Polskich pixabay.com
Gmina Ruda-Huta już kolejny raz znalazła się w czołówce rankingu Związku Powiatów Polskich. Zajęła szóste miejsce w kategorii gmin wiejskich oraz czwarte w rankingu energii odnawialnej. W plebiscycie startowało 1 548 jednostek samorządu terytorialnego. Jest to duże wyróżnienie i nagroda za całokształt pracy samorządu.

– Naszym celem jest rozwój i tworzenie jak najlepszych warunków do życia dla naszych mieszkańców oraz maksymalne wykorzystywanie energii odnawialnej. Zajęcie wysokiego miejsca w Rankingu ZPP w kategorii gmin wiejskich jest pochodną tych działań – tłumaczy wójt gminy Ruda-Huta Kazimierz Smal.

Do tego by gmina znalazła się w czołówce rankingu przyczyniły się dodatkowe punkty m.in. za pozyskanie środków zewnętrznych na przebudowę i modernizację biblioteki publicznej, a także szkolenia podnoszące kompetencje zawodowe nauczycieli i pracowników szkoły podstawowej.

– Gmina po raz siódmy wzięła udział w Rankingu ZZP. Z roku na rok ilość zdobywanych przez nas punktów wzrasta, i tak np. w roku 2013 uzyskaliśmy 19260 punktów, w 2015 – 21410, zaś w 2017 – 22405 – wylicza Smal. - Wiąże się to z nowymi działaniami podejmowanymi przez nasz samorząd, przede wszystkim inwestycjami realizowanymi z udziałem środków zewnętrznych – dodaje.

Nie dość, że w tej kategorii konkurencja jest niezwykle liczna to eksperci oceniają pracę samorządów biorąc pod uwagę 80 różnych kryteriów. Należą do nich m.in.: pozyskiwanie środków na inwestycje, ułatwienia dla mieszkańców, podnoszenie kwalifikacji pracowników jednostek, działania proekologiczne, promowanie sportu i kultury.

– Każdy ranking to swego rodzaju monitoring tego co realizujemy w urzędzie. Jest to też niezwykła motywacja do dalszej aktywności oraz sygnał, który ukazuje jakie działania powinniśmy podejmować – wyjaśnia zastępca wójta, Jarosław Walczuk. A plany i strategie na rozwój gminy są bardzo konkretne. – Obecnie jesteśmy w trakcie budowy gminnej oczyszczalni ścieków, na którą pozyskaliśmy dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Planujemy również instalację 207 zestawów kolektorów słonecznych – wymienia kolejno wójt. I dodaje – zamontujemy również 53 sztuki kotłów centralnego ogrzewania wykorzystujących biomasę w obiektach prywatnych, na które pozyskaliśmy środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Uroczyste wręczaniem dyplomów i nagród odbędzie się podczas XXIII Zgromadzenia Ogólnego ZPP w dniach 10-11 kwietnia 2018 r. w Warszawie.
_______________________________________________________________________________________
ZOBACZ TEŻ: Polska Zielona Sieć: Każda energetyka jest dotowana

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto